Jedenácté přikázání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čestný a odvážný agent CIA se ocitá v ruské věznici, z níž dosud nikdo neuprchl. Hrdinou knihy je profesionální zabiják CIA Connor Fitgerald, který při jedné akci v Rusku poruší tzv. "jedenácté přikázání" CIA, které zní: Nikdy se nenech chytit. Jeho situace je o to svízelnější, že celá tato akce byla zinscenována ředitelkou CIA s cílem zdiskreditovat prezidenta USA. Fitgerald se stal nechťeně figurkou v této vysoké politické hře a pokud chce myslet na útěk, bude se muset spolehnout výhradně sám na sebe. Kniha je záložkou představována jako "globální politický thriller" a jestliže tento výraz budí poněkud rozpaky, samotný obsah knihy tyto rozpaky jedině posílí. To, že je autor sám profesionální politik, v tomto případě není zárukou dobrého politického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33765/jedenacte-prikazani-33765.jpg 4.241
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Eleventh Commandment, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Jedenácté přikázání

hana1039
17.11.2022

Audiokniha : Většinou první třetina bývá,, taková maková,, to se seznamujeme :-) ,no a když vydržíme až do konce,tak jsme ( někdy ) rádi, že jsme vydrželi,a to je , myslím,i tento případ...asi to není to nej,co p.Archer napsal, ale ani špatné...
Určitě si vyberu nějakou další a nejlépe s interpretací Václava Knopa :))

jaroiva
28.12.2021

První ze zatím šesti přečtených knih tohoto autora, ze které nejsem nadšená. První půlka až 2/3 mě nebavily, a ta poslední třetina to napravila jen trochu. Takže celkově průměrná kniha. Nedoporučuji s ní začínat, pokud autora neznáte.
Ale není vždycky posvícení, na J.A. rozhodně nezanevřu, určitě se pustím co nejdřív do další knihy, abych si (doufám) spravila chuť.


jenda
15.07.2017

Velmi dobře napsané, autor dokázal udržet spád a napětí prakticky po celý příběh. Přesto nemohu říci, že se k téhle knize brzy znovu vrátím - myšlenkově mne totiž o nic neobohatila. Přesto, že dává poměrně do hloubky nahlédnout do práce amerických tajných služeb a způsobů, jak USA ovlivňují prezidentské volby v různých zemích světa. Archerův vykonstruovaný příběh v mnoha detailech až příliš připomíná skutečné akce CIA především v latinskoamerických zemích (a snad i v Evropě...).

Briv
13.02.2016

Přečteno docela rychle, nenadchla, neurazila, v podstatě ve všem průměr.

kika 13
28.10.2012

Detektivní román s dramatickými prvky.

benycycling

Napínavý příběh, nečekané zvraty, ale závěr knihy se dal očekávat. Taková pohádka pro dospělé