Jediné pravé lásky

Jediné pravé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328768/bmid_jedine-prave-lasky-YFY-328768.jpg 4 594 182

Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čekávelké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

One True Loves , 2016

Jajusenka
21.07.2020 5 z 5

Mám moc ráda tuto spisovatelku. Její knihy mají vždy něco navíc, něco k zamyšlení... Umí krásně vylíčit psychologii postav, až máte pocit, že hlavní hrdiny knihy opravdu znáte. Tento příběh mi rval srdce a neumím si představit, co bych dělala, kdybych byla na místě hlavní hrdinky.

" Myslím si, že snad každý má nějaký okamžik, který mu rozděluje život na dvě části. Když se ohlédnete zpátky na časovou osu svého života, někde na ní najdete ostrý zářez - nějakou událost, která vás změnila a která změnila váš život víc, než kterákoli jiná. Okamžik, který vytvoří předtím a potom."

blanka5960
19.07.2020 4 z 5

Romantický příběh, který Vás přinutí přemýšlet. Hlavní hrdinka při havárii vrtulníku přijde o svého manžela Jesse, o svou jedinou pravou lásku. Čas plyne a do života jí vstoupí Sam, který dokáže, že může opět poznat lásku a být milována. Ovšem osud zamíchá karty a ztracený manžel se po letech objeví a Emma se musí vypořádat se svým srdcem, koho si vybere a kdo bude ta jediná láska jejího života, těžká a nelehká volba. Knížka je plná pocitů, nutí vás k zamyšlení. Přemýšlíte jak byste se zachovali vy být na jejím místě.

anet.myblog
11.07.2020 5 z 5

Tahle knížka byla pro mě takové to ideální letní čtení. Autorčin styl psaní byl hrozně čtivý stránky mi jen ubívaly pod rukama. Po dlouhé době se mi dokonce stalo, že jsem začala číst další kapitolu bez toho, abych si všimla, že jsem tu předchozí už dočetla. Knížku jsem měla přečtenou za dva dny. Hlavní hrdinka Emma mi byla hrozně sympatická a fakt ji obdivuju za to, čím si prošla. Po dobu celé knížky jsem vlastně nevěděla ke komu se spíš naklonit, jestli k manželovi nebo ke snoubenci. Do Emmy jsem se dokázala skvěle vcítit a prožívat celý příběh s ní. Tuhle knížku vřele doporučuju (tak 13+) , jen vás varuji, že vám dlouho nevydrží, protože se čte hrozně rychle.

janina66
03.07.2020 5 z 5

Jsem z knihy nadšená a zcela rozhozená. Je to hodně emotivní příběh, který mě úplně pohltil. Vůbec jsem Emmě nezáviděla její situaci v tak životně důležité volbě. Sama bych nevěděla, jak se rozhodnout. Autorka krásně vystihla hluboké cítění nejen Emmy, ale i ostatních, Sama a Jesseho. Rozhodně jsem promáčela hodně kapesníků a zanechalo to ve mně silný zážitek.

Ella161
15.06.2020 5 z 5

Teda! Tohle byl tak silný emotivní příběh! Prakticky celý příběh jsem probrečela. Nemůžu (vlastně ani nechci) si představit sebe na Emmy místě. Nevím, co bych dělala. Nevím, jak bych to všechno zvládla. Nevím, jak bych si sama sobě měla porozumět. Nevěděla bych pro koho se rozhodnout. Jsem strašně rozpolcená. Příběh se určitě zařadil mezi mé oblíbené a myslím si, že by si ho měl KAŽDÝ přečíst. Stojí to za to, vážně. Obdivuji Emmu. Fascinuje mě, jak situaci zvládla a jak byla silná. Nakonec jsem ráda, jak to skončilo. Jim dvěma jsem totiž fandila.

vera5841
13.06.2020 5 z 5

Od knihy jsem nic velkého nečekala, ale nakonec ve mě vyvolala emocinální bouři. S hlavní hrdinkou jsem prožívala štěstí, smutek, zmatení. Rozhodně jsem jí konečné rozhodování nezáviděla a řákala jsem si, že je to blbá situace, ze které prostě nemůře vybruslit. Nakonec kniha došla k poměrně přirozenému závěru se kterým jsem se ztotožnila

