Platanový rad

Platanový rad https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220852/bmid_platanovy-rad-220852.jpg 4 175 43

Jake Brigance série

John Grisham sa vracia do Clantonu, dejiska románu Kedy zabiť, do tej istej súdnej siene, v ktorej Jake Brigance obhajoval Carla Lee Haileyho, otca znásilneného dievčatka. Advokát Jake Brigance znova rieši prípad rasovej neznášanlivosti a starých krívd. Bohatý podnikateľ Seth Hubbard zomiera na rakovinu a nikomu vo svojom okolí neverí. Predtým, ako sa obesí na starom platane napíše nový závet, ktorý vtiahne jeho deti spolu s jeho gazdinou a Jakeom Briganceom do rovnako dramatického konfliktu, akým bol proces s Carlom, ktorý Jakea preslávil. Nový závet totiž odkazuje takmer celý Sethov majetok gazdinej. Tá má len jednu chybu a tou je farba pleti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sycamore Row , 2013

marek7167
03.04.2015 5 z 5

Knihu jsem si koupil zejména z toho důvodu, že studuji práva, zaujal mě fakt, že spisovatel je americký advokát, který tedy do knihy může zakomponovat mnoho mi blízkého a přitom "americky" neznámého. Upoutávka na obalu knihy mne zaujala a s touto zaujatostí jsem se pustil do čtení. Musím uznat, tak skvěle, jednoduše a přitom čtivě jsem dlouho knížku nečetl, žádné krkolomnosti, vše je podáváno zpříma. Děj je zajímavá, problematika komplikovaná, v hlavě jsem si stále vytvářel různé možnosti, jak celé story zakončit a ke konci už jsem čekal, jak to asi dopadne, nicméně i tak mě konec dostal! Rád se k tomuto autorovi budu vracet a s chutí číst další jeho knihy. PS: doufám, že bude kniha předlohou k filmu, chytnout se toho zkušený režisér, může z toho dostat maximum a velmi dobrý film.

JanaDor
07.02.2015 5 z 5

Je to neuvěřitelně čtivé. Je to opředeno tajemstvím. Je to sonda na jih Ameriky, kde i v osmdesátých letech dvacátého století je pořád cítit nadřazenost bělochů nad černochy. Je to prostě skvělý příběh, který přečtete jedním dechem. Autor vás chytí od první stránky a nepustí. Je to perfektní vypravěč.
V příběhu se objevuje hodně postav a jmen, ale to mi vůbec nevadilo. Dobře jsem se orientovala. Styl psaní je jednoduchý a přitom velmi přirozený. Závěr jsem tušila, přesto jsem byla překvapená. Kolik zloby může člověk cítit jen kvůli barvě pleti. Kolik zlého udělá jen proto, aby ublížil nevinnému člověku? Je potřeba na toto téma psát, protože i současnost přináší hodně špatného nevinným lidem, jen proto, že se třeba odlišují vírou.
Kniha je nabitá událostmi, které v sobě obsahují spoustu témat na přemýšlení.

Ivan F
22.09.2014 5 z 5

Napriek počtu strán je kniha pútavá. Hoci súdnemu procesu sa venuje až posledná stovka stránok a čitateľ tuší, ako to celé dopadne, tak čitateľ zároveň nevie, čo bolo príčinou jednania zosnulého Hubbarta a tak číta a číta až zrazu je knihe koniec. Grisham stále vie písať a nenudí. Suma sumárum, kniha ma bavila a pravdepodobne sa k nej ešte vrátim. Takisto si knihu viem predstaviť sfilmovanú.