Jak na sítě

Jak na sítě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422654/bmid_jak-na-site-0xp-422654.jpg 4 237 49

Zaujmi – naslouchej – vyprávěj – vyhodnocuj. Čtyři principy, které musí ovládnout každý, kdo chce být na sociálních sítích úspěšný. Ať už hodlá vybudovat loajální komunitu, prosadit značku nebo zvýšit prodeje. Aplikace, trendy i uživatelé sítí se můžou měnit, ale principy zůstávají.

Jakubac
11.01.2020 4 z 5

Líbí se mi, že do toho museli holky dát mnoho energie. Také se mi líbí, že je to psáno lidsky. Nejvíc se mi ale líbí, že zde daly prostor pro citace lidí, kteří jsou na pozadí toho všeho.

Příště bych si rád přečetl více o FB skupinách a jejich lídrech, když je Facebook tolik podporuje a investuje do nich od roku 2017 čas i finanční prostředky. :)

Pasadenka
05.01.2020 4 z 5

Taková jednohubka a prodejní pomůcka, která ale není vůbec hloupá. Možná právě naopak. Uznávám, je to spíš takový obecný vhled do problematiky sociálních sítí a práce v nich nežli vyčerpávající publikace, nebo knížka pro zasvěcené. Celkem příjemné je i zasazení do českého prostředí.

Osobně mě knížka zas tolik nezaujala, obsahově mi přišla příliš slabá a pro člověka, kterému problematika není zcela neznámá, mě primárně zaujali jenom některé části. Nicméně jak píší i autorky, důležité je uvědomit si cílovku a myslím, že pro ni je to opravdu dobrý kousek. :) Z tohoto pohledu dávám 4 hvězdičky. :P

RobertVlach
19.12.2019 5 z 5

V Matrixu sociálních sítí jsou Michelle s Eliškou váš Morfeus i Neo a tahle knížka onou pověstnou červenou pilulkou. Jdou přímo k podstatě úspěchu předních influencerů a značek, ukryté za neprostupnou stěnou šumu miliónů příspěvků.

Prince_of_book
02.12.2019 4 z 5

Skvělá kniha která je příručkou pro všechny, co chtějí pochopit, jak to na sociálních sítích funguje.

Prostřednictví ukázek z českého ale i světového prostředí ukazuje, jak se chovat či nechovat na sociálních sítích. Hodně se mi líbilo vysvětlení Hashtagů a jak s nimi pracovat nebo to, že by se tvůrce(at už na jakékoliv síti) měl vcítit do těla a mysli svého cílového sledujícího či celé cílové skupiny. Naopak je možná škoda, že kniha neobsahuje i takové ty typy co na sítích vyloženě funguje(např, dát zvíře do videa, clickbaitové názvy a proč tyto věci fungují.

Musím přiznat, že některé věci jsem skákal, protože počtení si např. o Linkedinu mě moc nezajímalo, což ovšem neznamená, že by to nebylo zajímavé.

Kniha se mi četla dobře a dost mě naučila. Je podle mě určená spíše nováčkům na sociálních sítítch nebo i těm, kteří smutní, že se jim nedaří "prorazit" na sítích.

Hodnotím 9/10 :)

adorjas
30.11.2019 3 z 5

Konečne česká kniha, s českými príkladmi firiem, s českými autorkami, ktoré popisujú český marketingový trh. Ak sa už v rámci marketingu nejakým spôsobom pohybujete, tak vám kniha neprinesie nič nové, skôr je to taký úvod a nastolenie myšlienky, akým spôsobom hlavne o sociálnych sieťach premýšľať. Ale aj na zopakovanie základných myšlienok je kniha viac než vhodná.

Okoslav
21.11.2019 4 z 5

Komplexní, ale velmi základní úvod do sociálních médií, který ocení hlavně úplní začátečníci nebo lidé, kteří se v on-line marketingu nepohybují, ale chtějí (nebo musí) začít. Převažují dost samozřejmé rady („na Twitteru se diskutuje“, „na YouTube mějte kvalitní video“, ehm), ale čtenářům z řad majitelů menších firem nebo freelancerů, kteří si sítě chtějí spravovat sami, to určitě pomůže.

Co kniha neobsahuje: nenaučí vás psát pro socky, točit pro socky, fotit pro socky.
Co kniha obsahuje: naučí vás o sockách přemýšlet, pokud s tím z jakéhokoliv důvodu chcete začínat.

Pro mě osobně byly nejzajímavější konkrétní příklady z praxe, které ukazují, jak úspěšné české značky komunikují.

tombarys
15.11.2019 5 z 5

[Přiznání: jsem nakladatel a podílel jsem se na vzniku této knihy.] Nebudu proto hodnotit její kvalitu a spíše se zeptám na další zpětnou vazbu čtenářů. Musím ale napsat, že obě autorky jsou podle mě v oboru mimořádně erudované a šikovné a mají vhled, který nás samotné v nakladatelství inspiroval k některým vylepšením při komunikaci naší se čtenáři na sockách.

Největší otázkou, kterou jsme během vzniku diskutovali, byl problém „ne/nadčasovosti” takové knihy – všichni víme, že sociální sítě jsou technologie a ty zastarávají či dokonce mizí ze scény. Autorky samy proto cítily potřebu vystihnout téma v jeho podstatě a rady pojmout spíše nezávisle na konkrétních sítích a technologiích. Myslím, že v tomhle se i nejvíc autorsky natrápily. Hledala se např. vyváženost mezi tím, jaký rozsah budou mít v knize (vždy velmi atraktivní) konkrétní příklady a kolik prostoru je naopak nutné věnovat z podstaty abstraktnějším „vyšším principům”. Zde mě nejvíc zajímá, jak se nám to dle názorů vás, čtenářů, povedlo. Jsme rádi, že čtete. Tomáš Baránek

Bustedka
26.10.2019 5 z 5

Já jsem byla zprvu dost ostražitá, protože jsem tak trochu alergická na to, když se předem hlásí nějaká kniha jako trhák roku, budoucí bestseller, všichni knihu vychvalují až do nebes a to i přesto, že to na pulty knihkupectví teprve míří. Ale k věci.
Začetla jsem se do toho jakožto studentka marketingu. A pecka. Vážně jo. Knihu jsem dokonce dala i do seznamu základní literatury k diplomové práci, protože ty myšlenky jsou opravdu přínosné.
Vše je krásně vysvětleno, příklady vizuální i schované v textu. Seznámení se značkami, které známe. Poslední kapitola metriky už vyloženě můj šálek kávy nebyla, ale jinak klobouk dolů. Kniha velmi povedená. Jan Melvil publishing prostě opět nezklamal.

Gooverka
24.10.2019 5 z 5

Určitě bych knihu doporučila začátečníkům i mírně pokročilým, protože pokud se jí budete jen trochu řídit, měla by vás dost dobře nasměrovat. Oceňuji, že autorky sice napsaly knihu na přelomu let 2018/2019, takže některé věci z ní už za chvíli nebudou aktuální, ale celkově se snažily, aby platila i za několik let. Pro mě byla skvělou inspirací a objevila jsem i několik věcí, které mě dost inspirovaly, i když se v tomto prostředí pohybuju leta.