Jak zlomit dračí prokletí

Jak zlomit dračí prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233153/bmid_jak-zlomit-draci-prokleti-233153.jpg 5 66 11

Čtvrtý svazek pamětí posledního z velikých vikinských hrdinů Škyťáka Šelmovského Štiky III. připomíná události nejkrutější zimy, jakou Chlupatí Chuligáni za posledních sto let zažili, a nebezpečnou výpravu za tajemnou rostlinou, která jako jediná dokáže zachránit život Škyťákovu nejlepšímu příteli.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Brio

How to Cheat a Dragon's Curse , 2006

Luigi1
13.03.2024 4 z 5

Moc pěkná kniha která se mi moc líbila

StateOliver
06.01.2024 5 z 5

Líbilo se mi, že je tam zase nové prostředí, jako je Amerika, ze které pochází zázračný lék proti jedu ještírka jedového, brambor. Super byl také náčelník Hysterků Patrik Pomatenec. Doporučoval bych jí lidem, protože je to dobrý příklad kamarádství mezi Škyťákem a Rybinohou.

Medasek
01.02.2022 4 z 5

Vtipná kniha o hledání zázračného léku a věrném přátelství.

pejty
03.07.2021 5 z 5

I když je to knížka pro mladé čtenáře, tak jsem se u ní marně bavil. Potřeboval jsem vypnout a přečíst si něco jednoduchého a zábavného. Tato kniha to splnila. Určitě sáhnu po dalším díle.

ElikaS
15.05.2021 4 z 5

Další díl ze série Škyťáka a musím říct, že si stále drží velmi vysokou úroveň. I tento příběh je dobrodružný, plný akce, vtipu, napětí a samozřejmě draků. Užila jsem si ho, jak já tak syn.

Terva
21.05.2020 4 z 5

Můj jed se mu rozlévá žilami
a pomalu mu otravuje srdce.
A v pátek v deset hodin dopoledne umře,
na to můžete vzít jed. Protože nikdo nedokáže
zlomit prokletí Ještírka Jedového.

Po pravdě vám povím, že už mi z toho hrabe. Šišlání, koktání, opakování toho, jaký Škyťák je lůzr a posera, odmlouvání Bezzubky a řvaní cvičitele Hltana – no prostě tohle je poslední kniha v boxu, tedy čtvrtá a i když jich je celkem dvanáct, já tady končím. Chci si ponechat zdraví rozum, alespoň ještě nějakou tu chvilku.

Malá ochutnávka:
Já jsem Ještírek Jedový. Mé bodnutí je smrtící jako kousnutí Černé vdovy. Dávno před začátkem tohoto příběhu jsem bodl jednoho z hrdinů knihy (doufám, že to není tvůj oblíbený) A i když o tom teď ještě neví, postihlo ho Dračí prokletí.

Základním tématem tohoto příběhu je lyžování. Nevím, zda víte, že Vikingové uměli opravdu lyžovat, ale věřte, že již 4 000 let před Kristem lyže existovaly. To jen trochu z historie. Je však pravda, že když se do lyžování pustí takový Ribinoha – je to spíš prokletí. Ale čtenář se u toho zasměje a nikdo nezemře. Tedy – možná nezemře. Furt je tady to prokletí Ještírka Jedového.

Citát: A jak tě napadlo, že ti chci pomáhat? Já lidi nesnáším, mě nebude trápit, když bude o jednoho růžového otrokáře míň.

Pitíčko114
04.06.2019 3 z 5

Moc mě nebavila protože byla pro mě moc zdlouhavá vážná,ale přesto docela
šla....

Taťka Hraboš
22.03.2019 5 z 5

Škyťák a spol. opět nezklamali, autorka tentokrát navíc přidala naprosto neočekávaný závěr, plný překvapení až do poslední stránky. Výborné čtení nejen pro děti - jen asi moc nemůžu doporučit na večer, protože vám ty potvůrky (myslím děti) nedovolí včas skončit - vždycky žadoní o další a další kapitoly.

DanyB
20.12.2018 3 z 5

Pěkný příběh. Nejvíce mě pobavilo, když stařešina oznámila, že Rybynohu zachrání pouze brambora.

Suou
21.02.2018 4 z 5

Najprv som chcel dať malé hodnotenie ale ten koniec :D autor si vždy na koniec nechá "malé prekvapenie a v tomto prípade sa mu to naozaj podarilo :D

Izzy_
05.07.2013 5 z 5

Skvelá kniha, ktorá dodá dobrodružstvo aj úplne obyčajným dňom. Napínavé scény striedajú vtipné obrázky.. mne sa veľmi páčila

Cressida Cowell
anglická, 1966
2007  83%Jak vycvičit draka
2019  84%Kouzelníci z pradávna
2014  87%Jak se stát pirátem
2015  90%Jak zlomit dračí prokletí
2014  87%Jak správně mluvit dracky

Kniha Jak zlomit dračí prokletí je v