Jak se Vojta ztratil

Jak se Vojta ztratil https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42754/jak-se-vojta-ztratil-42754.jpg 4 38 7

Když se Vojta narodil, byl malý jako drobeček. Všichni říkali: Ten je malý! A maminka měla strach, že se ve světě ztratí. Vojta však rostl, rostl a brzy všichni říkali: Ten je velký! A maminka byla ráda, takový kluk ve světě určitě nezabloudí. Ale ouha! Jen rodiče pustili Vojtu poprvé z domu, už se ztratil! Strýček Martin ho vzal do krajského města, kde chystá výstavu fotografií z cest. Do galerie se Vojtovi nechce, a tak se strýčkem domluví, že na něho počká v parku u fontánky s rybičkami. Vojtovi to ale nedá, aby se po parku trochu neporozhlédl, jde dál a dál, a najednou zjistí, že neví, kde je. Co si jen počne ve velkém městě? Neztratí se docela?... celý text

Atlantis
29.11.2022 4 z 5

Extrémně zjednodušeno, myslím, že ta samotná část o ztracení mohla být delší a podrobnější. Takhle jde vlastně jen o jednu kapitolu. Ale jinak? Pro malé čtenáře jde o dost solidní kousek. Důležitá slova zvýrazněna, když mluví hlavní postavy, tak má každá přímá řeč jinou barvu apod. Dost slušné, ale nezapamatovatelné. 3,5*

gabra03
09.03.2021

Krásně, jednoduše a srozumitelně napsaná kniha pro začínající čtenáře. Hezký nápad je s barevným odlišením některých vět. A nejen barevným odlišením, ale i zvýrazněním (odlišením) menším či větším písmem. A taky tiskacím:-) Myslím, že se knížka bude dětem dobře číst :-) Už proto, že Vojta není žádný vzorňas, když se ztratil... Ale ruku na srdce - kdo z nás se někdy neztratil...

Barza
04.12.2018 4 z 5

Mam dceru Terezku a dva mensi kluky Vojtu a Lukase. Takze zvedave cteme vsechny detske knizky, kde se tato jmena vyskytuji. Dokonce jsme cetli i knizku, kde se v rodine hrdiny/hrdinky vyskytuji i dalsi jmena z nasi rodiny, o to je pak cteni zabavnejsi. Rikame si, zda se knizni postava podoba nasi skutecne apod.
Nas Vojta uz se taky nekolikrat poradne ztratil (ve vojenskem muzeu ve Vidni byl jeste ve veku, kdy na volani deti neodpovidaji, ackoliv jinak uz mluvi, a nemecky nerozumnel, nebo v Teplickych skalach, kdy jsme o nem asi 30 min nevedeli, protoze zustal u batohu, ktery povazoval za nas, ackoliv jsme mu jasne rekli, ze odchazime, apod.). Vznikly podobne i zavaznejsi situace, ale take to nestesti vzdy dobre dopadlo. Vypada to sice, ze jsme nezodpovedni, ale nas Vojta je na ztraceni vazne mistr.

Legáček
11.07.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha Přišel jsem k ní kdyš mi to babička přinesla k svátku a,hlavní důvod proč to přinesla mě je ten že se jmenuju Vojta.

tyzik.cejka
15.04.2013 3 z 5

super kniha pro malé děti četl jsem jí hodně hodně mladšímu bráchovi a mam k tomu svůj vlastní pod heslem které zní JE TO PRO MALÉ ČTENÁŘE PRO VETŠÍ UŽ NE a tak by si to měl každý říkat komu knížka připadá pro malé děti protože si myslím že takových lidí který nerozumí malým tvářím a ještě něco dal bych rád 4 bohužel co mě na tom ve knize ruší jsou děsivé obrázky Vojta je jako Šmudla se Sněhurky

stanza
03.11.2012 5 z 5

Také se nám kniha moc líbíla, a máme ji jako první v synově čtenářském deníku.

kamibe
15.08.2012 5 z 5

To je další moc pěkná knížka pro malé děti. Líbil se mi nápad s barevně odlišenými větami.