Jak na sítě

Jak na sítě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422654/bmid_jak-na-site-0xp-422654.jpg 4 234 49

Zaujmi – naslouchej – vyprávěj – vyhodnocuj. Čtyři principy, které musí ovládnout každý, kdo chce být na sociálních sítích úspěšný. Ať už hodlá vybudovat loajální komunitu, prosadit značku nebo zvýšit prodeje. Aplikace, trendy i uživatelé sítí se můžou měnit, ale principy zůstávají.

Via_
04.02.2021 4 z 5

Kniha je ideální spíše pro začátečníky na sociálních sítích, nebo pro lidi, kteří potřebují pochopit, jak přesně sítě fungují, nebo co na ně dávat, aby zaujali čtenáře. Pro mě byla užitečná.
Spousta příkladů z praxe - jak samotného dua autorek, tak i odborníků na soc. sítě z celé řady úspěšných firem, kteří do knihy přispěli svými zkušenostmi. Kniha je přehledně členěná do oddílů podle jednotlivých témat - jak zaujmout lidi, jak tvořit kvalitní obsah a co do něj vlastně pořád dávat, že je velmi důležité followerům naslouchat (a ne jim jen nutit svůj produkt) a na závěr také, jak vyhodnocovat náš úspěch na soc. sítích a jak ho změřit.

muchomurka
12.01.2021 3 z 5

Knížku jsem četla dlouho, protože jsem přestala, abych si vypsala poznámky co nejdřív a nemusela ji číst dvakrát. Nakonec jsem si, ač to nemám úplně ráda, začala podtrhávat v ní, protože výpisky by byly dlouhé.
Líbilo se mi množství příkladů z praxe, jednoduchý a srozumitelný jazyk i pro začátečníka se sítěmi. Také je zřejmé, že autorky jsou odbornice a vyznají se v tom, co radí.
Co bych vytkla je, že slibují know how, ale to je zabaleno v balastu. Proč to neříct jasně a srozumitelně hned na začátku a pak to rozebrat a podložit příklady. Nemám ráda knížky, které něco slibují, ale abych to našla, je to složitá detektivní práce.
Ke knížce se budu určitě vracet, přečtením a podtržením poznatků to pro mě nekončí, ale začíná.

Mercatino
28.12.2020 2 z 5

Nenadchlo, ale není to špatné. Vysvětlí pojmy, principy. Každopádně po přečtení Jak na sítě, mám chuť přestat některé sociální sítě úplně používat. Kniha mi přijde svým způsobem nechutná, protože potřebuje a snaží se prohlubovat závislost lidí na sociálních sítích. V knize nenajdete nic nového co byste nenašli na webu. V Jak na sítě se objevují příklady z McDonaldu, tomu jsem opravdu nemohl uvěřit. To jako fakt? To má být jako příklad něčeho originálního, čím by se měl člověk snažit inspirovat? Opravdu díky, ale NE.

lena.o.knihach
10.12.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem dostala chuť na nějakou rozvojovou knihu a vybrala jsem si Jak na sítě. Přestože se jedná o naučnou literaturu, četla se mi velice příjemně. Mnohdy to nemělo daleko do příběhu a stejně přirozeně vyplynuly i odpovědi na tu nejdůležitější otázku JAK NA SÍTĚ.

Během čtení jsem si dělala poznámky a dokonce už mám vytvořenou i tabulku s harmonogramem, kdy a co budu publikovat na sociálních sítích. V mnoha ohledech mi kniha otevřela oči a namotivovala mě. Poslední část knihy se mi líbila nejméně, ta byla věnovaná trochu větším profíkům v oboru.

heliiinka
07.12.2020 2 z 5

Pro někoho, kdo o sítích do teď neslyšel, je to fain. Já se ovšem dozvěděla jen málo věcí a většina pro mě byla opakováním. Přesto je kniha vtipná a stojí za pozornost.

