Já a ty, navždy

Já a ty, navždy https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482776/bmid_ja-a-ty-navzdy-zpt-482776.jpeg 4 425 126

Všechno to začalo v rozbitém výtahu. A také jedním milostným dopisem... Spisovatelka Becca Thorneová potřebuje nápad – a to rychle! Má sice na kontě úspěšný bestseller, ale teď se blíží termín, kdy má odevzdat druhou knihu. Becca má strach, že přijde o kariéru, na které jí tolik záleží. Jenže osud s ní má jiné plány a Becca málem zahyne se dvěma dalšími ženami v rozbitém výtahu. I když se z něj vynoří celá, o její milované staré kabelce se to říct nedá a Becca zjistí, že inspiraci si nosila celou tu dobu s sebou. V roztržené podšívce kabelky totiž objeví štos nádherných milostných dopisů. Becca je sice nenapsala, ale nemůže ta romantická slova dostat z hlavy a cítí nutkání vypátrat, kdo je jejich autorem. Možná na ni však čeká víc než jen románek z dávných časů… Možná dostane šanci prožít svůj vlastní milostný příběh a vydat se na cestu, kterou pro ni osud zamýšlel. Nenechte si ujít ani další knihy Jo Watson, při nichž se budete smát nahlas: Mám tě ráda, nemám tě ráda, S láskou tě nenávidím, Svatba naoko nebo Hořící měsíc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

You, Me, Forever , 2019

dvalachova
17.09.2022 5 z 5

Kniha byla skvělá, vtipná a velice mě bavila. Přečteno jedním dechem. Těším se na další knihy od této autorky.

Lennuse
15.09.2022 5 z 5

Láska, humor a napětí , prostě moc hezké čtení. Hlavní hrdinka Pebecca, sympatická a ztřeštěná spisovatelka, která neskutečným způsobem přitahuje maléry, mi hned přirostla k srdci. Kromě malérů naštěstí přitahuje i fešného policistu Mika a je radost sledovat, co všechno se mezi nimi odehrává. Některé situace jsou opravdu pikantní, jiné hodně pobaví.
Líbila se mi i druhá dějová linie - příběh Edith a Abeho. Prostřednictvím krásných milostných dopisů sledujeme osud jejich zakázané lásky, která se zrodila ve 40. letech 20. století, a která až neuvěřitelně souvisí se vším, co se děje mezi Beccou a Mikem. Knížka mě bavila, super relax.

kraslicanka
11.09.2022 5 z 5

Wow, knihu jsem četla jedním dechem. Opravdu krásný příběh.

Annyshga
03.09.2022 5 z 5

Ani druhá kniha od této autorky mě nezklamala. Ze začátku jsem se nemohla začíst, vadili mi zdlouhavé popisy míst a věcí. Pak se ale na scéně objevil sympatický policista Mike a stránky mi začali mizet pod rukama. Ani v tomto příběhu nechybí ulítlá hlavní hrdinka, která nemá nouzi o trapasy. Autorka v knize popisuje dva milostné příběhy. Osud spisovatelky Beccy a policisty Mika vám vykouzlí úsměv na tváři, naopak smutný příběh velké lásky Mikovi babičky a jejího milého Aba vás chytne za srdce. Kniha je velmi čtivá a myslím, že si v ní každá čtenářka najde to své.

lost.in.books
29.08.2022 5 z 5

Toto byla má druhá kniha od Jo Watson a byla jsem opět velice příjemně překvapená. Kombinace autorky specifického humoru a neotřelých hrdinů mě neomrzela ani tentokrát. Hlavní hrdinka byla magnetem na pohromy, na co sáhla, tak to se pokazilo. Neskutečně zbrklá, neorganizovaná a chaotická hlavní hrdinka, která se hlavně na začátku knihy pěkně vyznamenala v tom negativním slova smyslu. Ale kdyby hlavní hrdinka taková nebyla, tak mě ta kniha ani tolik nebaví. Vždy mám ráda, když je hlavní hrdina či hrdinka v knize něčím jiná a originální, tady se to autorce povedlo úplně bravurně a někdy jsem se přemáhala, abych se nezačala smát nahlas protože ta holka byla fakt číslo . A hlavní mužský hrdina Mike byl také skvělý, autorka postavy psát fakt umí!
__
Líbilo se mi také, že příběh se odehrával částečně i v minulosti a nebylo to zbytečně chaotické a nepřehledné. Kniha ubíhala vcelku svižně, stránky se mi otáčely úplně samy, neměla jsem problém se začíst. Nápad zakomponovat do knihy i dopisy byl originální a bavil mě.
___
Napětí, láska, bláznovství, smutek…toho všeho se dočkáte, když se pustíte do této skvělé oddechovky. A já si myslím že nebudete litovat, že jste se do knihy pustili. Vřele vám tuto oddechovku můžu doporučit stejně jako knihu Mám tě ráda, nemám tě ráda.

