Věc cti

Napínavý thriller o honbě tří tajných služeb za ikonou, obsahující ve svých útrobách dokumenty světového významu. Anglický kapitán zdědí po otci nepatrnou sumu a odkaz na malý balíček, uložený ve švýcarské bance. Balíček obsahuje Rublevovu ikonu, patřící původně ruskému carovi, která skrývá dávnou smlouvu mezi Ruskem a Amerikou, do jejíhož vypršení zbývá pouhých několik dní. Sovětská, americká i britská tajná služba mají o získání ikony eminentní zájem a její majitel je vystaven nevídanému nebezpečí a nepředvídatelným událostem, kterým uniká mistrovským způsobem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23959/vec-cti-23959.jpg 3.841

A matter of honour (1986)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Sfinga

Kniha Věc cti

novecento
25.07.2018

Zajímavě namíchaný příběh z prostředí tajných služeb, kde se nemůžete na nikoho spolehnout. Místy to lehce drhne, když se hlavní hrdina Adam ,,stává agentem 007,, Svrchovanost území je vždy citlivá záležitost, kterou si každá země hlídá. Prodej Aljašky byl z dnešního pohledu mistrovský tah. Proto snahy největších mocností Ruska a USA o získání území Arktidy na Severním pólu jsou dobrým tématem pro spisovatele typu Jeffrey Archera. Zde si uvědomíme, jak je důležité, že toto zdánlivě mrtvé a nehostinné území patří mezinárodnímu společenství pobřežních států a ne jedné z mocnosti, která by zde postavila rakety středního doletu.

nycol
22.11.2017

Velmi ctive, strhujici a rychle ubihajici. Ano, hlavni hrdina je tak trochu mix Indiany a Robocopa, ale proc ne :).

beran25
26.06.2016

Já vím, že je to vymyšlená pohádka pro dospělé. Ale i tak bych rád aby to bylo uvěřitelné, což tenhle příběh často nesplňuje...

Maff
02.09.2015

Rozpaky. Tímto slovem je asi nejlépe vyjádřen stav mysli po přečtení této knihy. Rozvláčný úvod, v němž si autor pohledy do minulosti připravuje půdu pro rozvinutí vlastního příběhu, mne nezaujal a přestože se úroveň příběhu zvedla počátkem vlastního souboje mezi elitním, chladnokrevným a bezcitným agentem KGB a bývalým britským vojákem, autor toto zlepšení bezpečně zazdil okamžikem úniku hlavního hrdiny z ruské (pardon, sovětské) ambasády a v tomto duchu i napsaném rozuzlení. Kniha nenaplnila moje očekávání.

LBZ
04.01.2014

Je to pochopitelně pohádka, ale dle mého názoru napsaná strhujícím způsobem. Patří mezi několik knih, které jsem četl vícekrát a k tomu česky i anglicky. :-)

stm01
12.01.2013

Četlo se mi to velmi dobře. Byla to první kniha od tohoto autora co jsem četl a i když koukám,že je to asi nejméně hodnocená kniha tak já dávám za pět hvězdiček.

ferda
04.12.2012

Já jsem byl z knihy naopak nadšen .Četl jsem ji dvakrát a nemohl jsem se odtrhnout. Jo éra "studené" války měla něco do sebe, aspoň v knížkách bylo proti čemu bojovat.

kilometr
18.06.2012

Této knihy se ve světě prodalo více než 1750000 výtisků.Ovšem i přes tato skvělá čísla mi příběh Adama Scotta k srdci nepřirostl.
Konec se mi zdál moc osekaný.A nebýt v knize výborně napsaná pasáž likvidace Anny Petrovny,tak hodnotím přísněji.
Zklamání a po skvělé Cestě slávy od stejného autora o to větší.60%.