Jak hacknout zlomené srdce

Jak hacknout zlomené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456123/bmid_jak-hacknout-zlomene-srdce-wvs-456123.jpg 3 249 67

Mel Stricklandová se přes den trápí na helpdesku ve firmě pro start-upy. Její práce je pomáhat namyšleným programátorům, co si nedokážou spravit ani vlastní počítač a přitom mají vymýšlet geniální nové podnikatelské záměry. Po večerech chodí Mel na pochybná rande domluvená přes seznamkovou aplikaci Fluttr. Jedna schůzka je horší než druhá, a když jí zase jednou přijde místo normální zprávy fotka pánského přirození, rupnou jí nervy. Sama je výborná programátorka, a tak vytvoří vlastní aplikaci, kam můžou ženy psát recenze na muže, co se neumí chovat. Jmenuje se JerkAlert a okamžitě se rozšíří po celém internetu. A Mel má najednou plné ruce práce. Aby toho nebylo málo, její skoro přítel, Alex Hernandez (jediný z jejích kolegů, co není úplný kretén) nemá ani tušení, že populární aplikaci vymyslela ona. Melanie je postavena před těžké rozhodnutí, které jí buď zničí kariéru, vztah a přátelství kolem, nebo jí navždycky změní život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

How to Hack a Heartbreak , 2019

adela2230
12.07.2021 2 z 5

Jako oddechovka je fajn. Konec knihu poměrně dost vylepšil. Hlavní hrdinka mi dost vadila, hlavně její až nepochopitelné chování a postoje.

cerna7151
25.06.2021 3 z 5

Nebyla to úplně špatná oddychovka... Napsáno čtivým, srozumitelným jazykem. Hlavní hrdinka nebyla úplně můj šálek, trochu nesympatická, ale nic hrozného.

bacouch
08.06.2021 1 z 5

Tak autorka zjevně chtěla zúročit svá léta v IT oblasti, ale zároveň ukázat, že má i srdéčko. No...Jak to říct kulantně...je to pěkná kravina. Plná tolikrát omletých klišé, že už mi bylo kolikrát i do pláče. (holka přijde ke klukovi poprvé domů na večeři. Samozřejmě, že jí chlapec přivítá s pánví v ruce, protože zrovna kutí nějakou svojí specialitu, pokud možno exotickou. Strašně mu to sluší a holka má (jak jinak) jen sedět a pít víno. - nic takovýho pochopitelně v životě neexistuje, ale knížka je toho plná) Další neméně podstatnou část zabírají skvělé kámošky, kterých je vždycky celý hejno, a které mají vždycky čas se okamžitě přihrnout, když hlavní hrdinka trpí, nemá peníze nebo se jen hledá. Holky jsou tam naprosto bezchybný a kluci prasáci anebo dokonalí. Knížka byla pro mě prostě hrozná. Jednu * dávám ze soucitu.

Knihomedvěd
05.05.2021

Nejdřív bych asi měla říct, že jsem čekala něco jiného. Čekala jsem lehký, vtipný a romantický příběh, ale tady to tak úplně nebylo. Hlavní hrdinka mi byla od začátku hodně nesympatická a to ani nemluvím o Alexovi. Povahy postav v této knize jsou za mě velký mínus. Děj mě také neohromil, nápad s aplikací byl sice dobrý, ale podle mě se tam příliš dlouho rozebíraly vztahy s Alexem. Kladně bych zhodnotila akorát pár posledních kapitol, u kterých můžu říct, že se mi líbily. Jinak mě tato kniha docela zklamala.

Lucyk01
18.04.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla za týden, což je u mě neobvyklé, protože to má něco málo přes 300 stránek. Mě se to četlo hrozně pomalu. Ale musím uznat, že příběh byl dobře smyšlený. Ale hlavní postava mi od začátku až do konce byla velmi nesympatická. Ale na druhou stranu jsem ji chápala, protože jsem v tu dobu procházela těžkým rozchodem, takže jsem byla na chlapy naštvaná. Ale i ten Alex nebyl zas až tak zlatý.To co jí udělal bylo hrozný a Mel, co mu udělala si on zasloužil, ale naštěstí to dopadlo dobře.️ Ale nechci tady spoilerovat. Bohužel bych si knihu znovu nepřečetla. Jedno přečtení mi stačilo. Ale možná vy máte na to jiný názor. U téhle knihy si myslím, že moje hodnocení je max. které tomu můžu dát

koolsavage
14.04.2021 3 z 5

Docela zajímavé prostředí, ale asi #jsemnatohlestara. Hodně přeslazený konec. 2,5 *

Gabetka
26.03.2021 3 z 5

Kniha dala nakouknout do zajímavé oblasti start-upů, ale v podání hlavní hrdinky to byla tak trochu ufňukaná stížnost na muže, kteří ženy v této oblasti neumí ocenit. Možná to tak je, ale během čtení mi to připadalo až rušivé. Melanie byla vůči každému muži nedůvěřivá a předpojatá, očekávala to nejhorší. Z mého pohledu byla kniha až příliš prožensky zaměřená a to jí ubralo na atraktivnosti.

kristyna7520
26.03.2021 3 z 5

Na můj vkus velká slaďárna, knížka ale nezklamala.

