Nepřítel

Nepřítel https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3317/bmid_nepritel-Zqm-3317.jpg 4 307 34

Jack Reacher série

Nový rok 1990. Berlínská zeď padá. Studená válka končí. Amerika nebude mít brzy žádné nepřátele. Armáda nebude mít s kým bojovat. Situace se změní. Jack Reacher má službu jako důstojník vojenské policie na základně v Severní Karolíně, když obdrží zprávu o mrtvém vojákovi ve vykřičeném motelu. Reacher přenechá vyšetřování místní policii – vždyť k infarktům starších pánů dochází každý den. Ale proč je Reacher v Severní Karolíně a ne v Panamě, kde probíhá akce? Z mrtvého vojáka se vyklube dvouhvězdičkový generál, který měl pobývat v Evropě. A když se Reacher vypraví sdělit smutnou zprávu rodině, narazí na další mrtvolu: na tělo generálovy manželky. Čemu Reacher čelí? Posledním ozvěnám starého světa... nebo prvním šokům nového?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Enemy , 2004

mi-380
13.01.2015 5 z 5

Knihy s Reacherem čtu postupně, ve stejném pořadí jak vycházely. Až v osmém románu ho poprvé můžeme sledovat jako majora MP a do vojenského prostředí Reacher zapadá perfektně, dovedu si ho představit mnohem lépe než v civilu. Děj je znovu nabitý akcí, zběsilými přesuny, rychlými změnami, pořádným napětím a navíc se nálada tentokrát asi nejvíc blíží nezapomenutelné tíživé chandlerovské nostalgii.
90 % (zatím 76 hodnotících, 88 %).

Rabjohns
16.10.2014 4 z 5

Trochu netradiční, přímo detektivní Reacher, ale zdařilý.

Roman Joska
02.08.2014 4 z 5

Reacher před 25 lety? Proč ne....autor píše skvěle

Lmslaver
29.03.2014 5 z 5

Reacher zapadá do prostředí US ARMY skvěle a klidně bych takových příběhů uvítal více. V tomto díle bych možná našel i nějaké malé mouchy, ale i tak dávám 100% za čtivost, napětí a skvělé vykreslení prostředí.

3DD!3
11.03.2014 5 z 5

Výborná vojenská detektivka. Gorbačov posílá Svaz do kytek. Ručička hodin se přehoupla přes půlnoc, Státy vyhrály a slaví. Reacher ale neslaví, je v práci a má vyšetřit velice podezřelou vraždu jednoho generála. Navíc mu umírá matka. Child se výborně čte a drží čtenáře v napětí. Prostředí se pořád mění, pohledy na vraždu/vraždy rovněž. Kličky, smyčky a armáda na počátku rozkladu, který je dán absencí nepřítele. Předpovědi budoucnosti pobaví,

slapajda
15.02.2014 3 z 5

Zatím nejslabší detektivka od Childa co jsem četla. Příliš dlouhé popisování armádního prostředí rozbíjí plynulost děje. Tentokrát to není tak strhující, jako jiné Childovy detektivky.

Ladinek
30.11.2013 4 z 5

Sice trochu průhledná zápletka - popravdě jsem půl knihy trochu trpěl, že Reacherovi nedochází to co je zcela očividné, ale řekl bych že vojenské prostředí mu celkem svědčí.

Solverino
04.08.2013 5 z 5

Hodně dobré! Jeden z nejlepších Childových románů. Výborně podsané a napínavé až do konce!

kokosek
07.02.2013 5 z 5

Velmi dobře napsáno, konečně něco z minulosti JR. Už se těším na další knihu. Naštěstí jich je ještě dost.

ajaksiczek
31.01.2013

Výborný díl a trochu jiný pohled do duše Jacka Reachera :)

MaLoMe
28.12.2012 5 z 5

Som spokojný. Oplatí sa čítať celú seriu tak ako vychádzala, napriek tomu že toto pre prequel. Je zaujimavé dozvedieť sa po siedmych knihách, aký bol Jack v armáde, ako to bolo s jeho mamou a bratom. Kniha je znovu písaná v prvej osobe a tak je svižná a priamočiara. Samozrejme na konci je to znovu to známe, "Jack to už vie ale nepovie" resp. dávkuje nám riešenie po kúskoch.

pesle
16.08.2012

Kniha se mi líbila. Navíc myslím, že je dějově první z celé řady knížek o Reacherovi. Mimochodem, připadnou mi opravdu zdařilé.

astroweb
22.05.2012 2 z 5

Zatím nejnudnější netradiční Reacher, hra na detektivku takřka klasickou. Sám jsem zvědavý,jestli knihu dočtu.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Výlet do minulosti za Jackem v uniformě. Jedno z mála setkání s jeho rodinou. Zapeklitý případ. Neortodoxní přístup k vyšetřování. Neoblíbení "empíci" v akci.
Skvělé čtení