Hluboký hrob

Hluboký hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300331/bmid_hluboky-hrob-lRy-300331.jpg 4 273 84

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ PŘIPRAVENÝ ZEMŘÍT MŮŽE VYKOPAT HLUBOKÝ HROB… Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani. Válkou zmítaná Británie roku 1944. Právě sem zavedou Tayta stopy v pokrevní linii jeho klientky. Eliza Grayová by se ráda setkala se svou skutečnou matkou, kterou nikdy nepoznala, neboť netušila, že je adoptovaná. Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

To the Grave , 2012

sirojezkin
09.07.2017 3 z 5

2. díl série. Přečetla jsem to už před delší dobou a zřejmě to ve mě nezanechalo žádné dojmy, protože jsem se teď musela podívat o čem to vůbec bylo. Další díl si asi už nepůjčím. není to můj šálek kávy.

splichalka
05.07.2017 3 z 5

Až na několik nelogických okamžiků a místy drhnoucí překlad se kniha hezky a rychle četla. Ale nechápu, proč do ní autor musel nutně vložit tu současnou vražednou zápletku. Nebyl by příběh, založený jen na historickém pátrání, sám o sobě napínavý bez toho, aniž by hlavnímu hrdinovi na každém kroku hrozilo smrtelné nebezpečí? Zřejmě dnes všechno, co chce být bestsellerem, v sobě musí mít prvek thrilleru. O tom nakonec svědčí i název knihy, který v souladu s dějem opravdu není ani výstižný, ani nápaditý.

whiolet
17.06.2017 4 z 5

Mám ráda "hrabání" se v rodinné historii a tahle kniha byla díky příběhu z roku 1944 velmi zajímavě napsaná.
Ze začátku jsem o ní,ale trochu pochybovala, jelikož jsem nevěděla zda zrovna tento příběh mě může zaujmout ,avšak kniha se každou stránkou více a více zamotávala,Mena mi přirostla k srdci a už prostě nešlo knihu odložit.
Pro mě to bylo příjemné čtení.

Spark
21.05.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla. Pro me úžasný příběh, nedokázala jsem se odtrhnout.

happy-smile
18.05.2017 4 z 5

Autor změnil styl. Tentokrát nestřídal v rychlém sledu linie ze současnosti a z minulosti. Naopak se spíše více zaměřil na příběh z období války a tomuto příběhu věnoval vždy najednou několik desítek stran. Tato vyprávění spojoval krátkými vsuvkami ze současnosti. Nemůžu říct, že by mi styl první knihy vadil, ale tento se asi osvědčil líp, protože mi příběh přišel uvěřitelnější a neměla jsem s ním stejný problém jako u prvního dílu. Byla jsem zvědavá, jak to s hlavními postavami dopadlo a konec byl docela zajímavý. Ráda bych si přečetla i nějaký další díl.
PS: Knížka mi nápadně připomína knihu/film Philomena. Jakoby autor záměrně zvolil stejné jméno hlavní hrdinky a snažil se popsat obdobný příběh, jenom z druhé strany - dítě hledá matku?

acul.p
04.05.2017 5 z 5

Skvělé, úžasné, napínavé :)

HMirka55
28.04.2017 4 z 5

Opět příjemné čtení z trochu jiného prostředí - přiměřeně napínavé, přiměřeně dojemné, bez zbytečných nechutností. Těším se na další.

JanLucky
28.04.2017 5 z 5

Úžasná kniha, silný příběh. Líbila se mi víc, než Stopy v krvi.

wiana82
05.04.2017 4 z 5

Nechala jsem si tento příběh trochu usadit a i po týdnu ho mám stále v hlavě, i když už jsem přečetla jinou knihu....líbilo se mi střídání vyprávění o Meně a pátrání J.Tayeta...přiznám se, že v jednu chvíli jsem si chtěla ponechat představu dobrého konce Meny a Dannyho a nečíst dál, ale nedalo se...příběh hezky graduje a když se konečně člověk dozví jak to celé bylo,...opravdu rodinná tragédie, kde každý může použít slovíčko kdyby.....kdyby třeba poslední dopis od Dannyho Mena dostala......kdyby Mary nedostala ten vzkaz...kdyby Mena nic neřekla své kamarádce....působivé, určitě si přečtu další jeho knihy!

