Jak svrhnout vévodu

Jak svrhnout vévodu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486379/bmid_jak-svrhnout-vevodu-8ir-486379.jpg 4 521 141

Rebelky z Oxfordu série

Píše se rok 1879 a svět ovládaný muži se otřese v základech. Annabelle Archerová dostane jedinečnou příležitost stát se jednou z prvních studentek Oxfordské univerzity. Stipendium jí poskytne dámský spolek, který se snaží prosadit volební právo pro ženy. Má to ovšem jednu podmínku ­– Annabelle musí na oplátku najít vlivného muže, který se postaví za zájmy spolku. Jejím cílem se stane chladný a vypočítavý vévoda z Montgomery, který na příkaz královny řídí britskou politiku. Když si Annabelle najde cestu na jeho panství, rychle si uvědomí, že největší výzvou bude mu odolat. Vévodu tvrdohlavá intelektuálka dohání k šílenství, a co je ještě horší, zdá se, že kvůli ní úplně ztrácí svou chladnou rozvahu. Ale nebyl by nejlepším stratégem v zemi, kdyby se s ní nepokusil vyjednat docela jinou dohodu…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Bringing Down the Duke , 2019

marrie5227
21.07.2023 3 z 5

Když se někde nakumuluje spousta žen, Anglie a příběh jako z Bridgertonových nebo Panství Downton, zjevím se já! Roztomilá obálka, lákavý příběh, ale občas čeho je moc, toho je příliš.

První kniha série Rebelky z Oxfordu nás přináší do roku 1879 a svět ovládaný muži se otřese v základech.

Annabelle Archerová dostane jedinečnou příležitost stát se jednou z prvních studentek Oxfordské univerzity, což je do té doby naprosto neslýchané a ani doma se nesetkává z úplným pochopením. Stipendium jí poskytne dámský spolek, který se snaží prosadit volební právo pro ženy. Má to ovšem jednu podmínku ­ Annabelle musí na oplátku najít vlivného muže, který se postaví za zájmy spolku. Jejím cílem se stane chladný a vypočítavý vévoda z Montgomery, který na příkaz královny řídí britskou politiku.

Když si Annabelle najde cestu na jeho panství, rychle si uvědomí, že největší výzvou bude mu odolat. Vévodu tvrdohlavá intelektuálka dohání k šílenství, a co je ještě horší, zdá se, že kvůli ní úplně ztrácí svou chladnou rozvahu. Ale nebyl by nejlepším stratégem v zemi, kdyby se s ní nepokusil vyjednat docela jinou dohodu.

Roztomilá obálka, klasický příběh chudého děvčete zamilovaného do bohatého vlivného muže, který by se dal stáhnout na méně stran, protože časem už jsem se začala ztrácet v jménech. Příběh byl tak jako tak milý, lechtivý a jako vždy, dopadl pohádkově. Další díly asi nutně číst nepotřebuji, ale třeba se na ně někdy naladím.

kacenka6144
14.06.2023 4 z 5

Na knížku jsem se docela těšila, zaujala mě její anotace. Navíc se mi hodí i do čtenářské výzvy. A určitě jsem nebyla zklamaná. Ústřední dvojice tvoří dvě vyvážené protistrany - chudá x bohatý, chytrá x chytrý, žena x muž. Těším se i na další pokračování.

cukrovka
24.05.2023 5 z 5

Klasická čtivá červená knihovna. Vše je zde přesně jak má být - sympatičtí hlavní hrdinové, vzájemné jiskření a škádlení i trocha erotiky. Příběh je okořeněn o vážnější téma boje žen za volební právo a vlastnění majetku po svatbě.

Booky84
12.05.2023 5 z 5

Pohodové, vtipné, romantické, historické - čtení knihy jsem si užívala a ani trochu se nenudila. Jiskření a vzájemná chemie mezi hlavními hrdiny je prostě skvělé. Krásná pohodovka nejen na deštivé dny.

Ticiana
12.04.2023 5 z 5

Kniha je neuveritelne ctiva. Zeny v ty dobe to nemeli vubec jednoduche bohuzel. Pribeh byl krasne vystaveny, vubec jsem se nenudila, prave naopak. Za me rozhodne stoji za precteni.

Aracely
01.04.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a ženám z té doby není co závidět... To si my neumíme vůbec představit... Annabelle mi byla sympatická i tím že nebyla tak poddajná a poslušná, což by jako budoucí feministka ani neměla, že :-)? Vévoda byl také správný. Sebastian víceméně tuhle bláznivou hrdinku často zachraňoval, jelikož ona neměla moc pud sebezáchovy :-). Milé, odpočinkové čtení.

