Doktore, teď to chce klid!

Doktore, teď to chce klid! https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172008/doktore-ted-to-chce-klid-172008.jpg 4 233 45

Irish Country série

Pokud vás Patrick Taylor už okouzlil knihou Doktore, fofrem, jde o život!, vracíte se do vesničky Ballybucklebo právem domovským. Teď to tam právě pod zdánlivě klidným povrchem jenjen vře. Mladý doktor Barry Laverty začal u výstředního staršího kolegy Fingala Flahertieho O’Reillyho pracovat jako asistent teprve před nedávnem, ale už se v Ballybucklebo cítí jako doma. Čáru přes rozpočet mu však udělá náhlá smrt pacienta. Barryho pověst velmi utrpí a naděje, že by se mohl ve vesnici usadit jako uznávaný lékař, je silně ohrožena. Mladík si nyní musí znovu vydobýt důvěru svých pacientů, což ve venkovské komunitě, jejíž hybnou silou jsou klevety a předsudky, není snadné. Jak se Barry vypořádá se záhadnou vyrážkou mladé prodavačky, s komplikovaným těhotenstvím, se zcela atypickou neurologickou poruchou a dalšími případy? Bude mít úspěch a dokáže očistit své jméno? A co udělá, aby spolu s O’Reillym uchránili místní hospodu, něžně nazývanou Ucouraná kačena, před hamižností radního Bishopa, který z ní chce udělat lákadlo pro turisty z Ameriky? Dobří občané Ballybucklebo přece potřebují nějaké místo, kde by si mohli připít na zdraví…... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Village , 2008

Noisette73
07.12.2022 5 z 5

Klasika, která opravdu neomrzí.

Katka2382
19.10.2022 5 z 5

Další fajná oddechovka.

Janadvorackova
11.10.2022 3 z 5

Důstojné pokračování.

mia.com
09.05.2022 4 z 5

Hezké pokračování příběhů z irského venkova. Těším se na další díly. :)

pablito
15.04.2022 5 z 5

Milý obrázek lidiček irského venkova padesátých let minulého století. Takový balzám na duši :)

Booky84
08.04.2022 5 z 5

Pohodové čtení, které lehce plyne a čtenář sleduje příběhy s příjemnými hlavními hrdiny. Ideální kniha na deštivé dny nebo na relaxování.

Atlantis
07.03.2022 4 z 5

Tak jo, je to oficiální, tahle série bude moje "guilty pleasure". Já vím, že rozhodně nejsem cílovou skupinou, jak věkem, tak možná ani pohlavím, ale sakra, já se prostě pekelně bavím. Skvěle mi sedlo časové zasazení, moc se mi líbí irské vesničky, rád sleduju postavy... je to radost.
Proč tedy není plné hodnocení? Protože tentokrát mi přišel děj až extra zpomalený, doktoři na něco pořád čekají a celkově neletíme dopředu jako u jedničky. A vlastně i situace s hlavním "záporákem" je dost podobná.
Dám si zase chvilku oddych, ale s touhle sérií nekončím ani náhodou.

AndreaP.
22.02.2022 5 z 5

Krásné, pohodové a opět velmi milé čtení. Po prvním díle jsem k tomuto druhému přistupovala už s pocitem, že se vracím domů, ke svým známým. Miluju vesničku Ballybucklebo a prožívám osudy doktorů Barryho a Fingala, který svému mladému kolegovi dělá nejen skvělého učitele, ale téměř otce. Těším se na další díl a jsem nadšená, že jich mám před sebou ještě tolik!

vsechnonebonic
21.12.2021 5 z 5

Krásné a pohodové čtení. Vyhovuje mi členění knížky na kapitoly, které nejsou dlouhé. Při čtení jsem si říkala, že ještě 3 si přečtu a jdu spát a vždycky jsem to porušila, protože je to kniha, u které jsem se nenudila, a kterou jsem jen nerada odkládala. K autorovi jsem se dostala jen náhodou, toto je druhá kniha, kterou od něj čtu. Doma mám ještě jednu a opravdu uvažuji o tom, že si koupím další.

Terez25
12.10.2021 5 z 5

Pro mě se celá série už po přečtení prvního dílu stala srdcovou záležitostí. I když mě hrozně štvou nepochopitelné české názvy a ještě příšernější obálky…
Nicméně mě ale vždycky příjemně naladí laskavé vyprávění ze života dvou venkovských doktorů a jejich osobní i profesní starosti/radosti.

Samery
11.10.2021 4 z 5

Pro mě ideální čtení na dovolenou. Děj je plynulý, postavy přirozené a řeší banální věci každodenního života. U téhle knihy se sice člověk nijak neláme smíchy x minut, ale určitě se pobaví. Po náročné práci nebo ještě lépe na chatě u krbu, na pláži nebo jen tak na lenošce s kávou, je tahle kniha (a série obecně) prostě nejlepší.

Gibis
13.09.2021 4 z 5

Pohodové veselé čtení z irské vesničky, výborné na odreagování od stresu dnešních dnů. Mou nejoblíbenější postavou je hospodyně Kinky, která se o doktory příkladně stará a stále se snaží odlehčit stravu doktora O’Reillyho saláty, ba :) Přátelský hafan Arthur Guinness a přítulná kočka Lady Macbeth a jejich povedené kousky jsou jen třešinkou na dortu téhle zábavy.

Mája873
23.03.2021 4 z 5

Moc hezká knížka, sice jsem si jí koupila kvůli čtenářské výzvě, ale teď po přečtení jsem jí zařadila mezi mé oblíbenější kousky. Je to suprové oddechové čtení. Myslím, že to není poslední kniha o doktorech Lavertym a O´Reillym, kterou si chci přečíst, protože do přátelské vesnice Ballybucklebo se určitě chci ještě podívat.

cukrovka
14.02.2021 5 z 5

Příjemné a oddychové čtení. Zajímavé prostředí irské vesnice a jejích svérázných obyvatel. Vše dokonale doplňují postavy dvou osobitých vesnických lékařů.

pip11
03.01.2021 5 z 5

Další z úsměvných příběhů doktorů O’Reilly-ho a Laverty-ho. Opět příjemné a veselé čtení.

lagareta
14.10.2020 5 z 5

V dnešní době coronaviru a hororových každodenních zpráv jsou pro mne laskavé příběhy pánů doktorů takový balzám na duši i na nervy:)

pepa4081
29.05.2020 5 z 5

Druhá kniha v sérii mne opět potěšila. Od takových doktorů bych se rád nechal léčit. Vtipné, milé, pohodové a trochu romantické. Vřele doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

anej
02.05.2020 5 z 5

Super, pohodové čtení s příběhy barvitých postaviček z malé irské vesničky :-)

hapac
19.02.2020 4 z 5

Celá série je dokonalý relax.

bekule
17.02.2020 5 z 5

Skvělá zábavná pohodová četba.Doktor O’Reilly je úžasný svéráz , nelze si nevzpomenout na doktora Skružného z naší vesničky střediskové.

..............................................................................Výzva 2020/17