Jeden kopeček šmoulový

Jeden kopeček šmoulový https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392228/bmid_jeden-kopecek-smoulovy-U0S-392228.jpg 4 380 120

Dětství, to jsou hlavně prázdniny, babičky a dědové, videopůjčovny, tamagoči nebo Kačeří příběhy. Aspoň pro nás, děti devadesátek. Každá rodina má své příběhy a tohle jsou zápisky té mojí. Jsou to vzpomínky, nad kterými se usmívám a sem tam se i dojmu. Třeba nad tím, jaký to bylo retro, kdy se seznámili naši. Tahle kniha je napůl moje a napůl skvělé ilustrátorky Elišky Podzimkové. Díky jejím ilustracím se kniha nečte, ale prožívá a nasává všemi smysly!... celý text

Verrrunka
29.06.2019 4 z 5

V tomhle parném létě ideální čtení pro zavařený mozek :-)
Milé ponoření do nostalgie, Maruška píše velmi čtivě, člověk si hned vzpomene na vlastní dětství. Vyzdvihnout musím také grafické zpracování, to byla radost pohledět!

lagina
27.06.2019 4 z 5

To bylo krásné, moc se mi to líbilo :-)
Jsem cílovka, dítě devadesátek a fakt jsem si to čtení úživala.
Nádherně udělaná knížka a ilustrace Elišky Podzimkové tu atmosféru úžasně podtrhly. Parádní

myšpa
11.06.2019 4 z 5

Pěkná vzpomínka na dětství, kniha se mi líbila.

kuky921
30.05.2019 2 z 5

Pohled do soukromí, rodinné zážitky autorky. Trochu mi to připomíná... "Můj deníčku, památníčku...."
Pro autorku je to velmi osobní, ale úplně si nemyslím, že by někoho zajímalo, co, jak a kdy se v mé rodině událo.

Zuzmenda
22.05.2019 2 z 5

Mila oddychovka. Celou dobu jsem se vezla na vlne nostalgie a vzpominala na svoje krasny detstvi v devadesatkach.

Chesterton
15.05.2019 2 z 5

Ano, pastva pro oči, ale pro obsah ani retro nejsem asi cílová skupina. Je to upřímná kniha, co umí pohladit :o)

Veve131
04.05.2019

Moc pěkně napsané a skvělá grafika. Při čtení jsem se vrátila o pěkných pár let zpět :-)

Anna 13
04.05.2019 5 z 5

Tři slova: nostalgie, stýskání si, vzpomínky...
A čtvrté: ŽIVOT!

Je tak opravdová, tak upřímná a zároveň tak obyčejná... Není možné, aby vás nedojala, ať už jste se narodili v jakýchkoli letech. Protože nejen v devadesátkách se pekáčovalo, čekalo na Ježíška, jezdilo do Bibione, trávilo prázdniny u babiček a dědečků na vesnicích, milovalo poutě, četlo Bravíčko...

Tato kniha je jako portál, kterým budete přeneseni nazpátek do dětství... A že si to užijete. Možná i slza ukápne...

Tato knížka má pro mě větší význam než Kafe a cigárko, které je mimochodem také skvělé.

"Je o tom, jak neobyčejné je obyčejné štěstí."

bagel
30.04.2019 3 z 5

Další kniha z retrovlny. Přes pěknou grafickou úpravu mě zase tak moc nezaujala, zčásti i proto, že jsem jiná generace.

Leniii
27.04.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka...moc krásné zpracování a obálky knihy!

Mája777
21.04.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka přečtená za jedno odpoledne. A obálka se šmoulovou zmrzlinou.... mňam!!!
ČV 2019: kniha, která vás zaujala svou obálkou.

LadyCharlene
20.04.2019 5 z 5

Nejsem úplně devadesátkové dítě, svoje dětské zážitky datuji až po roce 1998, kdy jsem poprvé šla do školky. I přesto tato kniha ve mně vyvolala spoustu vzpomínek. Byla nádherně nostalgická, vtipná a určitě bych se k ní někdy ráda vrátila. Ilustrace naprosto dokonalé, je to takový retro deníček každého mileniála. Líbila se mi víc než Kafe a cigárko. A chválím poznámky a shrnutí po každé kapitolce. Je to oddechovka, u které se i zamyslíte nad vlastním životem.

