Já jsem smrt

Já jsem smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377653/bmid_ja-jsem-smrt-rCA-377653.jpg 5 2130 2130

Robert Hunter série

Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garciu čeká vyšetřování případu dvacetileté ženy, jejíž mrtvola se našla na trávníku poblíž losangeleského letiště. Oba detektivy z útvaru ultranásilných zločinů přivolali na místo činu nejen proto, že oběť byla před smrtí krutě mučena. Pachatel ji také naaranžoval do pozice připomínající hvězdu a to napovídá, že může jít o sériového vraha. Tušení, že jde o zločince, který bude s policisty hrát morbidní hru, se změní v jistotu, když patoložka objeví při ohledání těla vzkaz napsaný krví: JÁ JSEM SMRT.Na druhou mrtvolu vrah upozorní hned následující den, jenže tentokrát zabíjel úplně jiným způsobem. Proč tak spěchá a proč mění modus operandi? Další oběti pachatel oznamuje v dopisech losangeleskému starostovi, detektivům speciální sekce vražd i Robertu Hunterovi osobně. Ve všech je vyzývá: najděte mě, poznejte, kdo jsem, řešení je ve jméně. Ale jaké jméno má na mysli?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

I Am Death , 2015

Havrdak
19.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Zatím jedna z nejbrutálnějších knih od Cartera... sice jsem od začátku trochu tušila, kdo by mohl být vrah kvůli popisu, který se na začátku objevil... ale i tak byl motiv vraždění překvapující!

kachnat
17.05.2021 5 z 5

Tato kniha má velkou podobnost se severskými detektivkami.... A to nejen tím, jaká brutalita je v ní popsána. Mě se líbilo vyšetřování a vlastně celý děj. Za mě jedna z jeho lepších.

Monika1717
10.05.2021 2 z 5

(SPOILER) Neseděl mi posun v čase ani počet obětí, není mi jasné, kdy oba detektivové začali vraždy vyšetřovat a jak je možné, že roky se nenašel nikdo, kdo by vraždy několika desítek žen objasnil. Za normálních okolností bych knihou listovala tak dlouho, až bych to pochopila. Ale já vím, ze tuto knihu už nikdy neotevřu. Nesnáším knihy, ve kterých se ubližuje dětem nebo zvířatům. A já lituju, že jsem knihu neodložila ve chvíli, kdy ten zmetek Rickyho unesl. Co z toho života kluk měl? Despotický opilý otec nebo psychopatický vrah. Nejsem vůbec slabá povaha,ale několikrát mi slzičky kapaly. Bude trvat dlouho než nějakého Cartera zase otevřu, a to se mi jeho kniha Jeden za druhým moc líbila. Ale tohle bylo pro mě nestravitelné.

zdendula31
05.05.2021 5 z 5

Některé knihy od autora mi nesedí,ale tato mezi ně nepatří.
Napínavá od začátku až do konce.

Terez_Proskova
28.04.2021 5 z 5

Opět neskutečné čtení ! Opravdu se mi líbily dvě dějové lajny, které do sebe zapadly až na konci!

Majuš333
25.04.2021 5 z 5

Keďže som si opäť knihu musela kúskovať kvôli nedostatku času, tak som sa trošku strácala v deji a neužila som si knihu ako zvyčajne :( Robert a Carlos sú späť, žiadne FBI, čo ma naozaj potešilo :) Já jsem smrt bol zase jeden brutálny, sadistický a mrazivý kúsok z pera Chrisa Cartera, len tak ďalej ;)

šipek
08.04.2021 5 z 5

Tak opět mě můj oblíbený autor nezklamal. Jeho knihy mají jednu velkou nevýhodu moc rychle se čtou a čtenář je hned na konci. Opět brutální jízda plná napětí a do posledního detailu popsaný průběh vražd jak je u tohoto autora zvykem. Mohu jen doporučit.

julka4940
03.04.2021 5 z 5

Uuuf, tak toto bola teda jazda. Fakt netuším, kde chodí Carter na tie nápady na svoje knihy. Po (skoro) každej prečitanej knihe som si povedala, waw tak tá bola najlepšia, no musím povedať, že táto bola zatiaľ pre mňa topka. Áno, sú tam nechutné a detailné opisy vrážd, ale tak nejak to asi k nemu patrí a ja som si už asi zvykla :D nuž Carter je pre mňa majster pera :) teším sa na ďalší príbeh s Robertom a Carlosom