CervenaVeronika
01.12.2020 2 z 5

Jedna z mála českých knih o sockách. Super pro start. Hodně se mi líbily první dva principy. Pak už to mělo trochu klesající tendenci a poslední jsem spíše prolítla.

uteklazreality
18.10.2020 4 z 5

... mááárketing a ještě jednou mááárketing
Každý umí marketing, každý se narodil jako nejlepší marketér a rozhodně každý ví jak být úspěšný na sociálních sítích. Ups, dámy a pánové, jestli si myslíte, že víte, tak věřte, že nic nevíte :) Holky vám pomohou si utřídit myšlenky a odstartovat vaši cestu sociálními sítěmi s dobrým základem. Nechte ego v šuplíku a přečtěte si Jak na sítě. Konec hlášení
*Jak na sítě od Michelle Losekoot & Elišky Vyhnánkové*

Anya636
03.09.2020 3 z 5

První půlka knihy mě vyloženě bavila. Je napsaná velmi čtivě s mnoha názornými příklady a ukázkami použití v reálném online světě. Druhá půlka už je spíše pro lidi, kteří se opravdu v online reklamě na sítích pohybují. Já to zatím plánuji do budoucna. Kniha nedává manuál na to, jak se na síti prosadit, spíše obecný přehled letem světem. Strategii už si z toho musí každý promyslet vlastní. K hlubšímu porozumění doporučuji celodenní seminář jen na sítě. Na to jak kniha působí jako tlustá bichle je to jednohubka na přečtení. Doporučuji přečíst i pokud Vás téma zajímá mimo Vaši profesi, přeci jen dnes se podnikající člověk těm sítím jen těžko vyhne.

karelpeter
30.08.2020 3 z 5

Polsechnuto jako audio-kniha. Hodně krátké, moc mi nevyhovoval projev předčítačky.

Tyrkysová
30.07.2020 5 z 5

Kniha moderní, nadčasová a neuvěřitelně čtivá, ve které si přijdou na své nováčci i social media matadoři. Velké plus za přehledné a po grafické stránce velmi povedené zpracování.

swon
27.07.2020 5 z 5

Jakožto velmi pasivní uživatel sociálních sítí jsem tuto knihu ocenila jako dobrý, jazykově přístupný vhled do marketingu na sítích.
Často mi navíc přišlo, že rady a tipy, které autorky dávaly (hlavně stran strategie a vůbec rozmyšlení si, o co firmě jde, čeho chce dosáhnout, apod.), jsou s přehledem aplikovatelné i v offline světě podnikání.

ematurku
16.07.2020 4 z 5

Výborná příručka pro začátečníky. Oceňuju super strukturování, moderní grafické zpracovaní a přehlednost, takhle má podle mě vypadat příručka pro 21. století.

Protože jsem úplně nestíhala číst papírovou knihu, pořídila jsem si i audioverzi, která sice naráží na limity členitého textu (v jednu chvíli se rozebírá ukázkový FB status, který ale posluchač nevidí, a pokud nemá po ruce fyzickou knihu, nedá se z toho nic moc pochytit). Herečka trochu bojovala s angličtinou, ale jinak byl její projev nápaditý a příjemně poslouchatelný.

toulava
25.06.2020 5 z 5

Čtivý základ pro všechny, kteří se chtějí orientovat na sociálních sítích a ne jen tam prázdně marnit čas jako uživatelé. Jsem nadšena z grafického zpracování, infografik i obrázků přimo ze sítí.
Pro ty, co se sítěmi profesně zabývají, asi nic moc nového nepřinese. Ale možná přeci jen dodá jiný úhel pohledu nebo rámec, který bude fungovat i když se síť změni.

Knizectvi
02.06.2020 4 z 5

První ,,seberozvojová,, kniha, která mě opravdu zaujala.

