Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90013/chirurg-90013.jpg 5 848 848

Doktorka Catherine Cordellová je jediná žena, ktorej sa podarilo prežiť útok masového vraha Andrewa Capru. Ten ju najprv znásilnil, no dielo skazy sa mu nepodarilo zavŕšiť – Catherine ho zabila skôr, ako sa stala jeho ďalšou obeťou. Po tomto nešťastí sa presťahuje do Bostonu a snaží sa viesť normálny život. Jej nočná mora sa ale vracia späť – nový vrah s prezývkou „chirurg“ napodobňuje s neuveriteľnou presnosťou svojho predchodcu. Catherine sa tak stáva pre políciu jediným človekom, ktorý je schopný pomôcť pri pátraní po „chirurgovej“ identite. „Chirurg“ sa však každou vraždou dostáva bližšie ku Catherine a spôsob, akým vraždí svoje obete, ju desí. Catherininou jedinou útechou sa stáva detektív Thomas Moore, ktorý je poverený vyšetriť tento prípad. No ani on ju nedokáže ochrániť pred neohroziteľným lovcom, ktorý pozná – a vychutnáva si – strach každej ženy, ktorú zabije...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Surgeon , 2001

Simstr
23.04.2019 5 z 5

Kniha se výborně četla, opravdu musím doporučit. Nemohla jsem odložit. Frčelo to :-)

andream
11.04.2019 5 z 5

Pecka, čte se jedním dechem

gigi77
21.03.2019 5 z 5

Super styl. Napínavé, čtivé. Dlouho jsem neměla tušení, kdo je ten “chirurg”. Ke konci kniha nešla vůbec odložit, i přes padající víčka dočítám pozdě v noci. Závěr oceňuji takový jaký je. Celkově mi to sedlo. Těším se na další knihy z této série.

Greenfingers
14.03.2019 5 z 5

První kniha ze série Rizzoli and Isles a současně první, kterou jsem od autorky četl. Musím přiznat, že se nevyžívám ve scénách popisujících mučení, ale tohle jsem ještě snesl. Jinak perfektní detektivka s dobrým spádem a hlavní hrdinkou - Jane je tady podána daleko přesvědčivěji než v seriálu.

pingu1
02.03.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, strhující, napínavá, mrazivá …. Vraždící maniak, který vyndává ženám dělohy - fuj, to je téma …. Originálně napsané, přečteno jedním dechem, slabším povahám doporučuji nečíst před spaním :-)

Jordyz
26.02.2019 4 z 5

Skvělá detektivka. Přečtená za chvíli, napínavá od začátku až do konce, děsivá... Opravdu stojí za to.

Alča I.
04.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala na doporučení čtenáře z této Databáze a opravdu jsem si ji vychutnala. Čtivá, spád a napětí..... zaslouží si opravdu plny počet hvězdiček

Schamila
31.01.2019 5 z 5

Super - bála jsem se, že vyšetřovatelka bude stejně střelená, jako v TV seriálu, ale naštěstí tomuto příběhu velel někdo jiný, i když o všem v závěru rozhodla Rizzoliová, a tak si ještě přečtu další díly

Skoupka
21.10.2018 5 z 5

Parádní detektivka. Od autorky mám zatím přečtené jen 2 knihy, ale obě byly super. Atorka se neopakuje, příběh má hlavu a patu. Určitě si přečtu celou sérii.

jana3099
22.09.2018 5 z 5

Od Tess Gerritsen jsem četla několik knih a rozhodně výborné počteníčko, proto jsem si začla shánět i další a další její tvorbu. A tahle její první, kterou jsem právě dočetla, opět nezklamala, celou dobu se něco děje, stálé napětí, dobře se čte, prostě plný počet ;-)

ivoiro
19.09.2018 5 z 5

Tak tohle je naprosto úžasná kniha. Mám za sebou skoro celou sérii a k prvnímu příběhu jsem se dostal až teď. Skvěle stupňované napětí mne nutilo číst dál a dál.

wlado
15.09.2018 4 z 5

Čítal som neskoršie knihy Tess a stala sa mojou obľúbenou spisovateľkou. Po knihe Chirurg som siahol, aby som sa zoznámil s Jane Rizzoliovou a prvý dojem bol negatívny, aj keď v závere knihy to napravila. Výborné čítanie, skvelý popis scény.