Market-k-a
08.06.2020 5 z 5

Velmi čtivá knížka, opravdu mě chytla a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Trošku taková romantická pohádka :-) Řeší se dilema hlavní hrdinky - roky "mrtvý" manžel, nebo nová láska - snoubenec? Co mi přišlo trošku zvláštní: slečna už byla rozhodnutá, koho si vybere, a přesto oběma říkala neustále "miluji tě", a dokonce i s oběma spala? No, nevím. A jak už tady někdo psal, "miluji tě" opravdu všude, říkali si to pomalu od rána do večera, bylo to otravný. Ale jako oddechovku pro romantické duše doporučuji. A vybrala si mého favorita, takže spoko :-D

Artinka
25.05.2020 5 z 5

"Myslím, že když se znovu zamilujete, vzdáváte se, byť jen trochu, těch, které jste milovali dřív. Ale nic se tím nevymaže. Nemění to nic na tom, co jste kdysi měli. Dokonce to ani nenecháte tak daleko za sebou, abyste si to okamžitě nevybavili, abyste se k tomu nemohli vrátit jako ke knize, kterou jste rozečetli před dlouhou dobou. Vzpomenete si hned, jak jste se tenkrát cítili."
Čistě romantické knihy nebývají často mým šálkem kávy. Ale nikdy neříkej nikdy. Příběh o lásce a těžkých životních rozhodnutích jsem hltala od začátku do konce. V některých ohledech, týkajících se změn člověka v čase, a tedy i jeho vztahů, mi kniha otevřela oči a donutila mě nahlížet z jiných úhlů...

deniska2
20.05.2020 5 z 5

Knížka mne bavila a určitě ji doporucuju.Umim si ji představit ve filmové podobě a určitě bych na film koukla.Moc hezká knizka!!!

TerezaaBaarova
20.05.2020 5 z 5

Pro romantické duše.
Slza mi ukápla hlavně při čtení dopisu na rozloučenou.
Moc příjemný, hezky čtivý ženský přiběh.
No a co, že je to malinko přitažené za vlasy, přece jde o romantickou knihu... bylo by to krásné i jako film!

Kekik
15.05.2020 5 z 5

Nádherný příběh napsán skvělým, čtivým stylem.
Autorka si mě získala již knihou Možná v jiném životě.
Od počátku jsem měla svého favorita a jsem velmi ráda, že se rozhodla pro něho. Jen s ním byla Emma sama sebou.
Během čtení jsem měla několikrát slzy na krajíčku.
Doporučuji.

vandalindakova
15.05.2020 5 z 5

Tahle kniha pro mě byla změnou v žánru, jelikož čistě romantické knihy příliš nečtu. Což se možná i časem změní, protože jsem byla nadšená. Tahle kniha se zařadila mezi pár těch, které mě dokázaly rozplakat.
Příběh je rozdělen do tří časových linek: 1. Když poznávala Jesseho a vyrovnávala se s jeho ,,smrtí" 2. když poznávala Sama a 3. poté, co se Jesse našel. Když jsem četla část první, tak jsem fandila Jessemu, když jsem četla druhou část, tak zase Samovi, i přesto, že mi chvíli byl trošku nesympatický. Ale to bylo zase jen a kvůli tomu, že jsem to četla po té první části.
No a ve třetí části už jsem bulela jak želva, přesto, že jsem trochu odhadla, jak a proč to dopadne, a také se mi to potvrdilo. Přesto, že jsem pochopila, proč si vybrala toho, koho si vybrala, tak mi toho druhého bylo líto.
Co tu bylo krásně vyobrazeno, byly ty emoce, které hlavní hrdinka prožívala při každé té životní etapě. A právě i to, jak ji postupně docházelo to, proč si koho má vybrat.
Tohle byl krásný romantický a zároveň silný příběh, a určitě od autorky přečtu i další knihy!

tynka65
14.05.2020 5 z 5

Myšlenky, věty a slova z této knížky mi stále doznívají v hlavě... Nádherná knížka, která byla neskutečně citlivě a čtivě napsaná... Pro mě je to jedna z knížek, o které vím, že ji dlouho nedostanu z hlavy a úmyslně chci, aby tam zůstala co nejdéle.. Emmin dopis mě dvakrát rozplakal. A nebylo to jediné místo v příběhu, kde mi tekly slzy... P.S. Já si ty chlapi zamilovala také oba dva.

