Doktore, teď to chce klid!

Doktore, teď to chce klid! https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172008/doktore-ted-to-chce-klid-172008.jpg 4 234 45

Irish Country série

Pokud vás Patrick Taylor už okouzlil knihou Doktore, fofrem, jde o život!, vracíte se do vesničky Ballybucklebo právem domovským. Teď to tam právě pod zdánlivě klidným povrchem jenjen vře. Mladý doktor Barry Laverty začal u výstředního staršího kolegy Fingala Flahertieho O’Reillyho pracovat jako asistent teprve před nedávnem, ale už se v Ballybucklebo cítí jako doma. Čáru přes rozpočet mu však udělá náhlá smrt pacienta. Barryho pověst velmi utrpí a naděje, že by se mohl ve vesnici usadit jako uznávaný lékař, je silně ohrožena. Mladík si nyní musí znovu vydobýt důvěru svých pacientů, což ve venkovské komunitě, jejíž hybnou silou jsou klevety a předsudky, není snadné. Jak se Barry vypořádá se záhadnou vyrážkou mladé prodavačky, s komplikovaným těhotenstvím, se zcela atypickou neurologickou poruchou a dalšími případy? Bude mít úspěch a dokáže očistit své jméno? A co udělá, aby spolu s O’Reillym uchránili místní hospodu, něžně nazývanou Ucouraná kačena, před hamižností radního Bishopa, který z ní chce udělat lákadlo pro turisty z Ameriky? Dobří občané Ballybucklebo přece potřebují nějaké místo, kde by si mohli připít na zdraví…... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Village , 2008

Prateri
29.03.2014 4 z 5

Doktore, teď to chce klid! Kniha přinese klid a pohodu nejen doktorům. Je to milé počtení.

iva.mikova
09.08.2013 5 z 5

pohodové čtení pro každý čas :-)

Aliii
06.11.2012 4 z 5

Příjemná milá kniha s laskavým humorem, i když první díl se mi líbil ještě o něco víc.

Guenevra
28.10.2012 5 z 5

Správně relaxační čtení! Přijde mi, že i vážné případy a události v knize ztrácejí své ostré hrany kouzlem pohody irského venkova. Ale zároveň kniha poskytuje důkaz o určité životní moudrosti autora. Zcela jistě bude patřit mezi tituly, ke kterým se budu ráda vracet, protože jakmile to jednou přečtete od začátku do konce, můžete příště začít klidně odprostředka nebo číst kapitoly na přeskáčku.

LilyFair
13.01.2012 3 z 5

Je velmi zajímavé, jak v knize hlavní hrdina řeší různé diagnózy a problémy s obyčejným životem. Čtivost a autentičnost knihy je pravděpodobně podnícena faktem, že autor sám doktorem je a již něco v tomto oboru zažil.
Oddechovka.