Musím hned na úvod říct, že nejsem moc velký fanoušek seberozvojových knih a knih určených k osobnímu růstu a motivaci. Spíše naopak. A na věty typu ,, Představ si a stane se to!´´ , jsem vyloženě alergický. Ale ano, i já podléhám, a protože mi záleží na mém IG a YT, tak jsem začal více pátrat po různých návodech a nápadech, a více se vzdělávat jak co funguje.
Tato kniha mě zaujala na profilech více známých youtuberů a instagramerů a tak jsem si řekl, že za přečtení nic nedám ( tedy kromě pár stovek pořizovací ceny). A musím říct, že mě kniha nadchla, čte se skvěle, skoro až příběhově. Autorky předávají užitečné informace a mnoho zkušeností, velmi zábavnou formou a to mě u knihy drželo. Původně jsem myslel, že do knihy nakouknu a vyberu si pár pasáží, které budou vhodné pro mě. Ale přečetl jsem jí celou, od začátku do konce, jako skvělý příběh. Ano, všechny informace mi nebudou zrovna k užitku ale jsou zajímavé a jsem rád, že jsem se je dozvěděl. Kniha mě donutila se zamyslet nad spoustou věcí, které chci určitě vyzkoušet. Doufám, že jste připraveni být mým pokusným publikem?!?
Závěrem, knihu určitě doporučuju každému kdo pracuje se sociálními sítěmi a chce se zlepšovat, nebo jenom vědět jak co funguje. A já budu pátrat po více informacích a radách autorek.

Klaara.cz
05.05.2020 5 z 5

Nemůžu tvrdit, že jsem ji přečetla jedním dechem, protože jsem si dělala poznámky a některé body se snažila hned uvést do praxe. Ale všem doporučuji. Nebo alespoň těm, kteří chtějí být vidět v online světě se určitě bude pro začátek hodit, stejně jako mně. Velké díky autorkám za její napsání.

Randyz1986
29.03.2020 4 z 5

Ač sociální sítě v práci řešit nemusím a nejsem tak úplně pro danou knihu cílovka, tak mě její poslech bavil a rozšířil mi v této oblasti obzory.

Lily101
26.02.2020 3 z 5

Očekávala jsem, že v průběhu čtení i bezprostředně po něm budu zažívat "wow" efekt. Bohužel se nestalo. Samozřejmě se to nedá dávat autorkám k tíži, ale PR kolem knihy bylo tak obrovské, až si myslím, že v tomto případě z hlediska pár % dá.

Kniha nebyla úplně čtivá, nejvíc mě nadchla kolem strany 157, avšak bohužel jen do strany 232, zbytek čtení byl hodně na sílu. Úplné zklamání přišlo závěrem od strany 249 (kapitola: "Zpětná vazba"), kde se čtenář dozví, že měřit úspěch se dle různých ukazatelů dá, ale pokud nemáte firemní účet, tak máte smůlu (snad kromě youtube-ale kdo si troufne nahrávat videa, kde je sám vidět?).

Co bych vypíchla je to, že některé pasáže textu byly zajímavé, obohacení o příklady bylo také moc fajn a kniha je nejspíš unikátem v ČR. Asi by to skutečně mohla být nezbytná příručka pro studenty marketingu či pro určité profese, ale pro někoho, kdo se tímto nezabývá, to bude spíš náročnější text, kterým se bude muset prokousat. NEJPODSTATNĚJŠÍ: Kniha není určena pro fyzické osoby, které mají sociální sítě jen jako koníček a zajímá je třeba to, jak zaujmout více lidí na dané sociální síti, aby tak originální příspěvky mělo možnost vidět víc lidí (jak jste si všimli, zvolila jsem jako příklad Instagram, protože mě prostě zajímal nejvíc). Současně je o Instagramu psáno tak nějak méně než o ostatních sociálních sítích, hůř dopadl jen Youtube.

