Jak se stát mistrem svého života: Sto klíčů k úspěšnému a smysluplnému životu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak se stát mistrem svého života? Tak zní otázka, kterou si ve své další knize klade Robin Sharma, autor mezinárodního bestselleru Mnich, který prodal své ferrari. Jak vzít osud do svých rukou a co všechno musíme udělat pro to, abychom prožili smysluplný a úspěšný život? Nic takového jako průměrný člověk neexistuje. Každý z nás je povolán k mistrovství. V dětství jsme všichni chtěli být superhrdiny, astronauty, básníky nebo malíři. Chtěli jsme stanout na vrcholcích hor a chodili jsme s hlavou v oblacích. Snili jsme odvážné sny. Kam se poděla naše touha po velikosti? Kniha Jak se stát mistrem svého života je praktickým a inspirativním rádcem pro všechny, kteří touží udělat ze svého života něco mimořádného. V dnešní zrychlené době, která předbíhá samu sebe a která nás neustále zaplavuje nicotnými vnějšími podněty, není snadné si uvědomit, co vlastně chceme, co nejvíce potřebujeme a co je pro nás nejdůležitější. Jak ale říká autor, pokud budeme kráčet nevyšlapanými cestami, neustále překračovat své limity, pokud budeme pěstovat vnitřní kázeň a co nejlépe využívat svůj čas, vždy se neochvějně zasazovat o to, co je správné, a přitom budeme rozvíjet hluboké mezilidské vztahy, můžeme dospět k velikosti a autentičnosti a dosáhnout svých snů. Díky tomu budeme pro svět přínosem. Kniha Jak se stát mistrem svého života, která vyniká nezvyklou šíří témat, je plná podnětných a inspirativních myšlenek, kterým by měl dopřát sluchu každý, kdo chce v sobě probudit skrytý potenciál a touží neztratit ze zřetele své nejhlubší sny a cíle. Díky ní si můžete osvojit funkční nástroje a praktické návyky vskutku úspěšných lidí a rozšířit tak řady výjimečných jedinců, kteří dokázali vzít život do svých rukou a vytvořit z něj umělecké dílo. Jak řekl Henry David Thoreau, „Neznám povzbudivější skutečnost než fakt, že člověk může povznést svůj život vědomým úsilím.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360852/jak-se-stat-mistrem-sveho-zivota-st-tjj-360852.jpg 4.26
Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Rybka Publishers
Orig. název:

The Greatness Guide (2006)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Jak se stát mistrem svého života: Sto klíčů k úspěšnému a smysluplnému životu

Přidat komentář
pavel9509
21.03.2018

Kniha je inspirativní a rozhodně zajímavá. Jen mi příjde spousta věcí trochu přehnaných. V knize se objevuje na můj vkus až příliš mnoho patetických pasáží. Jinak některé myšlenky jsou zajímavé a donutí člověka se nad sebou zamyslet.
Tuto knihu mohu doporučit.

Camri
11.01.2018

Knížku jsem dostala k Vánocům, jinak bych si ji, upřímně řečeno, asi nepřečetla. Přiznávám, že jsem nepolíbená Mnichem, který prodal své ferrari, Anděly na dosah či Čtyřmi dohodami apod. Motivačně-ezotericko-duchovní literatura obvykle není prostě můj šálek kávy. Pochybuji, že se ze mě stane jen díky četbě úspěšný "lídr" (o kterém je v knížce často řeč), ale i tak jsem byla celkem příjemně překvapená.

Celé je to členěné do krátkých (opravdu hodně krátkých) kapitolek, z nichž každá rozvíjí, nutno říct, že racionálně, nějakou myšlenku. Většinou pracuje s nějakým citátem známé osobnosti, nebo příhodou ze života. Neříkám, že citování úspěšných lidí je špatně, ale občas to vypadá, jako by mu došla inspirace a tak se podíval do nějaké knihy instantních citátů vytržených z kontextu a posléze s nimi pracoval.

Autor se nesnaží předstírat, že snědl všechnu moudrost světa, ba naopak, zdůrazňuje, že není žádný guru. Přesto mi vadila nepřímo přímá propagace jeho hodnot a celková ideologie. Ano, já vím, zní to hloupě (a taky to hloupé je), vzhledem k žánru. Tento typ literatury se zakládá především na předávání zkušeností pisatele, tudíž je asi nemožné zůstat objektivní. Nicméně, když může být subjektivní autor, může být subjektivní i čtenář, proto knihu hodnotím 80 %. Myslím totiž, že nikdo neprohloupí, když si to přečte. Navíc četba není nijak náročná a knížku můžete dost dobře odložit a vrátit se k ní až za nějakou dobu - a to právě díky krátkým, na sebe nenavazujícím kapitolám.