Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2024 2024

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

zdenek5887
07.06.2016 4 z 5

Milá oddechovka. Občas se člověk zasměje, občas se chytá za hlavu, jak je ještě možné, že čtenář dychtí po takových klišé, ale naopak se mu dostane i uspokojení z výsledku a rozuzlení všech zápletek, i když nebyly kdovíjak komplikované. Byl by z toho pěkný film, přesně tak se to čtenáři v hlavě odehrává. Je to klasická Jojo Moyes.

mmmisulka.r
07.06.2016 5 z 5

Opět dokonalá kniha, která mě opravdu bavila. Více v záložkách Recenze - Knižní deníček :-)

Paja85
06.06.2016 5 z 5

Krásná a mila knížka s přídavkem balzámu pro duši

katarina1102
05.06.2016 3 z 5

Musím přiznat, že ačkoli Jojo zbožňuju, tak tato kniha mne nenadchla. Zápletka nebyla zdaleka tak propracovaná, jako např. u Dívka již si tu zanechal apod. Ano je to sice zcela jiné téma knihy, ale myslím, že právě toto Jojo jde mistrovsky. Prolínání časových rovin, úžasné postavy, milostná zápletka ze které mrazí... Toto čekám od Jojo.

Budu si protiřečit, ale po dočtení knížky jsem si uvědomila, že se k Jeden plus jedna vracím s chutí. Ano vadilo mi "Víš co," skoro na každé stránce, ale nakonec jsem knihu celkem s chutí dočetla. Ale jedno vím jistě. Podruhé si ji už nepřečtu ;)

Odehnalka
02.06.2016 5 z 5

Jojo Moyes nezklamala. Kniha, od které se nebudete chtít odtrhnout, protože je to tak poutavé a napínavé, že prostě musíte vědět, jak to bude dál. Opět jsem si u knihy i trochu pobrečela, ale to by asi nebyla kniha od Moyes, kdyby se tak nestalo.
Příjemná oddechová kniha, která vás polapí.

NicaCola
01.06.2016 5 z 5

Zajímalo by mě, jestli někdy ohodnotím knihu od JoJo hůř, než pěti hvězdičkami! To prostě není možný, ale přijde mi, každá její kniha je lepší a lepší. Než jsem tě poznala zůstává u mě TOPem, ale Jeden plus jedna se jí "lepí na paty".
Úžasně popsané postavy, které jsem si hned zamilovala. Výborný děj, chvílemi jsem kulila oči, chvílemi jsem se smála...VÝBORNÝ! :)

Babouš
01.06.2016 5 z 5

Jméno Jojo Moyesová se během pár let změnilo ze zcela neznámého na značku kvality. Kupující u jejích knih zkrátka ví, že může čekat jemně vykreslené charaktery, zajímavé zápletky a humorné i citlivé momenty v různém množství. A ačkoliv za její nejlepší knihy stále považuji Než jsem tě poznala a Dívka, již jsi tu zanechal, Jeden plus jedna jsem přelouskal s chutí, ač zdaleka nejsem cílová skupina.

Slamenka30
01.06.2016 4 z 5

Pro mě taková příjemná oddechovka, přečtená do dvou dnů ;)

MartinaPri
30.05.2016 5 z 5

Jojo Moyes opět nezklamala, výborná kniha... Ačkoliv se může zdát jako ohrané klišé, kniha se musí číst i mezi řádky. Optimismus, rodina a poselství, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Nikdy nevěsit hlavu, na všem si vzít to pozitivní a jít dál. Nádherný obal knihy, skvělé počtení - jedním dechem :) a teď zase nezbývá než čekat na novou knihu. Jojo Moyes je prostě záruka dobrého čtení a jsem ráda, že mám všechny její knihy (v češtině) ve své knihovně :)

Dadula118
28.05.2016 5 z 5

Skvěle napsaná knížka,výborně sladěněné postavy.Jess jsem si oblíbila od samého začátku pro její životní optimismus,pro její silnou vůli přežít tomhle světe jako samoživitelka,tak aby nikomu neublížila.

"A když jsem byla ve vaně,pochopila jsem....jak je to s tím "chovej se tak,jak chceš,aby se ostatní chovali k tobě"Takhle to totiž funguje,jenom když se tak chovají všichni ostatní,A nikdo se totiž tak nechová.Svět je v zásadě plný lidí,kteří na to zvysoka kašlou.Klidně člověka rozdupou,pokud to znamená,že dostanou to,co chtějí.I když třeba rozdupou vlastní děti."