Medasek
22.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo hezké. Příběh velmi zajímavý, strašně dobře se čte a člověk se dozví i něco málo z historie. Postavy jsou velmi sympatické a dá se do nich velmi snadno vžít.
Jediný problém, za který strhávám jednu hvězdu, jsem měla s tím, že hlavní hrdinka lhala o důvodu svého příjezdu do městečka. Tohle je prostě věc, kterou v knihách už vyloženě nesnáším.

Áža707
21.08.2022 5 z 5

Takhle kniha mi přišla strašně moc vhod a pokud hledate skvělý a odpočinkový čtení na léto, tak rozhodně sáhněte po této knize. Druhý bonus je možnost zařazení knihy do výzvy od Databáze knih

Jednalo se o moje první setkání s autorkou a rozhodně musím říct, že nebude poslední. Kniha se velmi dobře četla a děj krásně ubíhal. Všechno bylo popsáno velmi hezky, lehce a hlavně s pořádnou dávkou humoru.

/"Kdyby mi při každé lži měly vyrůst zuby podobně jako Pinocchiovi nos, měla bych na konci tohohle dobrodružství obrovské tesáky, kvůli kterým bych tu pusu až do smrti nezavřela."/

Hlavní hrdinka je střela a občas si budete říkat, že přece není možný, aby byla ještě blaznivější, ale opak je pravdou. Přiřítí se jako velká vlna a nenechá kámen na kameni a v malém městečku jsou škody hodně znát.
Naopak Mike byl úplně něco jiného, protože to byl takový kliďas, který se snažil svůj život žít, co nejspořádaněji to šlo. I pro něj byla Becca velký šok!

Strašně moc se mi líbilo provázání s historií a ty dopisy? Nádhera! Velmi kouzelné a procítěné a nutily vás číst dál, abyste se dozvěděli, jak celý příběh dopadne.

Oceňuji i vývoj hlavní hrdinky, která v průběhu příběhu krásně dospěla a došli ji věci, kterým předtím nepřikládala velkou váhu. Gradace děje byla skvělá a strašně moc se mi líbil záběr obou linek. Rozuzlení příběhu Abeho a Edith mě naprosto dostalo a rozbrečelo, protože to bylo něco úžasného a při tom vás přímo napadne pravá, opravdová a hluboká láska.

/„Jestli někdy potkáte někoho, koho budete doopravdy milovat, nikdy ho nenechte odejít. Ať se děje, co se děje,“ řekl Abe. „Bojujte za to. Bojujte ze všech sil. My se o to pokusili, i když bitva byla předem prohraná. Ale bojovali jsme.“/

⭐ 5/5

Micandy
19.08.2022 5 z 5

Když chci vtipnou knihu, tak Jo Watson je pro mě záruka. Tahle kniha byla moc milá, trochu se liší od jejich jiných, prolíná se zde minulost a važné téma. Párkrát mi ukápla slzička, člověk si uvědomí ,že v minulém století to měli ženy mnohem komplikovanější.

dooky
19.08.2022 5 z 5

Některé scény (hlavně ty z první poloviny knihy) mi možná přišly až moc šílené, ale vtipnost se autorce prostě nedá upřít. Oceňuji, že v jejích knihách je kromě klasické romantické linky protkané vtipností také něco navíc, nějaké téma k zamyšlení. Nemůžu si pomoct, ale moc ráda bych viděla některé z knih i zfilmované. Watson mě prostě baví.

jitka3027
19.08.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky. I přesto, že některé scény působily až přehnaně a neuvěřitelně jsem knihu přečetla jedním dechem, bavila mě moc. Je to milý a dojemny příběh na pozadí ztreštěné romantiky
Tahle autorka mě umí rozesmát.

MarNe
15.08.2022 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední.
Dlouho se mi nestalo, že bych se s hlavní hrdinkou, i když tak trochu šílenou, tolik sžila, smála se a skoro i brečela. Prožívala naplno příběh její rodící se lásky i oné nešťastné zapovězené.
Příjemná oddechovka, která se čte jedna báseň, vhodná na letní večery. Ale na rozdíl od jiných romantických knížek ve mně zanechá stopu, důvody zamyšlení. Dělá z nás láska blázny? A co se vlastně v historii v té době a na tom místě stalo?