babicka_amalka
08.02.2017 3 z 5

právě jsem dočetla; ale na rozdíl od ostatních nějak zvlášť nadšená nejsem; příběh celkem banální, rozvleklý, teprve posledních cca 50 stránek to má trochu spád; rozhodně jsem po prvním dílu a přečtení zdejších nadšených komentářů čekala víc;
přesto se těším na další příběh - Poslední anglickou královnu; už jsem ji zahlédla kdesi v předprodeji; a jen doufám, že knížka se bude víc blížit té první, něž té právě dočtené;

bosorka1044
02.01.2017 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! Příběh nenaplněné lásky na pozadí válečné Británie, svazující rodinné vazby, touha, vášeň a přátelství, které nevyhnutelně vedou k tragédii. A na závěr dojemné rozuzlení.
Robinson odvedl parádní práci. Těším se na další romány z jeho spisovatelské dílny!

vladka1695
21.12.2016 3 z 5

Hm, no nevím. Příběh byl dle mého názoru průměrný a obyčejný. Ano, měl něco do sebe, ale nedokázala jsem se do něho přímo ponořit. Žádné nadšení se nekonalo,bohužel.

cie
15.12.2016 5 z 5

Nemůžu jinak než dát za pět! Opět skvělý příběh a návrat do minulosti...trochu mi to připomíná seriál, který se tuším jmenuje Beze stopy, kde se prolíná příběh z minulosti a ze současnosti. Doporučuji.

čef
06.12.2016 5 z 5

Genealogický thriller - to jsem předtím neslyšel, ale to určitě nevadí. Dobře jsem se pobavil popisem života bigotní anglické rodiny v době druhé světové války, držel jsem palce při pátrání a přímém ohrožení hlavního hrdiny a byl příjemně překvapen u dojímavého rozuzlení. Dobré, čtivé!

bosorka1044
20.10.2016 5 z 5

Silný a dojemný příběh, který ve vás bude dlouho rezonovat. Robinsonovi se opět, tak jako ve Stopách v krvi, daří mistrně střídat dějové linie. Skvělé je vykreslení válečné atmosféry v Anglii, aniž by k tomu byly potřeba hektolitry krve nebo padající bomby. A ještě lepší je popis Meniny zamilovanosti, ten trysk na kole, vlající puntíkované šaty, zrychlený dech a horké tváře. Bylo to jak filmové obrazy. Mně Hluboký hrob dlouho zůstává v hlavě. A tak vlastně vždycky poznám dobrou knížku.

veronika9143
04.10.2016 5 z 5

Sice jsem nečetla Stopy v krvi, ale vůbec to nevadilo, kniha má své osobité kouzlo. Moc mě bavila.

haluz
28.09.2016 5 z 5

Perfektní !! První díl se mi líbil hodně a tak jsem měla z druhého dílu docela strach... ale nebyl vůbec důvod :) Hluboký hrob mě bavil ještě víc !!

ElisR1
27.09.2016 5 z 5

Naprosto bezvadná kniha, která mě mile překvapila. Netušila jsem, že mě Menin příběh tak strhne. Doporučuji.

TeaPeter
21.09.2016 4 z 5

Zápletka byla výborná, ale první polovinu knihy zabíjely dlouhatánské pasáže odehrávající se v minulosti. Jak se poměr v druhé polovině srovnal, tak se kniha stala mnohem lepší a čtivější. Kniha dále velmi názorně ukazuje, jak zaslepenost a pokrytectví (zejména náboženské) jednotlivce dokážou uvrhnout do neštěstí a zoufalství celou spoustu nevinných lidí. A v případě institucí, jako byly Magdaleniny prádelny, vedl pochybný výklad náboženství a morálních hodnot ke zničení života tak obrovského množství lidí, že to přesahuje běžnou představivost. Naprosto mi není jasné, jak v civilizované zemi jako je Británie mohl být někdo prakticky neomezeně uvězněn v takovémto zařízení bez možnosti úniku.

HaHa11
21.09.2016 4 z 5

Po prvním setkání s genealogem JT jsem byla poněkud v rozpacích, tentokráte ve mně tento detektiv amatér, jehož slabostí je noční mlsání čokoládek, zanechal poněkud lepší dojem. Lví podíl na tom má dějová linie, odehrávající se v době II. světové. Dávné tajemství a válečná Anglie - výsledkem je čtivý (nejen) milostný příběh. Přidávám se k názorům, že množství vražd, které měly zabránit odhalení temné pravdy, bylo poněkud nadlimitní. A také se nemohu ubránit dojmu, že poslední zhruba čtvrtina příběhu byla tak nějak uspěchaná. Události gradovaly strašně rychle, možná že nás čtenáře mohl autor ještě na chvíli zavést někam do slepé uličky. Doufám, že další kniha ze série potvrdí vzestupnou úroveň, zatím za 4 (hvězdičky).