Jediný

Jediný https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5151/mid_jediny-hnj-5151.jpg 4 171 25

Román o tom, co by stalo, kdyby se ohnul čas a prostor posunul a my se mohli potkat s těmi, kterými budeme třeba za dvacet let, nebo s těmi, kterými jsme byli.

Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

One , 1988

Anceroh
25.04.2014 3 z 5

Pro mě trochu náročné čtení. Na dvou místech jsem zvažovala zda knihu neodložím, ale nakonec jsem se prokousala až na konec. Pár pasáží se mi líbilo. Od Richarda Bacha u mě vede kniha Iluze.

cturad
24.11.2012 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Líbí se mi ten únik do světa myšlenek a nekonečných možností. Hlavní idea, že vše souvisí se vším a všichni jsme součástí jednoho. To mám ráda:) Bach píše zajímavé knihy.

rtep
31.05.2012 4 z 5

Váhám, co od Bacha doporučit. Jstě - profláklý Racek snad. Jediný mě dlouho inspiroval silou myšlenek. Teprve po letech jsem zjistil, že ani u něho to tak růžové nebyl, když se s Leslie rozešli a to na stará kolena. Obdivuji ho za jeho neúnavný boj s křesťanským fanatismem a dogmatismem. Na druhou stranu si představit lidstvo bez válek je bohužel utopie.

vesirena
19.03.2012 4 z 5

Váhala jsem, zda knihu zařadit do sci-fi nebo jako román...je to tak něco napůl...a když o tom přemýšlím, je to střiženo trošku i psychologií, protože setkání hlavního představitele se sebou samým v jiném životě a pochopení toho, proč má některé charakteristické povahové rysy je velmi zajímavé nejen pro postavu, ale i pro čtenáře...kniha dobrá, ale mě osobně více nadchl Racek.

Violetti
07.09.2011 3 z 5

Všechno to, co dalo Iluzím zajímavost a Rackovi ten nádech pohlazení bylo v Jediném stokrát zopakované, překombinované a až moc dogmatické. Ke konci už to byla vážně nuda. A ještě něco - jestli chce Bach tvrdit, že je to skutečnost, pak jej lituji. Ale jako samotný námět je to bezpochyby zajímavé.