Příběh o mámě samoživitelce,jak se rve se životem a do cesty se jí přimotá "pracháč"
Po Stříbrné zátoce a Dívce,jíž jsi tu zanechal,je to určitě další moje oblíbená knížka.

adelaska
26.05.2016 5 z 5

Jako milovnice Jojo jsem knihu musela přečíst hned jak dorazila. Je zbytečné vypisovat jak super knížka byla, protože to píšu u každé její knihy a zase bych se akorát opakovala. Jejich roadtrip mi udělal šílenou radost, miluju knižní roadtripy! No a když se to spojí s Moyesovou... Co se týče postav, miluju je, vžila jsem se do nich natolik, až jsem téměř prozivala i Edovu virózu :-D
Jinak pro mě malé mínus je délka knihy. Mohla by být klidně delší. Dá se zvládnout bez problémů na jeden zátah.
Jo a tahle obálka je nejdokonalejší z doposud vydaných knih od Jojo!

7barevduhy
22.05.2016 4 z 5

Skoro celá kniha je jeden takový dlouhý výlet, resp. časově až tak dlouhý není, ale text knihy se věnuje pohledu všech zúčastněných postav, jejich prožívání a pocitům, a tak s autorkou pronikáme hlouběji do charakteru a života těchto postav i mimo zmíněný výlet. Prvních cca 150 se autorka věnuje "dostávání čtenáře do děje" a seznamování s výchozí situací postav. Pak se to rozjede a Vy máte příležitost sledovat bravurně zaznamenaný vývoj postav. No a pak už knihu nelze odložit, až do samého konce.

helenkan
21.05.2016 5 z 5

Opět parádní dílko.A už se těším na další.

babsi66
25.02.2016 5 z 5

Bude to znít jako protimluv, ale je to taková nenáročná oddechovka na úrovni. Děj i postavy a jejich vývoj jsou od počátku předvídatelné, ale autorka vše vypráví naprosto přirozeně, takže to nepůsobí jako vyumělkovaná love story psaná na efekt.

Jelikož knížka česky zatím nevyšla a ne každému může být příjemné číst slovensky, doporučuji zkusit anglický originál. Středně pokročilí angličtináři by s textem neměli mít problém. Knížka je psaná srozumitelně a není nezbytné hledat každé neznámé slovo, protože význam se dá domyslet z kontextu.

mschmidtova
14.02.2016 4 z 5

Tato kniha se mi líbila moc. Mám Jojo zařazenou mezi oblíbenými spisovateli a jsem nadšená z každé její knihy. I přesto, že jsem knihu četla v originále, mě naprosto pohltila. Jojo mě umí zatáhnout do děje, umí mě přesvědčit o tom, že to, co čtu, je můj svět. Často se mi stává, že to, co zažívají hlavní postavy, se promítá i do mého života. Někdy se cítím jako hlavní postava a mám ty samé problémy a starosti, ale i radosti. Když knihu dočtu, mám pocit, jako by mi někdo sebral kus mého života - stýská se mi po postavách z knihy, jako by to byli moji kamarádi, o které jsem přišla. Já Jojo nesmírně fandím. Potěšilo mě, že jsem na konci knihy našla část rozhovoru se spisovatelkou a mohla se dozvědět také něco o ní.

Jméno Jojo Moyes je pro mě vždy zárukou skvělého příběhu. :-)

jluky
03.02.2016 3 z 5

Prvé dve tretiny knihy ma sklamali - zdalo sa mi to akési nesúrodé, zmätené....Až v záverečnej fáze som v knihe - ale naozaj len vzdialene - spoznávala Jojo Moyes....Hoci tam boli miesta vtipné, a aj krásnych myšlienok bolo neúrekom, pre mňa je táto kniha tak trošku rozčarovaním....Očakávala som viacej.

LilliBell
26.01.2016 5 z 5

Autorka ma opäť nesklamala. Snáď ani nemá knihu, ktorá by nestála za to kúpiť si ju. Jednoduchý príbeh, napriek tomu zaujímavý dej. Postavy sú výborne vykreslené psychologicky a výstižne vystihnuté pohnútky a ich konanie. Kniha má spád, neviete sa dočkať ako to všetko dopadne.

Augustina
24.01.2016

Četla jsem ji v originále a až na několik málo míst, která mi přišla nepravděpodobná, se mi četla skvěle. Příběh pro oddech, na dovolenou, na pár klidných příjemně strávených večerů.

MíšaK.
09.01.2016 3 z 5

Po přečtení bestselleru Než jsem tě poznala jsem od knížky čekala trochu víc. Myslím, že prvních 150 stran by se dalo trochu buď ozvláštnit, nebo zkrátit. Jinak knížka isce neměla extra chytlavý děj, přesto byla skvěle napsaná. Asi taková oddechovka, nic těžkého.

vivalamuff
03.01.2016 5 z 5

Tahle úžasná knížka mě dokázala rozesmát i rozesmutnit. Jojo Moyes je prostě vynikající spisovatelka. Četla jsem od ní každou knihu, která vyšla v češtině nebo slovenštině a nikdy jsem nebyla zklamaná. Za mě jasných pět hvězdiček.