Jane utíká

Jane utíká https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1891/bmid_jane-utika-nw3-1891.jpg 5 817 176

Jane Whittakerová najednou neví, kdo je, nevzpomíná si na vlastní jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž jí říkají, že je to její manžel, a dovolit mu, aby o ni pečoval v elegantním domě, který údajně sama zařizovala. Ale pomáhají jí skutečně léky, které jí dávají? Nebo pouze prohlubují její zmatenost? Jane se pouští do nerovného boje, aby se dopátrala pravdy a získala zpátky svou paměť i život. Krok za krokem rozmotává pavučinu rafinovaného zla a uvolňuje smyčku, která ji rdousí. Nemá se na koho obrátit, neboť i těm nejlepším přátelům se zdá, že Jane přichází o rozum. Jenom nezlomná vůle ji nutí, aby se nevzdávala. Ale pokud přece jen získá zpět své vzpomínky a odhalí pravdu, bude bláznivé Jane ještě někdo věřit...? (Podle románu byl v r. 1995 natočen televizní film.)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

See Jane Run , 1991

K.a.a
08.08.2012 5 z 5

Opět super zápletka a rozuzlení :) pro fanoušky i začátečníky ve čtení paní Fieldingové vřele doporučuju :)

romanticrocker
03.07.2012 5 z 5

Pro mě naprosto skvělá kniha...Všem můžu jen doporučit :)Supeeeeeer

jasmína
14.06.2012 5 z 5

Skvělá kniha, mně i začátek přišel zajímavý, kdepak nuda, byla jsem zvědavá, jak se příběh dál vyvine.
Viděla jsem film dle mého názoru použitý podle této knihy, jen si nepamatuju název filmu, ale kniha skvělá !! Jako vše, co jsem zatím do Joy Fieldingové četla a chystám se na její všechny romány.

skulenka
08.05.2012 4 z 5

Velmi dobrý román, spíše thriller, s prvky psychologie. Téma románu dokazuje, že ovládat lidí "řečmi" lze velmi snadno a za pomocí farmatik ještě snadněji. Také upozorňuje na to, že i když jsme přesvědčení, že své blízké známe velmi dobře, vždy tomu tak nemusí být!

Vendulik
19.04.2012 4 z 5

Skvělá kniha. Moc mě překvapila. Ze začátku docela nuda, ale ten závěr a hlavně odhalení kvůli čeho ztratila paměť. Perfektní. Doporučuji :D

Evelin
21.02.2012 5 z 5

Kniha Jane utíká mě strašně chytla, napínavý děj, problém se od této knihy odtrhnout, musela jsem ji hned přečíst. Doporučuji!!!!

muzka
26.01.2012 5 z 5

Opět Joy Fieldingová nezklamala. Hodně napínavé a poutavé čtení, nemohla jsem přestat číst. Myslím, že patří k těm nejlepším co napsala, doporučuji přečíst.

merrinka
24.10.2011 5 z 5

Rozhodně bych řekla, že tohle je její nejlepší knížka

toraneko
11.10.2011 5 z 5

Co říct...seděla jsem a četla a četla...Naprosto super kniha!!!! A kamarádka to prožila ještě víc - seděla s ní v kuchyni a vařila brambory - spálila je...:-)dvakrát...:-D

1alena1
15.09.2011 5 z 5

Jane utíká byla první kniha, kterou jsem od Joy Fieldingové přečetla a úplně mě fascinovala. Přečetla jsem ji na jeden zátah a posléze jsem si kupovala od této autorky všechny knihy. Některé se mi líbily více jiné méně, ale už žádná nedosáhla dle mého názoru kvalitu tohoto dílka. Super.

vladka2104
12.09.2011 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka, poprvé jsem ji přečetla na jeden zátah. Bohužel jsem ji půjčovala, až jsem o ni přišla :-(

MoMa
06.09.2011 5 z 5

Opravdu velmi napínavé, na jednu stranu jsem se nemohla od knížky odtrhnout a na druhou stranu jsem ji odkládala, protože jsme nevěřila, že se z takovéhla pasti může Jane dostat. Super napsané, vynikající rozuzlení!

efyna
21.01.2011

Po mnoha letech se mi opět dostala do rukou. Tak jsem četla a četla a četla, dokud jsem ji nedočetla - do 3 do rána.

Sendy67
24.11.2010 5 z 5

Naprosto strhující příběh. Pohltí a nepustí až do závěrečného rozuzlení.

lotos
16.11.2010 4 z 5

Čí je ta krev na mých šatech?Kdo vlastně jsem?
Napínavý děj Vás vtáhne a Vaše naděje se stanou hnacím motorem Jane... či naopak? Doporučuji

knihomolka
30.11.-0001 5 z 5

Příběh, který mě unesl... Nemohla jsem se od knihy odpoutat. Všem čtenářkám tohoto žánru doporučuji.