Jeden plus jedna

Jeden plus jedna
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2025 2025

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

petranecka
20.05.2019 4 z 5

Opět autorka nezklamala, příjemné oddechové čtení

juni
20.05.2019 5 z 5

Další kniha o Jojo Moyes se mi moc líbila, i když ženské romány nečtu. Doporučuji :)

Martina1725
07.05.2019 5 z 5

Kniha se krásně čte, odpočinková, ale i trochu k zamyšlení. Inspiruje tím, jak se postavy vyrovnávají se svou životní situací.

Simii45
30.04.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla, taková oddechovka.

Gabča670
29.04.2019

Čtivá a zábavná kniha. příjemný relax ☺️

zimka.r
14.04.2019 5 z 5

Hezká víkendová knížka. Párkrát i pocit dojetí. Určitě si přečtu další :)

janca1705
11.04.2019 5 z 5

Opět a zase skvělá kniha, nešlo přestat číst :)

devildeny
29.03.2019 4 z 5

Skvělý společenský román, který vás trochu uklidní, když si myslíte, že vaše trable jsou ty nejhorší :)

Delinka
25.03.2019 3 z 5

Upřímně... Strašlivě dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, ale jako oddychovka ujde. :)

Janinkasim
21.03.2019 4 z 5

Super odychovka :-)

Mufa
17.03.2019 5 z 5

Přečetla jsem to během pár dní a poslední čtvrtinu v posteli probrečela, doma nechápali, co se děje. Ani nevím, proč, ale tahle autorka a její červená knihovna mě vždycky dostane

boxas
17.03.2019 5 z 5

Tak já samozřejmě vím, že je to vlastně velice jednoduchý příběh, ale když ono mě to fakt bavilo číst! A Edovi, Jess i její rodince jsem fandila celou dobu. A kdo by si neoblíbil Normana...

Kjája
19.02.2019 4 z 5

Škoda, že to nebylo delší... Krásně se to četlo. U té nešťastné nehody s Normanem mi i slza ukápla. Autorka nezklamala.

Arwen777
03.02.2019 5 z 5

Na romantické knihy mám chuť jen párkrát do roka, ale sázka na Jojo Moyesovou je sázka na jistotu. Ani tato kniha nebyla výjimkou. Příběh sice nebyl hned od začátku tak strhující jako jiné její knihy, ale druhá půlka knihy to vynahradila. Děj mi přišel vcelku uvěřitelný, problémy aktuální. Máme sklony brát dobré věci jako samozřejmost, kdo z nás si dokáže představit, že bychom neměli na jídlo nebo na boty pro děti? Neuškodí si připomenout, jak těžký pro někoho život je. Spolu s pořádnou dávkou romantiky a správně zamotanými vztahy, pro mě to byla pěkná kniha, u které mi i slza ukápla. Doporučuji.

eliska5154
29.01.2019 2 z 5

Knihy od autorky mám ráda, ale tato mě bohužel moc nezaujala.

Dita333
24.01.2019 4 z 5

Nevtahla mě hned na prvních stranách jako Než jsem tě poznala nebo Poslední dopis od tvé lásky , přesto se příběh hezký rozjel a kniha byla čtivá. Od autorky trochu slabší kus, přesto ale skvělé oddychove čtení.

Peťulka3
18.01.2019 5 z 5

Zase krásné čtení.

Lenoulinka
11.01.2019 5 z 5

Knížky od Jojo se mi líbí, ale vždy mám trošku problém se začíst. Příběh mi přišel tak trochu nereálný, ale bylo to pohodové počtení, kdy Jess řeší téměř existenční problémy sebe a svých dětí. Cesta autem příjemně utíkala jako celá kniha...

babiočka
06.01.2019 4 z 5

No, knihu jsem právě dočetla... A nějak se zatím nemohu zbavit negativního pocitu, který na mě doléhal mezi řádky, z konzumního způsobu života současné mladé generace.
Jinak je příběh, podle mě, celkem zajímavý, trochu neobvyklý, ale i tak by mohl být skutečný.

DoDidDone
26.12.2018 5 z 5

Nemyslím si, že by příběh byl nějak reálný, a pokud ano, pak by to byla hodně velká náhoda + lidi by asi byli o sto procent radostnější a milejší než teď, ale to mi v této knize vůbec nevadilo. Předně je potřeba říct, že nejsem cílová skupina autorky, a přesto jsem přečetl skoro všechny knížky, které u nás vyšly. Já osobně nesnáším přeslazené romanťárny a snažím se jim vyhýbat, jak jen to jde, protože mám pocit, že od strany deset je jasné, co se bude dít a některé scény mi připadají strašně přetažené za vlasy, ale jsou dvě autorky, které píšou romantické knihy, a které mi nevadí a po kterých sáhnu obvykle, když mám dost thrillerů a chci nějaké odlehčení: první je Liane Moriarty a ta druhá právě Jojo Moyes. Je fakt, že tahle kniha je sice nereálná a na konci docela přeslazená (aspoň na můj názor), ale já ji stačil přelouskat za dva dny a celou dobu mě bavila. Cesta do Skotska byla super napsaná a postavy hezky vymyšlené. Není to nejoblíbenější kniha, ale splnila má očekávání, zabavila mě, a proto hodnotím pěti hvězdičkami. (Stojím si ale za názorem, že číst několik knih od autorky okamžitě po sobě, znechutí se mi. Proto s nimi raději opatrně.)