Já a ty, navždy

Já a ty, navždy https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482776/bmid_ja-a-ty-navzdy-zpt-482776.jpeg 4 425 126

Všechno to začalo v rozbitém výtahu. A také jedním milostným dopisem... Spisovatelka Becca Thorneová potřebuje nápad – a to rychle! Má sice na kontě úspěšný bestseller, ale teď se blíží termín, kdy má odevzdat druhou knihu. Becca má strach, že přijde o kariéru, na které jí tolik záleží. Jenže osud s ní má jiné plány a Becca málem zahyne se dvěma dalšími ženami v rozbitém výtahu. I když se z něj vynoří celá, o její milované staré kabelce se to říct nedá a Becca zjistí, že inspiraci si nosila celou tu dobu s sebou. V roztržené podšívce kabelky totiž objeví štos nádherných milostných dopisů. Becca je sice nenapsala, ale nemůže ta romantická slova dostat z hlavy a cítí nutkání vypátrat, kdo je jejich autorem. Možná na ni však čeká víc než jen románek z dávných časů… Možná dostane šanci prožít svůj vlastní milostný příběh a vydat se na cestu, kterou pro ni osud zamýšlel. Nenechte si ujít ani další knihy Jo Watson, při nichž se budete smát nahlas: Mám tě ráda, nemám tě ráda, S láskou tě nenávidím, Svatba naoko nebo Hořící měsíc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

You, Me, Forever , 2019

pollyn
19.10.2021

Je to ztřeštěné, dojemné i trochu napínavé. Moc se mi líbily obě dějové linky. Přepadla mě z toho melancholie a neopouští mě přihlouplý úsměv :-)

MilackovaN
10.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Jo Watson je sázka na jistotu. Její příběhy jsou originální a velmi zábavné. Tato knížka mi připomínala Poslední dopis od tvé lásky od Jojo Moyes. Stejně jako knížka od Jojo obsahovala dopisy, ve kterých se skrývala velká a opravdová láska, ta po které touží každá dívka. Tento příběh je však jiný v tom, že Pebecca (ne není to překlep, nožička u písmene R zmizela vinou slz její matky) bojuje s tím, zda napsat příběh, který není její a má ho vydávat za svůj, protože má spisovatelskou krizi a deadline, do kterého má odevzdat svou druhou knihu. Vydává se tedy po stopách lásky z dopisů a musí udělat spoustu protizákonných věcí a čirou náhodou se zamiluje do dobrovolného strážníka jménem Mike. Kdo má rád dopisy, romantiku a humorné situace, leckdy až trapné, je pro něj tato kniha jako dělaná, protože na 415 najdete vše z výše uvedeného. Donutí vás smát se i brečet... Za mě mohu jen doporučit!

Kudík
06.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Od autorky jsem zatím četla vše, co u nás vyšlo a ani jednou jsem nebyla zklamaná. Pro někoho může být její smysl pro humor už za čárou, ale u mě to naštěstí nehrozí. :) U této knihy jsem se nejen culila, hlasitě se smála, ale i natahovala.
Obě scény s Mikeovou učitelkou nyní knihovnicí jsou prostě skvělé. V knihovně to byl přímo "Dámský klub" v akci. :) Ani nevím v jaké funkci se mi Becca líbila nejvíc.... ekoteroristka nebo střihačka koček? A nyní jen doufám, že v překladu vyjde i příběh Frankie, která byla další uvíznuvší v rozbitém výtahu.

lihate
04.10.2021 5 z 5

"Láska z nás všech dělá blázny."

"Láska prochází, když to nejmíň čekáš a navíc, tím nejpodivnějším způsobem. Někdy to může být úplně na první pohled. Dokonce se může i stát, že se zamiluješ a ani o tom nevíš."

Tak tohle bylo naprosto boží. Ukázalo se, že Jo Watson je prostě senzační autorka a že každá její kniha je poklad.
Celý příběh se čte neuvěřitelně lehce a děsně rychle ubíhá. Musela jsem si knihu odkládat, abych jí nepřečetla až moc rychle. Pak mě mrzí, že rychle skončí.
Becca byla dokonalá. Její nerozvážnost, prudkost, spontánnost a všechno ostatní vytvořili senzační, vtipnou a naprosto dokonalou osobnost. Její přešlapy a veškeré porušování pravidel je přesně to, co u knih od Jo čekám. Všechny jejíž hlavní hrdinky jsou totiž stejně potrhlé, bláznivé a žijí celkem obyčejný život plný pádů.
Bavilo mě, jak se jí Mike snažil usměrňovat, i jak se mu to vůbec nedařilo. Jejich vztah byl báječný a Mikova malá lež ohledně své práce byla dokonalá.
U knihy jsem se většinou smála, ale občas byla smutná a na konci skoro i uronila slzu.
Přesně takhle si představuji skvělou knihu. Plnou emocí a pocitů, které musíte pobrat během čtení.
PS. Doufám, že si jednou budu moct přečíst i příběhy těch dvou žen z výtahu. Bylo by to dokonalé.

"Mnohokrát jsem musela posbírat rozházené kousky sebe, malé kousíčky Beccy, které se uvolnily a rozsypaly kolem, většinou dost neuspořádaně. Musela jsem ty kousíčky posbírat a vrátit na místo, kam patřily."

"Někdy jsou nevyřčená slova že všech nejdůležitější, protože právě v nich se děje to kouzelné, co nikdo nečeká. Právě v nich si uvědomíte, že jste se zamilovali..."

"Možná, že když se snažíte až moc, když se ze všech sil snažíte někým být a když na to myslíte dnem i nocí, tak se to nikdy nestane. Teprve když pustíte otěže, bude vše, jak má být."

Zomy
29.09.2021 4 z 5

Já a ty, navždy je skutečně bláznivá romantická komedie, tak jako vždy u Jo Watson.
Opět tu řádí potrhlá hlavní hrdinka, kterou si nejde neoblíbit, a jeden sympaťák, který se ji snaží (neúspěšně) usměrňovat. Tentokrát máme navíc ještě příběh v příběhu, s vážnějším přesahem a velkými emocemi.
Přesto je to stále hlavně oddychová zábavná romantika, která nezklame.

Raislin
16.09.2021 5 z 5

To byl zase příběh! Tuto autorku mám ráda. Vždy vykouzlí úsměv na mé tváři, ale i melancholickou náladu. Ani u této knihy to nebylo jinak! Takže všem doporučuji přečíst! Kniha je skvěle napsaná, čte se sama a nelze se od ní odtrhnout. Obětovala jsem spánek, jak mě vtáhla do děje! Určitě se k ní zase jednou vrátím!