Misi78
19.04.2019 3 z 5

Milá knížka, jako když listujete v cizím rodinném albu, ale ne vše vas zaujme. Moc pěkná grafika.

Alena_S
09.04.2019 4 z 5

Knížka je vizuálně krásná a mile napsaná, i když je to spíš vzpomínkové album. V tomto směru může sloužit jako skvělá inspirace dalším rodinám. Je to pastva pro oči a místy i pobaví.
Bohužel čtenář, který se těší hlavně na avizovaný příval "devadesátkových" vzpomínek, bude možná zklamaný. Příběhy příbuzných se odehrávají ještě před tou dobou, a nezažít ji sama, budu si z knihy pamatovat snad jen, že v sobotu ráno dávali Gumídky, což mi k navození nostalgie jaksi nestačilo. Snad jen na tom sídlišti jsem se trošku poznala :-)

Poetika_slov
28.03.2019 4 z 5

Dříve jsme byli dětmi, nyní jsme už třicátníci. V této knize sama autorka vzpomíná na ta skvělá léta devadesátá, kdy ještě nebyly žádné smartphony či sociální sítě, ale jen tamagochi a odřené kolena. Ve svých vzpomínkách se vrací zpět do svých dětských let. Vypráví nám také příběhy svých rodičů a prarodičů, jejich dřívější životy, ale i to jak se poprvé seznámili. Jedná se o příjemné a oddychové čtení, kde si jistě každý vzpomene na to své dětství.

Pajulma
26.03.2019 1 z 5

Měla jsem problémy knihu vůbec dočíst. Nebavila mě. Příběh cizí rodiny mě vůbec nezajímal a nelibilo se mi ani jak je to psané. Popisky po stranách psané asi autorkou jsou velmi špatně čitelné.
Kniha je barevná a vypadá vesele, to je za mě jediné plus.

Killerka
23.03.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Nad poslední kapitolou jsem se hodně zamyslela a velmi mne poznamenala. Některé pasáže mi byly velmi blízké, protože jsem též dítě devadesátých let.

LadyCotton
17.03.2019 3 z 5

Kniha má krásné grafické zpracování, text je také pěkně napsán. Bohužel slibovaná vzpomínková kniha pro děti devadesátek (kterým jsem) je to jen tak maximálně z poloviny. Kapitoly kde autorka popisuje seznámení jejich prarodičů mě zcela upřímně nezajímaly.
Během četby jsem se pořád ptala: pro koho ta kniha je vlastně psaná? Pro děti devadesátek? Těžko - max. tak první a poslední část. Pro autorčinu rodinu? Možná.
Nápad to rozhodně nebyl špatný - kdyby byla celá kniha v duchu první části, tak proč ne - ráda (i prostřednictvím cizích vzpomínek) zavzpomínám na své dětství. Tohle slibovalo něco, co jsem dostala tak z poloviny. A to je při ceně za knihu skoro 400 Kč docela dost málo.

kikies
17.03.2019 1 z 5

Bohužel, i já jsem očekávala více obecných vzpomínek na devadesátá léta. Vzhledem k tomu, kolik čtenářů si takto postesklo, bylo zřejmě něco špatně ohledně prezentace knihy. Rodinné vzpomínky jsou možná zajímavé a úsměvné, ale především pro autorčinu rodinu a blízké, ne už tak pro cizí čtenáře. Tentokrát mě neoslovily ani ilustrace a grafické zpracování... Čekala jsem něco jiného a na to se těšila, takže kniha mě bohužel zklamala.

chanahd
15.03.2019 1 z 5

Těch devadesátek tam moc nebylo. A jak se seznamoval něčí dědeček, z toho jsem moc nadšená nebyla. Asi jsem prostě čekala něco jiného.