18LenkA12
31.07.2022 5 z 5

Krásná romantická kniha, plná bolesti a zamilovávání se. Hlavní hrdina pochopí, spoustu věcí a dokáže dát najevo své emoce, které držela dlouhou dobu v sobě. Kniha je oddechovka u které se člověk pobaví a zasměje. Tento příběh se čte jedním dechem a dokáže čtenáře strhnout do svého děje.

KatieKuli
29.07.2022 3 z 5

Moje třetí knížka od Jo Watson. První byla Mám Tě ráda, nemám Tě ráda, potom S láskou Tě nenávidím a teď jsem se pustila do téhle. Všechny hrdinky jsou potrhlé, ztřeštěné a vlastní "vinou" si vytvářejí (pro mě zcela nepochopitelné) problémy :).
Z mého pohledu bych tak jak jsem knihy četla, seřadila i jejich hodnocení. Absolutně nejvtipnější mi přišla Poppy a její role sekretářky vlétající kotoulem na jednání.
Becca mi nějak k srdci nepřirostla, přistihla jsem se, že knihu stále odkládám, vařím si kafe, hledám něco na zub... Prostě se to nějak táhlo. Jsou knihy, od kterých se nedokážu odtrhnout, tahle to nebyla. Nápad zajímavý, proto jsem si knihu koupila. Ale poskládaný jen z jednotlivých mini příběhů (knižní klub :))), ale celek na mě nefungoval.

lucie2371
22.07.2022 5 z 5

Nádherný romantický příběh, o zakázané lásce.
Zpočátku jsem se bála zda mi kniha sedne. Romantické knihy moc často nevyhledávám, to už musí být. Vadí mi takové ty „slaďárny."
Tento příběh byl ale moc krásný a dojemný. Jsem ráda, že jsem si knihu mohla díky výměnnému fondu naší knihovny přečíst ️

Lucia1989
21.07.2022 5 z 5

Skvelá knižka, ideálna na letné čítanie. Moc som sa nasmiala. Dala by sa prirovnať trochu k Bridget Jonesovej. Aj keď je koniec viac-menej predvídateľný, celú dobu ma kniha bavila a preto dávam päť hviezdičiek a teším sa na nové knihy od autorky.

hnilda3
19.07.2022 4 z 5

Příběh byl fajn, ale hlavní postava se opravdu chvílemi chovala jako hrozná kráva a některé situace mi přišly spíše trapné než vtipné.

lucka1998
05.07.2022 4 z 5

Je fakt, že mě hlavní hrdinka dost rozčilovala svým chováním, lezením přes plot, schováváním se na hřbitově, vstupu na cizí pozemek a narušila posvátné hnízdiště andulek.
Ale poté co se příběh rozjel, tak to bylo čtivé, a krásné čtení, plné vtipu a různých událostí. Samotné pátraní po konci příběhu z dopisu je náročné a plné zajímavých střípků skládačky...

Láska z nás dělá blázny.

speciale88
19.06.2022 5 z 5

Krásný příběh plný romantiky. Začala jsem a nemohla skončit musela sem vedet jak to dopadne jestli Abeho najdou a co bude dal.Oddechovka od Jo. Úplně úžasná.

Kristy.Seb
11.06.2022 4 z 5

Srdce je jen sval, a když se neamůže, chce to čas.

Někdy jsou nevyřčená slova že všech nejdůležitější,protože právě v nich se děje to kouzelné, co nikdo nečeká.

Možná, že když se snažíte až moc když se že všech sil snažíte někým být a když na to myslíte dnem i nocí, tak se to nikdy nestane. Teprve když pustíte otěže, bude vše, jak má být.

Musím říct, že mě chování Beccy že začátku až rozčilovalo. Naštěstí se pak trochu sklidnila. Téma knihy krásný. Škoda, že tam z minulosti Edith a Abe nebylo více.

vera5841
04.06.2022 4 z 5

V knize se prolínaly dva příběhy - nádherný příběh zakázané lásky z minulosti, který poznáváme ze stránek dopisů. A hlavně příběh současné tak trochu praštěné spisovatelky, která se snaží najít svůj bestsellerový příběh. Tato linka je bláznivá a plná neuvěřitelných náhod a na jejím konci Becca najde mnohem víc, než původně hledala. Kniha je psaná velmi lehce.