Jerry H
01.04.2021 5 z 5

Pocity z knihy zajímavé, zaskočila mě až neuvěřitelná čtivost, nebo jak to nazvat, což jsou vlastně skoro všechny knihy tohoto autora. To popisované mučení a trýznění bylo až někdy nechutné a taky nevím, kam na ty "nápady" chodí, ale asi se moc nebudu mýlit, když jeho další kniha bude ještě brutálnější. Jo a vraha jsem taky neodhalil :-)

martina2540
10.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila pro svou čtivost, konec jsem nečekala.

petulik330
05.03.2021 5 z 5

Další s děsivé knihy o sériovém vrahovi který řádí v Los Angeles.
Tentokrát se detektivové Robert a Carsia vydávají po stopách brutálního vraha, který si s nimi hraje na kočku a myš.
Odhalení vraha bylo pro mě naprosté překvapení. Ani v nejmenším jsem to nečekala. Po vysvětlení důvodu, proč vraždy páchal se ani moc nedivim. Policie o FBI vraha zklamala a teď se snaží o to, aby ho odhalili. Nakonec se to podaří, ale několika lidí to bude stát život.
Kniha je opět velice napínavá, nechybí jí brutalita, jak jsme u toho autora zvyklí a také plno hádanek, které mají pomoci odhalit vraha. Mě se to ale nepodařilo. Klobouk dolů kdo vraha odhalil než hlavní hrdina. Můžu jen doporučit. Jen to není pro slabší povahy.

petraj30
26.02.2021 5 z 5

Ano, ano... po minulé odbočce se opět vracíme do starých známých kolejí vyšinuté a nechutné brutality.
Chris Carter má svůj nezaměnitelný styl psaní. Pokud si na konci kapitoly přečteme nějakou vulgární poznámku nebo nějaký příkaz, bude to hodně napínavé. Nicméně než se dobereme ke konečnému jádru věci musíme si ještě přečíst tři kapitoly o hledání parkovacích míst, vyhýbání se kolemjdoucích nebo životopis další oběti:-) Ale zkuste to nečíst. To prostě nejde. Jsou chvíle, kdy bych tu knihu nejraději rozcupovala na malilinkaté kousíčky:-)
Další mimořádně odporný díl, který jsem musela do slova a do písmene rozdýchávat. Po tom, co jsem už všechno četla, bych se už nemusela divit každé blbině, ale přijde nějaká kniha od Cartera a ta mě spolehlivě posadí na zadek.
Bylo to dokonale zamotané, ale na konci mi to bylo moc líto. Takže vlastně opět (ale jen lehce) soucítím s vrahem. Je to hodně surový díl, ale ten počet obětí je pořád malý. Vím že to dohání ten popis, ale přišlo mi to trochu táhlejší. Nicméně si nedovolím dát méně hvězdiček. Hunter a Garcia jsou skvělí.

Pavcitko
23.02.2021 4 z 5

Četla jsem nyní jako několikátou v řadě a nemůžu se ubránit pocitu, že tato kniha je nějak dějově i obsahově slabší. Asi už jsem zvrácenější něž sám autor :-D Nějak se mnou ty vraždy necukaly a navíc mi přišla dost krátká a závěr tak nějak bez velkého finále. Nicméně špatná nebyla, nebudu zabíhat do detailů a raději se pustím do dalšího dílu.

Mája777
23.02.2021 3 z 5

Uf, dočetla jsem. Ale tohle byla síla. Několikrát jsem chtěla knihu odložit. Tolik brutality a násilí, to už na mě bylo moc. Opět jsem některé pasáže přeběhla rychlostí blesku, neměla jsem na ně. Kde se to v autorovi bere? Opravdu by mě to zajímalo. Celou dobu jsem si říkala, že tímto dílem s panem Carterem končím, dokonce jsem poprvé uvažovala o tom, že knihu nedočtu, ale možná mu ještě dám šanci. Někdy v budoucnu.
Za zmíněnou brutalitu musím nějakou hvězdičku ubrat, jinak ale zápletka opět skvělá a Robertovi s Carlem stále fandím.
(22. 2. 21 - 7 080 - 19)

MatoPalkes
22.02.2021 5 z 5

Po Zlobe sa vraciame do starých koľají a opäť si môžem užiť aj detektíva Garciu. Príbeh klasicky veľmi násilný, niektoré pasáže fakt drsné. Ale Carter drží svoju skutočne vysokú kvalitu. Koniec potešil.