Na knihu jsem čekala přes rok v knihovně, protože ačkoliv jsem se snažila knihu rezervovat sotva se dostala do systému knihovny, byla jsem cca 40. v pořadí. Mám velké pochybnosti, že všech těch 40 lidí (a to už se vytvořila fronta i za mnou) ví, co od knihy čekat. Fakt jsem se domnívala, že knížka, jak je psáno v anotaci(cituji ze zadního přebalu knihy: "Ať už hodlá vybudovat loajální komunitu/toto jsem dle obsahu knihy vyložila mylně/, prosadit značku nebo zvýšit prodeje"), je určena nejen pro freelancery (hodně se mi líbil v knize užitý pojem "volnonožec") a pro právnické osoby s tím.

Závěrem, pokud si dáte tu práci a profily, jež vás svou originalitou zaujmou si vyhledáte, pochopíte, proč se možná lidé podílející se na tvorbě této knihy(autorky,vydavatel, nakladatel,...) obávali, že kniha se stane neaktuální. Některé profily již neexistují (takže si asi užily chvilkovou slávu), jiné už dávno od originálního způsobu oslovení zákazníků upustily (př. petfarmfamily-naposledy oslovili způsobem uvedeným v knize potenciální zákazníky a sledovatele právě v roce 2019), avšak toto je jen naokraj, autorky za to opravdu nemohou a není součást hodnocení.

Ráda bych udělila čtyři hvězdičky, ale nemohu s ohledem na knihy hodnocené před četbou této knihy, kterým byly uděleny hvězdičky čtyři. Dávám tedy tři: oceňuji práci obou žen a jejich týmů(napsat takovou knihu muselo dát hodně práce),odvahu vytvořit knihu o poměrně proměnlivé oblasti, originalitu neb nevím o obdobné knize probírající stejné téma, různé grafy i diagramy pro lepší znázornění předaných informací v textu(či nad jeho rámec), snahu popsat marketing v pozadí sociálních sítí pro podnikatele (ať už fyzické osoby podnikající či PO + mě upřímně bavilo, jak se autorky velmi vágní krátkou polovětou vyhnuly jinak složitým právním otázkám a znovu se ponořily do marketingu), praktické příklady z praxe, pár věcí, které mě obohatily a zajímaly (jak tvořit content dopředu?) i za to, že mi ukázaly cestu, jak se snažit své poselství či myšlenku předat na sociální síti na příkladu Karla, což mi možná trochu pomohlo při tvorbě příspěvku na sociální sít, který jsem tvořila již v průběhu čtení knihy.

DOPORUČUJI: především fyzickým osobám podnikajícím, kteří teprve začínají nebo už živnost provozují, avšak nově zvažují založení profilu na sociální síti (hlavně na facebooku) vztahující se k jejich podnikání, obzvláště, chtějí-li si to spravovat sami a dále je kniha asi víc než vhodná pro ty, kterým byla správa firemního účtu přidělena např. ke stávající práci a tápou v této oblasti (přičemž tento fakt se prý stává v praxi).

lushi
05.02.2020 5 z 5

Vyšla přesně ve chvíli, kdy jsem ji nejvíc potřebovala, a opravdu hodně mi pomohla. Marketing na sociálních sítích pro mě byla velká neznámá, ale díky knize se cítím dobře zasvěcená (a ne úplně ztracená). S knihou určitě budu ještě pracovat, uvidím teprve časem, jestli jsem všechno pochytila správně.

jakub8020
27.01.2020 5 z 5

V době, kdy vám každý druhý radí, jak na sociální sítě, přičemž každá rada je protichůdná, je skvělé, že se najde odborná publikace, která vše uvede na pravou míru, a ještě vás povzbudí, abyste v každém případě byli sví a neopičili se po ostatních. Děkuji mnohokrát!

pszabo
26.01.2020 5 z 5

Toto musí přečíst každý, kdo se pohybuje na internetu a tvoří nějaký produkt nebo obsah. Dost mi to změnilo pohled na strategii postovani příspěvku a dozvěděl jsem se mnoho věci, které mi nedošli. Každý odstavec můžete v knize rovnou vyzkoušet. Na závěr mohu říct, že tato knížka patří k těm, které mají: “vědomosti na talíři”.