Platanový rad přehled

Platanový rad https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220852/bmid_platanovy-rad-220852.jpg 4 175 175

Jake Brigance série

John Grisham sa vracia do Clantonu, dejiska románu Kedy zabiť, do tej istej súdnej siene, v ktorej Jake Brigance obhajoval Carla Lee Haileyho, otca znásilneného dievčatka. Advokát Jake Brigance znova rieši prípad rasovej neznášanlivosti a starých krívd. Bohatý podnikateľ Seth Hubbard zomiera na rakovinu a nikomu vo svojom okolí neverí. Predtým, ako sa obesí na starom platane napíše nový závet, ktorý vtiahne jeho deti spolu s jeho gazdinou a Jakeom Briganceom do rovnako dramatického konfliktu, akým bol proces s Carlom, ktorý Jakea preslávil. Nový závet totiž odkazuje takmer celý Sethov majetok gazdinej. Tá má len jednu chybu a tou je farba pleti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sycamore Row , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Platanový rad. Přihlašte se a napište ho.

Dámaskloboukem
08.02.2024 3 z 5

Jeden muj známý, mi kdysi řekl, ze je rad, ze nedělá právníka, protože by se ukousal nudou. Zdálo se mi to dost nadnesené. Při čtení teto knihy, jsem mu několikrát dala za pravdu.
Za mě docela nuda, poslední stránky to mírně vylepšily. Líbil se mi přínos staršího právníka - alkoholika k hlavní zapletce. První stránky mají správný švih, pak se tempo zvolni a dej sklouzne do nekonečných popisů. Pokud někoho zajímají všechny podrobnosti soudního líčení ve státech, asi bude spokojen.

alekis
15.01.2024 5 z 5

V mojí čtecí krizi, která už by mohla skončit, (ráda bych se vrátila k rozečteným a odloženým), jsem sáhla po této knize.
Přes dobré hodnocení jsem myslela, že dostanu málo a ejhle, dostala jsem docela dost!
Jak se píše níže pode mnou, je to trochu roztahané. To je fakt. Ale čtivost příběhu a především zvědavost, jak to nakonec dopadne a kdo shrábne ty dolary, mě nutila číst dál...
Nechci se tu kasat, obvykle u detektivek - a že to byla trochu i detektivka - nevím, která bije, ale tentokrát se po delším čtení pomalu objevovaly indicie a vskutku - tušení mě nezklamalo...
Bylo to dobré čtení, ale pro tentokrát mám soudů a právnických kliček dost :-).

rengers
26.11.2023 2 z 5

Tak roztahaný příběh už jsem dlouho nečetl. Dalo by se to vměstnat do 200 stran. Ve zkratce - je to o závěti, kde jde o mnoho peněz, o chamtivosti a tak trochu rasismu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Platanový rad v seznamech

v Právě čtených4x