Jeden kopeček šmoulový

Jeden kopeček šmoulový https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392228/bmid_jeden-kopecek-smoulovy-U0S-392228.jpg 4 380 120

Dětství, to jsou hlavně prázdniny, babičky a dědové, videopůjčovny, tamagoči nebo Kačeří příběhy. Aspoň pro nás, děti devadesátek. Každá rodina má své příběhy a tohle jsou zápisky té mojí. Jsou to vzpomínky, nad kterými se usmívám a sem tam se i dojmu. Třeba nad tím, jaký to bylo retro, kdy se seznámili naši. Tahle kniha je napůl moje a napůl skvělé ilustrátorky Elišky Podzimkové. Díky jejím ilustracím se kniha nečte, ale prožívá a nasává všemi smysly!... celý text

JeKa
28.06.2021 4 z 5

Jako dítě devadesátek jsem si tuhle knížku moc užila. Ač cizí vzpomínky a cizí příbuzní, jako by člověk tak trochu vzpomínal i na to svoje dětství a ty svoje příbuzné, které tehdy bral jako samozřejmost a dnes mu proklatě chybí. Tak jeden kopeček šmoulový na vás, Maruško.

Nicole_picole
22.01.2021 odpad!

Popis života v 90. letech. Pro někoho, kdo to zažil, je tato kniha totálně nezajímavá a ztráta času. Není napsaná ani nijak zajímavě nebo humorně.

Januka
30.12.2020 5 z 5

Ano, je to knížka na prohlížení, ne tolik na čtení. Ale moc hezká. Paní Maruška je mladší o necelých 10 let, tak se naše dětství maličko potkávalo, ale pro mě přece jen byly typické osmdesátky, takže něco bylo spíš pro mě už velká moderna :-) Ale ta nálada, jaké je to být u babičky a dědy, jaké to je být (ne)zamilovaná, ..., ta určitě nezáleží na tom, jestli jste byli dětmi v sedmdesátkám, osmdesátkách, devadesátkách nebo jste mileniáni. Určitě tato kniha ve vás vyvolá hezké vzpomínky na dětství.

Blazule
21.12.2020 3 z 5

Vybrala jsem si v rámci čtenářské výzvy...takové neurazí, nenadchne čtení...určitě bych se ke knize znovu nevrátila...nicméně oceňuji reálné fotografie ze života herečky a vcelku povedené zpracování...

Dimas
19.12.2020 5 z 5

Maruška je moje srdcovka a tahle knížka (jak je napsáno vzadu na obálce) “se nečte. Ona se prohlíží, prožívá a nasává všemi smysly.”

Pavla79
16.12.2020 3 z 5

Moc pěkné zpracování, za to třetí hvězda... Nicméně, pro mě asi moc dlouhé... Ráda zavzpomínám, a to jsem ještě o pár let starší ;), ale spíš radši se sestrou..., s rodiči..., s kamarády... "pamatujete.., jé, to jsme měli taky..." Tady jsem se na konci musela přemlouvat, abych dočetla...

Síma97
02.11.2020 4 z 5

Zajímavé čtení z hereččina dětství, doplněné hezkými fotkami. Moc doporučuji.

kanitsuj
26.10.2020 5 z 5

Čtení jsem si moc užila - je to jako by Vás slova a zážitky někoho jiného dokázaly teleportovat do dětství. Nevím, jak se to Marušce Doležalové podařilo, ale při čtení o její rodině jsem zároveň četla o své rodině. Někdo by řekl, že jde o banální biografii, přesto jde v tomto případě o víc - o oslavu rodiny, šťastně prožitého dětství, věcí, které nás formují a ani si to neuvědomujeme, protože je bereme jako přirozenou součást života. Maruška píše pravdivě, tak jak to cítí a to z ní dělá velkou spisovatelku. Její text dokáže chytit za srdce a probudit silné emoce. Měla by se pustit do psaní románu, myslím, že by měla úspěch:-)

Bustedka
24.10.2020 5 z 5

Pět hvězdiček, abych tu trochu vylepšila hodnocení. Jinak za 4. Kniha je autobiografická, je dobré k ní tak přistupovat. Spousta z vás píše, že je to spíš kniha pri rodinu. A ano, ale taky je to kniha pro nás ostatní, kteří v devadeskách žili. Spousta příběhů a příhod mi připomenula moje dětství. A to považuju za hlavní přínos

lenka7348
14.10.2020 3 z 5

Líbilo se mi zpracování knihy a "všeobecné" pasáže, které mi připomněly mé dětství. Jak už tu ale někdo psal, asi by bylo lepší vytvořit to jako dárek pro svou rodinu...

Kexina
12.10.2020 3 z 5

Pro nás, co vyrůstali v 90. letech je to docela hezká vzpomínka na dětství, u které si člověk může říkat taková ta klišé jako "Jo, přesně... To bylo něco." Ale jinak čistý průměr.

zuzi1162
31.08.2020 5 z 5

Genialni.

JáraTym
04.06.2020 4 z 5

Skvělá poutavá, zajímavá, oddychová a humorná kniha. Knížka se žije. Na každé stránce na vás dýchne nějaká fotka nebo ilustrace. Marie Doležalová umí psát zábavně a to nám s úspěchem dokazuje i v tomto titulu. Nemohu než doporučit, protože tu si prostě musíte přečíst.

Pechule
04.05.2020 4 z 5

Vzpomínkové, retro, nostalgické, úsměvné, hřejivé čtení. Krásně zpracovaná kniha i po stránce vizuální.

Lenka339
01.05.2020 5 z 5

Kniha mě moc mile překvapila. Krásně napsané a pěkne ilustrované kresbami i fotografiemi. Moc pěkně jsem si zavzpomínala na své prarodiče, rodiče i dětství svých dcer. Myslím, že každý by si měl stvořit takovou vzpomínkovou knihu.

princesse
21.04.2020 3 z 5

Asi spíš pro rodinu ... Určitě krásný dárek pro rodinné příslušníky, ale pro obecnou veřejnost, čtenáře už to tak zajímavé není.

Nany_cz
21.04.2020 5 z 5

Krásně zpracovaná kniha o "devadesátkách". Při čtení mě dostala vlna nostalgie a krásně jsem si na některé věci zavzpomínala. Rovněž ani ilustrace od Elišky nemají chybu. A jak se píše na zadní straně knihy, tak platí, že se tato kniha jen nečte ale prohlíží se.

Marta13
28.03.2020 5 z 5

Moc se mi líbila a byla plná i mých vzpomínek ...

Gabi13
21.03.2020 5 z 5

Maruško, krásně napsané. Líp bych si nezavzpominala. Sice jsem dítě ještě z dřívější doby :-) ale i tuto část jsem prožila a myslím, že s dost stejnými prožitky. A pokud nebyli stejné, možná jsem si je jako dítě přála.
Moc pěkný čtenářsky odpočinkový počin.

Mia516
18.03.2020 4 z 5

Krásné a dojemné. Bylo to jako cestovat v čase, moc pěkná odpočinková záležitost.