Jak vytrhnout velrybě stoličku

Jak vytrhnout velrybě stoličku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17164/jak-vytrnout-velrybe-stolicku-17164.jpg 5 307 66

Jak… série

Jen málo filmových a televizních diváků nezná rodinné komedie Marie Poledňákové. Příběhy o malém Vaškovi, jeho mamince-baletce a tátovi-horolezci získaly příznivý ohlas i v knižní podobě. A tak se vraťme na samý počátek vyprávění o touze malého kluk najít tátu. Jeho vytrvalost je nakonec odměněna dvojím úspěchem: ukáže se, že člen horské služby, kterého si Vašek vybral za tatínka, je jeho skutečný otec. Humorné vyprávění, kde nechybí ani cit a napětí, potěší pamětníky i novou generaci čtenářů.... celý text

Honza89
19.03.2020 5 z 5

Tuto knihu, stejně jako díl Jak dostat tatínka do polepšovny, jsem pořídil do archivu jako upomínku na svůj milovaný film. Nyní jsem dostal chuť si ji přečíst. Knížka je stejně milá a krásná jako film, scény jsem viděl před očima a jen jsem se usmíval :-) Navíc to bylo zajímavé, některé věci mi ve filmové podobě unikly, či tam nebyly patrné. Neznám krásnější příběh, Vašík je prostě zaručený recept na dobrou náladu :-)

deedulka
16.06.2019 5 z 5

Legenda knižní i filmová. :-) Poledňáková napsala opravdu krásný příběh. Četla jsem už dávno na základní škole, ale vrátila bych se ke knize klidně i v dospělosti.

Pavelpi
14.04.2019 5 z 5

Četl jsem několikrát,viděl jsem samozřejmě i film také několikrát.Vašek je kouzelný a je to normální zvědavé dítě.Prostě takové jaké by děti měly být.

Placi
21.02.2019 5 z 5

Knihu nejde číst bez promítnutí oblíbených scének z filmu. Stejně tak nelze knihu číst bez úsměvu na tváři nebo dokonce bez hlasitého smíchu. Na stránkách je vždy více prostoru pro vysvětlení určitých věcí, důvodů Anny k zapření dítěte před Lubošem a tatínka před Vaškem, vztahu mezi Annou a Jindřichem apod. Ve filmu např. jasně vyznívá, že je Jindřich ženatý.
Jedná se o krásný a milý příběh. Paní Poledňáková zkrátka umí.

“Haló, pane, jste ženateeej!?”

_Janina_
19.01.2019 5 z 5

Kouzelný příběh, který všichni známe, ovšem v knize jsou oproti filmu mnohem lépe vysvětleny myšlenky a skutky maminky Anny, proč Luboše zapřela, její svět matky samoživitelky. Citlivé, krásné, slza ukápla.

Booky84
30.08.2018 5 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy a líbí se mi stejně jako film.

Simy
18.02.2018 5 z 5

Kniha, která je stejně dobrá jako film, nebo možná herecké obsazení nemohlo být lepší. 1:1 všechny hlášky ve filmu. Je to klasika která se hezky čte a stejně tak dobře se na ní kouká.

marcolka
05.01.2018 5 z 5

Už tolikrát hraný a viděný v televizi, ale nikdy nečtený příběh. Přečteno velmi rychle a s radostí, díky výzvě. Krásný, vtipný příběh. Pří čtení jsem úplně viděla toho raráška s dolíčky ve tvářích, který tak krásně ztvárnil hlavního hrdinu. Palec nahoru :-D

Bar16
30.12.2017 5 z 5

Můj oblíbený příběh i ve filmovém zpracování. Přečteno za jedno odpoledne, kdykoli se k němu ráda vrátím :-)

koki.veru
11.01.2017 5 z 5

Super knizka,super film. Rada jsem se vratila k tomuto pribehu :-)

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná knížka, která navíc zachovává a přenáší stejnou pohodu, jako film, což se jen tak nevidí. Klobouk dolů před autorkou.

Knižní střípky
21.10.2015 3 z 5

Co dodat k této knize než jen, že to byl pěkný návrat do dětství, navíc, díky báječnému filmovému zpracování obou dílů, Vám kniha přímo ožívá před očima.....

Marselle
07.06.2015 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny.....super filmy a super knihy

Alex.Barunka
21.04.2015 5 z 5

Velmi příjemná a milá kniha, které nelze dát jinak než 5 hvězdiček.

Edona
27.12.2014 5 z 5

Milá knížka, kterou důvěrně znám z filmového zpracování. Filmový přepis je obdobný a velmi se mi líbil. A to je co říct, protože většinou se mi filmové přepisy vůbec nelíbí. Těším se, až si přečtu pokračování.

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Kdo by nemiloval Vašíka, kluka, co nemá tátu a tak moc by ho chtěl :-)

Al.lio
02.09.2014 4 z 5

Milé, ale film se mi líbil víc. :-)

ritz
22.07.2014 5 z 5

Nádhera, oba dva díly.

JessS
25.02.2014 5 z 5

Ta knížka je prostě fajn,co jiného říct.
Spisovatelce se povedla! ;)

Marčullkas
27.01.2014 5 z 5

Pro mě fajn knížka i film:) Taková klasika, která neurazí ani nenadchne, ale není nad to vypnout a relaxovat.;)

děti humor zfilmováno komedie rodina Krkonoše horolezci

Marie Poledňáková
česká, 1941 - 2022
1995  66%Jak Anděla viděla anděla
2006  91%Jak vytrhnout velrybě stoličku
1991  89%Jak dostat tatínka do polepšovny
2009  79%Líbáš jako Bůh
2006  70%Jak se krotí krokodýli

Kniha Jak vytrhnout velrybě stoličku je v