Už se těším na další díl.

petulkapeta
29.03.2023 5 z 5

,,Miluju tě tak moc, že radši budu sama než s někým jiným."

Prvni setkání Annabell s vevodou bylo řekla bych usměvavé, teda až po setkani v knihovně. A ta vášeň mezi nimi neuhasla ani po společné noci. Tady v tomhle dile jde vidět,že to ženy nikdy neměli jednoduche a o to bylo obdivuhodné,že vždy se vždy našla odvážna dívka,která se nebála zkusit to co nikdo před ní.

Jeanine8
14.03.2023 5 z 5

Takové cukrkandlové čtení, které jednou za čas asi člověk potřebuje. Obsah erotiky mě lehce překvapil vzhledem k až pohádkové obálce :-)

M.C.SMITH
14.02.2023 4 z 5

Sladká pohádka pro dívky, které chtějí snít.
Bylo to příjemné čtení, ač nemusím podobné knihy, tohle se mi docela líbilo a i já se na chvíli ocitla v kůži slečny Annabelle.
Vévoda se mi zamlouval, byl to silný muž, který ví co chce a jde si za tím, ať to stojí cokoli.
Prostě pohádka.
Kniha je příjemná oddechovka, která se lehce čte, určitě doporučuji ženám, které mají rády romantiku.

espesita
07.02.2023 4 z 5

Tahle knížka mě docela překvapila... Navzdory poměrně velké popularitě a kladným hodnocením jsem k ní přistupovala spíš skepticky, protože nějakou tu "červenou knihovnu" už mám načtenou, takže mně jen tak něco nepřekvapí. Ale tohle byl opravdu povedený příběh, romantika je samozřejmě na prvním místě, ale líbilo se mi i naťuknutí vážnějších témat, byť se objevily jen dekoračně. Jsem ráda, že i historické romance zažívají nějaký ten vývoj, co do kvality... Co hodnotím obzvlášť pozitivně, je celkově inteligentní styl, jakým je kniha napsaná, což je nepochybně zásluha jak autorky, tak překladatelky :)

Linda007
03.02.2023 4 z 5

Hezky čtivé, ale je to obyčejná romantika. Boje za práva žen zde moc nenajdete.

Petra-1
02.02.2023 3 z 5

Na tuhle knihu jsem všude narážela a vzhledem k tomu, že mám historické romány ráda, tak jsem se pustila do čtení. Kniha mě nijak nenadchla ani neurazila. Klasická zápletka, ale od jiných autorek se mi více líbil styl psaní. Vzhledem k reklamě jakou kniha má, jsem očekávala něco lepšího.

SBH
31.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha má moc pěknou obálku a anotace taky nezní úplně špatně (což ale neznamená, že by byla kdovíjak skvělá). Bohužel mám s romantickými knihami situovanými do Británie devatenáctého století velmi špatné zkušenosti. Nejsem žádná historička, takže pokud se soudobé autorky dopouštějí přešlapů, které poznám i já, je něco hodně špatně.
Zájem o ni musel být velký, protože jsem si „vystála“ zatím nejdelší frontu v knihovně. A sotva jsem román otevřela, byly všechny výhrady zapomenuty. Autorka si podle všeho období důkladně nastudovala, co víc, použila tehdejší boj žen za svá práva jako klíčovou složku příběhu a udělala to výtečně. Feminismus byl (a bohužel stále je) během na hodně dlouhou trať, provázený nenávistí a útoky nejen ze strany mužů, ale především žen. A tohle všechno román skvěle zachytil.
I děj mě překvapil. Předpokládala jsem, že Annabelle a Montgomery skončí spolu, ale zjevně jsem byla široko daleko jediná. Jak on, tak především ona si byli vědomi, že za tehdejší společenské situace to prostě není myslitelné. Tím dostala jejich klikatá cesta k vzájemnému porozumění nádech dobrodružství a výsledná láska trpkou příchuť.
Postavy byly skvěle vykresleny, ne že bych s každou souhlasila, ale všechny pohnutky jsem jim věřila. Mým oblíbencem se stal pacifista Peregrin a překvapilo mě, že další díl není o něm. Ačkoli jich bylo relativně mnoho, každá měla své místo a díky tomu se mi nepletly.
Bylo to zábavné, bylo to moudré, bylo to vtipné a čtivé. Vřele doporučuji.

Anniee
27.01.2023 4 z 5

Já jsem nadšená! Je to milý, inteligentní, má to přesah a najdete tam i erotiku. A moje nejoblíbenější hate to love. Co je lepší, než otevřít takovýhle kombo za studenýho, zasněženýho večera?
Kniha se čte sama a stránky ubíhají pod rukama. Příběh je krásně zasazen do historického kontextu a tím tomu dává zase jinou úroveň. Hlavní hrdinka ma mozek, což se taky jen tak nevidí, a dokonce ho má i náš hlavní hrdina. Neuvěřitelný, budete si opravdu užívat jejich slovní přestřelky.
Určitě se po nějaké době pustím i do dalších dílů Rebelek z Oxfordu.

