Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90013/chirurg-90013.jpg 5 848 848

Doktorka Catherine Cordellová je jediná žena, ktorej sa podarilo prežiť útok masového vraha Andrewa Capru. Ten ju najprv znásilnil, no dielo skazy sa mu nepodarilo zavŕšiť – Catherine ho zabila skôr, ako sa stala jeho ďalšou obeťou. Po tomto nešťastí sa presťahuje do Bostonu a snaží sa viesť normálny život. Jej nočná mora sa ale vracia späť – nový vrah s prezývkou „chirurg“ napodobňuje s neuveriteľnou presnosťou svojho predchodcu. Catherine sa tak stáva pre políciu jediným človekom, ktorý je schopný pomôcť pri pátraní po „chirurgovej“ identite. „Chirurg“ sa však každou vraždou dostáva bližšie ku Catherine a spôsob, akým vraždí svoje obete, ju desí. Catherininou jedinou útechou sa stáva detektív Thomas Moore, ktorý je poverený vyšetriť tento prípad. No ani on ju nedokáže ochrániť pred neohroziteľným lovcom, ktorý pozná – a vychutnáva si – strach každej ženy, ktorú zabije...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Surgeon , 2001

MirkaProk
25.04.2020 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Velmi dobrá kriminálka. Čtivě napsáno, přečteno za dva dny.

Barakoudel
11.03.2020 5 z 5

Bohužel jsem se k této knize dostala až poté, co jsem četla většinu knih vydaných po roce 2005. Knížka je strhující, děsivá a nenechá čtenáře spát, dokud ji nepřečte.

Fidoo
03.03.2020 5 z 5

Přesně takto si představuji, že by měla dobrá detektivka vypadat.
Skvělá jízda!

monte
19.02.2020 5 z 5

Super, přečteno jedním dechem

marcela3562
13.02.2020 5 z 5

Výborná kniha....napínavá, už se těším na další knihy od této autorky

smejkalova.m
28.01.2020 5 z 5

Wow. Jedna z nejlepších knížek co jsem četla. Pro někoho asi moc brutální, ale bylo to skvělé. Čtivé od začátku do konce a těším se na další knížky od autorky.

Art82
10.01.2020 5 z 5

Super detektivka jak začnete číst tak jste v tom prostě až po uši. Od toho prostě neodejdete.

Tensen
06.01.2020 5 z 5

První kniha od Tess Gerritsenové, kterou jsem četla jedním dechem a přečetla za jednu noc. Pak jsem přečetla všechny její knihy, kde jsou hlavní hrdinky Jane a Maura. Vždy naprosto skvělé a mrazivé čtení. Knih od této autorky mám 13, pokud budete chtít, prodávám výhodně celou sérii. Můžete mne kontaktovat. Nebudete litovat.

Atak
05.01.2020 5 z 5

Skvěle napsané, vtáhne do děje a nepustí až do samého závěru.

kaja77
14.12.2019 5 z 5

Z počátku jsem se bála jako malá... ale přesto jsem prostě musela číst dál.byla jsem děsně zvědavá kdo je ten chirurg. Ke konci už jsem sice jaksi předvídala co se stane a jak to dopadne... ale stejně bylo to fajn.

HanWali
05.12.2019 5 z 5

Super , bomba. Brilantně napsané. Řadím mezi své top autory.

ddkk
02.12.2019 5 z 5

Knihy "z pitevny a okolí" od Tess Geritssen mne nadchly. Začala jsem tedy od prvního dílu a vůbec nelituju. Autorka umí své příběhy výborně promýšlet, umí vyvážit části týkající se vyšetřovaných zločinů a části ze soukromí obou protagonistek. Děj je napínavý, má spád a řešení překvapí. A navíc - rozsah jejich knih je přiměřený. Série s Jane a Maurou je skvělá, i když trochu temná, zábava. Dávám pět a doporučuji.

Olous1
24.11.2019 5 z 5

Tak tohle byl fakt mazec. Trochu jsem přeskakovala díly. Nakonec jsem si konečně přečetla první díl a musím říct, že tato série je perfektní. Samozřejmě pochvala i paní autorce. Ale pro citlivé jedince nedoporučuji, je to samá krev.

Hugomil
11.11.2019 5 z 5

Tess Gerritsen mě velmi příjemně překvapila. Velmi dobře napsané, lehce a poutavě, bez hluchých míst. Knihu jsem si užil, Tess přidávám ke svým oblíbeným a těším se na další díl.

TaLu
28.10.2019 5 z 5

Konečně jsem se dostala k prvnímu dílu série, která se stala mou oblíbenou, i když jsem neměla možnost číst knihy tak, jak jdou za sebou. Takže jsem se opravdu těšila, jak to všechno začalo. A musím napsat, že to bylo nervy drásající dobrodružství. Způsob provedení série vražd mi opět připomněl, že u thrillerů si odpočinu díky tomu, že jde o spisovatelovu tvůrčí představivost. Přesto jsem se tentokráte neubránila myšlence, co vše je člověk schopen udělat člověku i ve skutečném světě.
Napětí od první do poslední kapitoly. Velmi zdařilé uvedení postav na scénu. Docela jsem se o ně bála, a to znám některé další díly !

danielavachova
19.10.2019 5 z 5

Opět jsem četla jefním dechem.

Marryzlis
21.09.2019 3 z 5

Ale jo, proč ne. Taková celkem příjemná oddychovka.

Aivlis
29.08.2019 5 z 5

Za mňa jedna z najlepších detektíviek. Rozčítanú knihu som večer odložila a nejak som nemohla zaspať. Pri každom zvuku som sa strhla a pleštila oči do tmy jak búdkový slimák. Nedalo sa nič robiť, zažla som svetlo a musela som dočítať. A od tej chvíle ide táto moja knižka z ruky do ruky...

Sacinka
28.08.2019 5 z 5

prostě BAVILO !!!

petraj30
07.08.2019 5 z 5

Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout, byla to naprostá bomba - Strašně ráda srovnávám detektivky, ale tohle byl top. Jo Nesbo s alkoholikem Harry Holem nesahá Tess ani po paty. Dokonalé