SleepyAllDay
13.03.2021 3 z 5

Neurazí, nenadchne.
Taková pohodová knížka na sobotní odpoledne.
Jako jo, programování, start-up... To bylo zajímavý, ale to je asi tak všechno.

Ennie
12.03.2021 2 z 5

Je to všechno trošku hloupoučké. Chybí chemie. Jediné poutavé je to programování a JerkAlert. No a čekání na rozuzlení, jestli je to kre*én nebo ne, ale i tak tam prostě není ta chemie, takže podle mě ten pravý není tak či tak. Docela mi chybí i upřímnost. S upřímností by bylo super to holčičí přátelství. Ale pokud hledáte něco, čím zaplácnete čekání - tak se to čte lehce a svižně. Můžete u toho i poslouchat přednášku, není třeba se na to soustředit. Asi poslední dvě, možná dokonce tři kapitoly byly fakt dobré.

Charlie
07.03.2021 3 z 5

Melanie pracuje v ajťácké firmě a zkouší najít svou lásku na seznamce. Naráží na samé blbce a rozhodne se naprogramovat stránku, která má sloužit ženám, které jsou v podobné situaci jako je ona. Napíše ji v rychlosti přes víkend a pošle odkaz jen svým blízkým kamarádkám. Sama netuší, jaká změť událostí nastane. Tahle kniha je skvělým příkladem toho, jak je důležité mí kolem sebe ty správné lidi a že i ženy můžou pracovat v IT. A možná být i lepšími. Samotný příběh je celkem předvídatelný a je to spíše taková oddechovka.

petulkapeta
06.03.2021 4 z 5

Příběh o Měl byl super,nebyl jen o vztahu s klukem,ale hlavně o přátelství a O tom jak to nemají zeny v it odvětví jednoduché...

Špekyn
05.03.2021 3 z 5

Příjemná nenáročná oddechovka určená primárně pro mladší ročníky. Zajímavý náhled do světa IT a jak to v něm mají ženy těžké (myslím, že podobná situace panuje i v řadě dalších oborů). Konec je předvídatelný, ale občas je fajn si přečíst něco nekomplikovaného a očekávatelného. Jen celá situace ohledně tvorby aplikací, jejich spuštění a proslavení je, dle mého názoru, až příliš zrychlená a zjednodušená. Příběh je však čtivý a hlavní hrdinové sympatičtí.

JankaV80
19.02.2021 5 z 5

Po přečtení komentářů zde jsem si říkala, zda se do knihy vůbec pouštět. O to větší překvapení pro mě ale příběh knihy byl. Hlavní hrdinkou je Mel, která si vybrala práci spíše mužského ražení - IT odvětví, a tak má co dělat, aby ji mužské pohlaví bralo vážně. Všechno je navíc komplikované tím, že v práci se ani nevěnuje tomu, co by ji opravdu bavilo - programování, protože ženy přece programovat neumí - ale dělá ve své práci "obyčejnou" IT podporu (instalace počítačů, oprava zaseknutých tiskáren, aj.) bandě chlapů, kteří si o sobě myslí, že jsou hvězdy ve svém oboru. No a jak už víme, tato doba mladým a seznamování moc nepřeje a tak při hledání vhodného partnera na internetové seznamce Fluttr zažívá Mel jednu nepříjemnost za druhou. Jenže, jednoho dne se Mel rozhodne, že toho má všeho dost a rozhodne se udělat ve svém životě "něco jinak". A to "něco jinak" ji převrátí život naruby.
Celý příběh je pak okořeněný vztahem mezi Mel a Alexem (pokud to chápu ale dobře, není to ta hlavní linka příběhu).
Kniha se mi líbila, je to super oddechovka. Protože je psaná v netypickém prostředí, odpouštím ji i pár časových nesrovnalostí. A i když si myslím, že je kniha psaná asi hlavně pro mladší skupinu čtenářů a má jim ukázat, jak je někdy zbytečné trávit zbytečně moc času na internetu a podléhat různým sociálním sítím, i mě se kniha a její příběh líbila. Rozhodně doporučuji, já ji přečetla za dva dny a do čtení jsem se nutit nemusela.

gabca5316
12.02.2021 2 z 5

Sociální sítě, a jejich anonymita, žena ve světě, kde převládá mužská část populace..Romanticka linka trochu v pozadí, ale je to taková příjemná oddechovka.

Pdede
07.02.2021 2 z 5

Oddychovka, dobře se čte.

Ellicia
06.02.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila :)

ZapisnikTerky
03.02.2021

Achjo, tohle mě docela zklamalo. Přišlo mi to zahořklé. Těším se, že si spravím chuť něčím jiným. Víc v mojí recenzi...

LadyCotton
27.01.2021 4 z 5

Mě se knížka líbila - pokud jste se někdy snažili seznámit pomocí seznamovací appky, rozhodně se ve spoustě situací poznáte :-) Mě navíc pobavilo i IT prostředí, jelikož je mi blízké. Knížka mě rozhodně pobavila.
Je to klasická, nenáročná oddechovka. Nečekejte hluboký příběh, jen rychle plynoucí příběh, který skončí (jak jinak než) dobře :-)

Kajuska6
25.01.2021 3 z 5

Tahle kniha byla pro mě vítaná oddechovka, rychle se četla, i když jsem od počátku tušila, jak dopadne.