LilianaFalcon
17.02.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že tu brutalitu při vraždění vesměs překskauju. Asi jako většinu erotických scén v historických romancích :-D
Baví mě Hunter, baví mě to napětí, bavilo mě, jak to bylo zamotané, a i celá pointa příběhu byla skvělá.

Ráčkajda
10.02.2021 5 z 5

Mezi Cartrovinami je třeba si dávat pauzu:-). Po delší době jsem si přečetla další kousek a opět jsem byla nadšená a uchvácená. Přes zvrácenost a brutalitu je kniha jako vždy neskutečně čtivá. Po nějaké oddychovce se vrhnu do dalšího dílu.

Kekik
02.02.2021 5 z 5

Chris Carter překonává sám sebe.

Vážně to opět dokázal. Znovu popsal brutální vraždění, až z toho mrazí. Oběti vůbec nešetřil. Kam na ty vraždy "chodí"?
Po Zlobě, která je pro mě zatím nejlepší knihou, jakou napsal, se autor vrátil k osvědčené šabloně psaní. Což samozřejmě není na škodu. Proč měnit něco, co funguje?
Příběh je promyšlený do detailu, což také není novinkou. Ať napíšu cokoliv k jeho knihám, tak to vlastně také nebude novinkou.
Takže já jen dodávám: Těším se na další díl. Ano, ano, to též není nic nového, já vím.

Šárka5875
27.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla docela dlouho, protože ta knížka je tak brutální, že jsem musela odkládat. Jako na Cartera jsem zvyklá, ale tohle jsem vůbec nedávala a i jsem si říkala, že touto knihou se sérií končím. Jako co to bylo? Detailní popisy neskutečně sadistických vražd, mučení, za mě tahle ohromná brutalita zastínila v knize úplně všechno, bylo mi z toho zle psychicky i fyzicky. A i z toho důvodu, že jednou z postav, byť tak nějak spíš vedlejší, bylo jedenáctileté dítě.
Rozuzlení mě hodně překvapilo, podezření na vraha jsem neměla, vlastně jsem ani neměla sílu přemýšlet, kdo a proč, tolik jsem byla zabředlá v tom hnusu. A docela mě překvapuje, že někdo pachatele dokázal odhalit. Já tam žádná vodítka nepostřehla.
Díky závěru jsem se rozhodla, že v sérii pokračovat budu, i když už mi Carterova tvorba připadá trošku šablonovitá a Hunter takový nadpozemský hrdina. Nicméně mám Huntera i Garciu ráda, náměty, zápletky, zvraty a rozuzlení bývají skvělé, ale v tomto dílu to pro mě všechno zazdila ta brutalita, jako by autor za každou cenu potřeboval čtenáře vykoupat v hektolitrech krve. Mně nevadí mrtvoly, ani ta krev, ale mučení lidí zaživa.

Chtěla jsem dát 3*, ale závěr mě přesvědčil na 4*. Masakr...

Pavlina50
24.01.2021 5 z 5

Já prostě miluju to Hunterovo často se opakující zdůvodnění jeho všeznalostí: „Hodně čtu“.

Po z mého pohledu nepříliš vydařené knize Před pádem jsem potřebovala nějakou tutovku. Volba padla na další „carterovku“, což je moje jistota a ani tentokrát mě nezklamala. Opět brilantně vystavěná zápletka se závěrečnou pointou, která má logiku. Způsob Carterova psaní mě dostává přímo do dění, líčení scén je tak sugestivní a naturalistické, že si připadám, jako bych koukala přímo na film odehrávající se přede mnou.
Čím dál víc mě ale nahlodávají myšlenky – odkud ten Carter bere inspiraci na takové zvrácenosti a zvěrstva? Je to ještě vůbec na hranici normálnosti?
U této knihy to ale bylo poprvé, co mě Carter neobalamutil – na hlavní zápletku a vraha jsem tentokrát totiž přišla vlastní dedukcí docela brzy. Nicméně to nic nezměnilo na tom, že jsem knihu opět přečetla jedním dechem až do konce.