Květinka008
12.09.2018

Kdysi jsem četla, nicméně si ji naštěstí nepamatuji a tento žánr už jako dospělá nevyhledávám :-)

Michajela.cz
11.09.2018 3 z 5

Nemocniční prostředí ne vždycky zaujme. V tomto případě ovšem říkám ano!
Kniha se čte dobře, příběh je poutavý a má celkem spád. Knížku jsem četla již podruhé... prostě na mě vypadla z knihovny tak zkuste říct ne.
Když jsem ji četla poprvé, vůbec si nepamatuji, že by jej někdo zfilmoval - natož televizní seriál.
V televizi jsem měla tu čest jen asi dvakrát a ještě k tomu "omylem", ale hlavní protagonistky na mě působili vcelku sympaticky.
Až se pročtu na konec svého knižního seznamu, tak zase sáhnu po Tess.

Lenka.Vílka
06.09.2018 3 z 5

("You can run, we'll find you" ... You can run, But we will find you - Matchbook Romance)

Přiznám se, "Vraždy na pitevně" jsem ještě neviděla. Proto jsem si řekla, že je čas se do knih konečně pustit. Výsledek? Příjemné překvapení. A jelikož tenhle týden dávají seriál od začátku, a já vždy chytla rozjetý vlak, vím, na co budu koukat. No, takže Chirurg.

Začátek prostě musí zaujmout. Na stole leží nová oběť, a modus operandi prozradí, že s tímhle vrahem už měla policie co dočinění. Takže napodobitel? Nebo bylo všechno trochu jinak? A pomůže žena, která tehdy sériového vraha zabila? Zabila skutečně jeho nebo to byl pouze zastírací manévr vraha, aby mohl pokračovat? Nebo nebylo všechno trochu jinak, ale úplně totálně jinak? A to mě na knize bavilo. Že čtenáře nutí přemýšlet o různých teoriích. Navíc kniha obsahuje poctivou policejní práci a pár drsných scén a popisů. Jenom na mě bylo moc popisů práce Catherine. Klasické romány z lékařského prostředí mě nebaví. Ale v téhle míře jsem to autorce (ještě) odpustila, protože ve většině případů se to do děje hodilo (v klasickém krimi by to bylo ale vystřiženo, ale vzhledem z jaké si práci si autorka odskočila k psaní, chápu).

Podle toho, co jsem četla, tak je lepší číst i druhý díl hned na to, protože je pokračováním. Rozhodně doporučuji. Ale jako detektivku pro ženy. Nejsem si jistá, jestli jestli by tohle byla četba pro většinu chlapů. A ještě upozornění. Nikdo z vyšetřovatelů není uchýl, závislák, alkáč, jenom je tady syndrom "ošklivé holky". A ta milostná linka Moora mi přišla nevhodná a neprofesionální (přestože většina čtenářek nejspíš udělala: "Ach, pucík.")

(Pro mě byl hodně zmateční název série. Jako, kde je ta druhá paní, po které se jmenuje série? Mám brát první dva díly jako jakýsi prequel? V tom případě je zajímavé, že název a číslování sérii je stejné u nás jako u originálu. Zajímavé.)

petrzel
05.08.2018 5 z 5

Strhující děj ,skvěle napsáno jdu na pokračování.

Havrnka
30.07.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem již četla po třetí a vždy mne vtáhne do děje. Knihy Tess Gerritsenové mám ráda, mají náboj a spád. Jsem ráda, že podle jejích knih vznikl seriál ...vraždy na pitevně. I když hlavní hrdinka Rizzoliová je v knize popisována jinak než jaká je v seriálu, mě se líbí v obou podobách

NADEI
25.07.2018 5 z 5

Opět skvělá Tess. Dobře napsaná kniha s poutavým dějem, který vás udrží po celou dobu v napětí. Nakouknete do mysli vraha a jeho zvrácených choutek, do lékařského zákoutí a v neposlední řadě do policejního vyšetřování se sympatickým Moorem a snaživou Rizzoliovou. Moc se mi líbilo a pokračuji Učedníkem.

Nelly
17.07.2018 4 z 5

Výborně napsáno - moje druhá kniha od této autorky, první (Zahrada kostí) mne poněkud zklamala. Tady už je to typický detektivní příběh s možná pro někoho příliš drsnými detailními medicínskými popisy. Přesto Vás kniha pohltí. No a Rizzoliová si mne tedy nezískala...

Chesterton
07.07.2018 4 z 5

Dobře namíchaný koktejl drsnějšího napětí, psychologie, špetky feminismu i jemnějších stránek lidských povah. Tess dobře ovládá své řemeslo pro které pověsila medicínu na hřebík. Neplýtvá slovy, lehce vtáhne do děje, udrží napětí, většinou nezklame.