Dellphi
07.01.2023 5 z 5

Tohle byla tak úžasná kniha, že to ani vyjádřit nejde. Moc se mi to líbilo a myslím, že si to zamiluje každý fanoušek historických romancí. Navíc autorka se očividně vyzná v historii i literatuře, což se mi líbilo snad nejvíc. V knize je spousta odkazů na historickou četbu od Homéra přes Dostojevského (Zločin a trest) až po Jane Austen.

Romantický příběh je taky úžasný. Úplně jsem cítila vzájemnou přitažlivost a sexuální napětí mezi Sebastianem a Annabelle. Oba byli skvělí, sympatičtí a já jsem jim moc fandila. Poutavé to bylo také díky boji žen za jejich práva. Sláva sufražetkám, statečným ženám, které bojovaly za spravedlnost a musely kolikrát čelit takovým hrůzám a předsudkům.

Hned se vrhnu na další díl a budu doufat, že se zakrátko vydá i ten další a další.

Knihochod
04.01.2023 5 z 5

Táto knižka už podľa anotácie sľubuje zaujímavý príbeh na pozadí boja žien za ich práva, čo, priznám sa, je pre mňa niečo, čo som zatiaľ v žiadnej knihe nečítala a preto som sa tešila, že to konečne zmením. Predsa len, tento konkrétny dejový aspekt je založený na skutočnosti a čitateľovi vysvetlený pomerne jednoduchým, možno až trošku odľahčeným spôsobom.

Prvých asi 50 strán ma však veľmi nezaujalo a nevedela som, čo si mám alebo nemám myslieť a naozaj som dúfala, že sa to zmení. Čo sa, našťastie, aj stalo a zvyšok knižky som zhltla za pomerne krátku dobu.

Anabelle je inteligentná hlavná hrdinka, ktorá je popísaná veľmi uveriteľným spôsobom a tým, ako príbeh napreduje, sa nemení na žiadnu naivnú hlupaňu, ale zachováva si svoju povahu a inteligenciu, čo ma veľmi potešilo. Sebastian mi svojou mrzutosťou zvláštnym spôsobom imponoval a postupné predstavovanie a zapájanie vedľajších postáv do deja ma naozaj veľmi bavilo.

Romantická linka bola príjemná, občas som sa aj potuteľne usmievala a erotické scény má taktiež vcelku prekvapili tým, že vôbec nepôsobili nútene až trápne.

Veľmi som si túto knižku užila a verím, že ak sa do nej rozhodnete ísť, užijete si ju minimálne podobným spôsobom.

Medasek
31.12.2022 3 z 5

Na knihu jsem slyšela samou chválu. Bohužel má očekávání úplně nesplnila. Zhruba tak první polovinu jsem přečetla jedním dechem. Příběh byl originální a velmi zajímavý.
Druhou půlkou jsem se však prokousávala hodně těžko. Děj začínal nabírat typické stereotypy tohoto žánru a to mě přestávalo bavit.

kalinkacz
26.12.2022 3 z 5

Rebelky z Oxfordu jsou v zahraničí nesmírně populární sérií a když u nás nedávno vyšel 1. díl Jak svrhnout vévodu, tak jsem si řekla, že musím zjistit, co na tom všichni vidí. A vlastně to chápu…
Historické romantiky teď frčí, příběh má spád, je okořeněný troškou feminismu a postavy jsou moc fajn.
Pro mě to byla dobrá oddechovka, ale pokud primárně vyhledáváte romantiku typu Bridgertonovi, tak si myslím, že budete z Rebelek doslova nadšení.

uzivatel6305
22.12.2022 5 z 5

Teda dámy, to byla pecka! Zase další knížka, kterou prostě nemůžete odložit. Příběh je podle historických událostí Viktoriánské Anglie. Hodně podobné stylu Jane Austen, ale samozřejmě moderní, čtivé, spousta lásky, ale navíc i trocha erotiky. Bavila mě i tehdejší politika, Victoria, Londýn atd. Vrhněte se na ní, nebudete litovat!

pip11
09.11.2022 5 z 5

Tak jsem se konečně dočkala, po ročním čekání v pořadníku knihovny. Kniha se mi líbila, příběh je příjemně čtivý. Děj je fiktivní, avšak vložený do skutečných událostí v prostředí ženského hnutí. Jdu si zarezervovat další díl.

feminismus historické romance sufražetky

Evie Dunmore