Nany_cz
21.04.2020 5 z 5

Další krásná romantika od T. J. Reid. Je to třetí kniha, kterou jsem od ní přečetla a zatím mě ani jedna nezklamala. Je to milé, krásné i dojemné. Při čtení jsem byla celou dobu nervózní koho si Emma vybere, ale zároveň jsem nedokázala určit, který by byl ten pravý.

marta14
19.04.2020 5 z 5

Tato kniha se mi opravdu líbila. Zamilovala jsem si to a citově mě to někdy ničilo. Já bych si ale vybrala toho druhého, narozdíl od Emmy. Je to ale jen můj názor... Jinak knihu samozřejmě doporučuji.

evelýny
15.04.2020 1 z 5

Chudák Jesse chtěl vidět ledovce, a tak je viděl.
Chudinka Emma zatím dospěla, snad…

Kolik může člověk zažít za život jediných pravých lásek?
Dobré věci nečekají, až na ně budete připraveni a výjimečné věci opravdu jdou najít všude.
A tak v této knize mohla ta jediná pravá láska vyhrát. Ale byla to dřina. Někoho musí sny praštit po hlavě, než si jich všimne. Za mě Emmina hlava skýtala jednu permanentní bouli.
Myslím, že mám bouli na hlavě i já.

Ale téma zajímavé...

P.S: Rajskou polévku a sýrové tousty umím také...

Aghatte
29.03.2020 1 z 5

Nejčastější slovní spojení je "miluju Tě" a slovo "milovat". Na každé straně 10x. Říkala jsem si, ještě jedno milovat a vrhnu se do ulic bez roušky, ať se děje vůle boží...

Naprosto bezpáteřní hlavní hrdinka, která sama nedokázala vůbec nic, než milovat, tedy hlavně sebe a být milována. Milovaná byla od rodičů, měla kamarádku, kt. ji milovala, dva muže, kt. ji milovali, sestru, kt. ji taky milovala. Žila si svůj život, na nic se neohlížela, dělala si, co ji právě bavilo, rodiče doma čekali a podporovali ji. Dělala vše, co muž jejího života. Cestovala. Dokonce začala psát, ač to nesnášela.
Stihla ji obrovská tragédie. Opět byla obalena láskou nejbližších, kt. ji všemožně podporovali, milovali a pomohli ji se přes to dostat. Udělala vše, co chtěli. Dokonce začala číst, ale pouze knihy, kde nikdo nezemře, a vést knihkupectví, což nesnášela.
Objevil se muž, kt. ji TAKY miluje, už 15 let. (Proč?, no to já nevím). Takže hup od rodičů, pověsí se na něj. Má kočky, kt. nesnášela, a hraje na hudební nástroj, jako on. A už se milují.
Pak to zhoustne. První láska se objeví zpět, a miluje ji. Ona jeho taky. Druhý muž čeká, jak si vybere. Všechny je taaaak miluje.....
" já vím, že mě miluješ, ale nejsem jediný, koho miluješ...."
"Miluju Tě, kéž bych to neříkala tak často.... " MOJE ŘEČ, HOLKA!

Po přečtení nevypadá vidina opuštěného ostrova 1000 km od civilizace až tak děsivě, naopak je to velmi lákavé. Hlavně pokud bych se vybavila stohem knih, které se vrstvily v jejím pokojíčku od těch trapných rodičů, kteří byli tak trapní, že ji dávali k vánocům a narozeninám knihy, když už vlastnili knihkupectví :-)

leník511
23.03.2020 3 z 5

(3,5 hvězdičky) Doporučila bych ji spíš starším cca 20. Já ji asi neprožívala tak, jak bych měla.

helenkan
15.03.2020 5 z 5

Moc pěkné a zajímavé téma. Líbilo se mi to. A ještě jsem si splnila jedno téma do výzvy.

oblakaknih
14.03.2020 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Konečně chápu, co na jejích knihách všichni mají, protože jsem nadšená!
Podle názvu vypadá kniha jako tuctová romanťárna, ale hned podle první věty poznáte, že je to úplně jinak.
To, na čem je celý příběh postaven, dodává knize originalitu.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, a přestože mě v některých momentech štvala, v závěru jsem dokázala její chování pochopit.
Autorka skvěle vykreslila oba hlavní hrdiny, takže máte i vy problém s tím, jakému dát přednost.
Můžu říct, že jinou knihu s takovýmto námětem jsem nečetla.
Ze začátku jsem se bála rozložení písma na stránce, ale nakonec se příběh četl neuvěřitelně dobře a rychle.
Emoce z textu úplně sršely, takže se do děje dalo jednoduše vcítit.
Další knihy této autorky mě rozhodně neminou, doporučuji!