Jak hacknout zlomené srdce

Jak hacknout zlomené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456123/bmid_jak-hacknout-zlomene-srdce-wvs-456123.jpg 3 249 67

Mel Stricklandová se přes den trápí na helpdesku ve firmě pro start-upy. Její práce je pomáhat namyšleným programátorům, co si nedokážou spravit ani vlastní počítač a přitom mají vymýšlet geniální nové podnikatelské záměry. Po večerech chodí Mel na pochybná rande domluvená přes seznamkovou aplikaci Fluttr. Jedna schůzka je horší než druhá, a když jí zase jednou přijde místo normální zprávy fotka pánského přirození, rupnou jí nervy. Sama je výborná programátorka, a tak vytvoří vlastní aplikaci, kam můžou ženy psát recenze na muže, co se neumí chovat. Jmenuje se JerkAlert a okamžitě se rozšíří po celém internetu. A Mel má najednou plné ruce práce. Aby toho nebylo málo, její skoro přítel, Alex Hernandez (jediný z jejích kolegů, co není úplný kretén) nemá ani tušení, že populární aplikaci vymyslela ona. Melanie je postavena před těžké rozhodnutí, které jí buď zničí kariéru, vztah a přátelství kolem, nebo jí navždycky změní život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

How to Hack a Heartbreak , 2019

pollyn
05.11.2020 3 z 5

Nové téma, neotřelé. Spíše pro mladší čtenáře, kteří znají Tinder a podobné aplikace :)
Zároveň to není prvoplánový románek pro ženy, děj ubíhá, jazyk má slušnou úroveň a nechybí ani humor :)
Příjemná oddechovka na jedno odpoledne, která dá proniknout do světa IT a start-upů.
Můžu doporučit :-)

Jajibloguje
04.11.2020 3 z 5

3,5/5 Jak hacknout zlomené srdce. Neskutočne som sa na tejto knihe zasmiala. Myslím si, že je skôr pre staršie čitateľky, aj určite môže osloviť aj násť ročné slečny. Príbeh mi okrajovo pripomínal formáty ako Sex v meste alebo Denník Bridget Jonesovej. Životné situácie, nepríjemnosti, trápnosti, trampoty ale aj zaláskovania žien vo veľkomeste. Už mi chýbal len vankúš, pohár vína, čokoláda a kopec kapesníkov, pretože veľakrát som sa do našej hlavnej hrdinky vedela vcítiť.

Kristin Rockaway rozoberala (aj) genderovú nerovnosť v IT sfére. Myslíte si, že muži programátori to majú jednoduchšie, než ženy programátorky? Spoločnosť aj dnes v mnohých oblastiach robí rozdiely medzi mužmi a ženami. Neviem, či to prebieha zrovna tak, ako to autorka opisovala, ale chválim, ako detailne riešila dopad týchto rozdielností na ženy z hľadiska ich pracovného ale aj osobného života. Mel vierohodne ukázala, ako utrpelo jej ego, sebavedomie a v neposlednom rade aj nálada, lojalita k podniku a motivácia pracovať naplno.

Mel sa snaží nájsť lásku (minimálne) svojho mesiaca cez internetovú zoznamku, no vždy to končí sklamaním. Nakoniec toho pravého stretne v práci, ale onlinové pozadie v nej stále vyvoláva pocity nedôvery a obáv. To všetko rozoberá so svojimi vernými kamarátkami. Presne tieto časti som milovala. No namiesto toho, aby ju vedeli upokojiť, naša hlavná hrdinka sa do jej klamstiev, podozrievaní a drám vtipnými líniami zamotávala ešte viac. Až som niekedy Alexa ľutovala. To, či to tento na prvý pohľad dokonalý pár prekoná, si už musíte prečítať sami.

Čo vám však prezradím je to, že pri tejto knihe sa zabavíte a aj oddýchnete. Nejde o typickú plytkú romantiku okorenenú sexom. Jak hackovat zlomené srdce je priateľkou na chladné večery, kedy nechcete byť sami. Číta sa dobre a aj sama. V mnohom ma prinútila premýšľať, zvoľniť a mimo iného ma neustále nabádala - ale potom si choď naozaj zacvičiť a to víno odlož na nabudúce.

Som veľmi rada, že som si ju mohla prečítať a hoci v IT sfére nepôsobím, vedela som Mel pochopiť, že v práci to môže mať často ťažké. Preto sa naozaj neoplatí hovoriť o svojich krokoch vpred, pretože potom zaslúžená odmena nemusí byť taká sladká.

Arianne
03.11.2020 4 z 5

Za mě povedená odpočinková četba. Zápletka sice není kdovíjak promakaná, ale příběh se čte příjemně, hezky ubíhá, do podzimní plískanice jako dělaný. Hlavní téma, která je postaveno právě na možnostech navazování vztahů, je ženská síla, profesní sexismus a jak si člověk musí hrábnout až na dno, aby dosáhl úspěchu.
A další (alespoň pro mě) plus: Chvílemi jsem měla pocit, ze čtu variaci na Sex ve městě, což nebylo k zahození. Lepší než další variace na Bridget Jones

NikolaSkop
02.11.2020 2 z 5

Nebyl to nejhorsi pribeh, ale ani me nijak extra nezaujal. Uprimne vim ze se k teto knize jiz nevratim.

farfalla13
27.10.2020 5 z 5

Super příběh, pobavilo :-)

Ivuska.09
27.10.2020 4 z 5

Asi to nebude čtení pro každého, ale já jsem byla s příběhem spokojená. Originální téma - přece jen seznamkové aplikace jsou zpracované tak, jak jsem na to zatím nikde nenarazila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická (i když každému třeba nebude) a svým chováním by snad mohla některým ženám otevřít oči.

Kudík
20.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem přečetla za odpoledne a musím přiznat, že z ní mám rozporuplné pocity. Dílem bylo to, že vztah hlavních hrdinů postrádal tu správnou chemii. Část plynula i z toho, jaké je zacházení s Mel jako zaměstnankyní na helpdesku v Hnízdě (firma pro start-upy). Bohužel Greg a Joshua se nedají nazývat kolegy měsíce, a ani vedení Hnízda i Fluttru nepřekvapí. Anotace má naprostou pravdu, že Alex je "jediný z jejích kolegů, co není úplný kretén".
Moc se mi líbily nejky Mel, a to Whitney, Lia a Dani a její spolubydlo Vanessa se správcem Rayem. Celkově nevím jak hodnotit, 3* jsou málo a 4* hodně.