Doktore, fofrem, jde o život!

Doktore, fofrem, jde o život! https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52321/bmid_doktore-fofrem-jde-o-zivot-udF-52321.jpg 4 530 152

Irish Country série

DOKTORE, FOFREM, JDE O ŽIVOT je poutavý kaleidoskop komických příběhů plných laskavého humoru a životní moudrosti, irská obdoba francouzských ZVONOKOS. Barry, čerstvý majitel univerzitního diplomu, získal první zaměstnání... nic zlého přitom netuše. Bude asistentem praktického lékaře v Ballybucklebo! Tuhle vesničku málem nenajde na mapě, ale na místě zjistí, že nechce žít nikde jinde než tady – v srdci smaragdových kopců a údolí severního Irska. Pak se však poprvé setká se svým šéfem, doktorem Fingalem O´Reillym. Tenhle starší muž, jehož základním ponaučením je „nikdy pacientům nedovol, aby ti přerostli přes hlavu!“, má velmi svérázné metody. Je prchlivý O´Reilly šarlatán prvního řádu, anebo naopak ten nejlepší učitel, od kterého Barry získá mnohem víc, než se kdy naučil na fakultě? Ať už tohle dopadne, jak chce, po seznámení s O´Reillyho pacienty – mezi nimiž se najdou opravdu rázovité figurky – je mu jasné, že minimálně o životě, a nejspíš i o lásce se tady dozví víc, než kdy doufal.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Doctor , 2004

Mikanadeta
06.01.2022 5 z 5

Knihu jsem vybrala kvůli čtenářské výzvě 2021 a nelituji. Lehké, oddechové čtení, kdy při popisu míst, lidí a různých situací vše v duchu jasně vidíte. Bavilo mne to a určitě časem přečtu i další díly.

Jajka.filip
03.01.2022 5 z 5

Tohle bylo opravdu milé a oddechové čtení. Nic náročného. Trošku mi to připomínalo seriál Doktor Martin, když pominu, že kniha se odehrává v 60. letech.

Pavla79
31.12.2021 4 z 5

Velmi příjemná oddechová četba. Mohu doporučit.

ArwenAragorn
29.12.2021 4 z 5

75%

Úsměvná a velice lidská knížka o Barrym, lékaři, který právě ukončil univerzitu a stal se asistentem praktického lékaře O´Reillyho ve vesničce v Irsku. Setkáme se tady s rázovitými figurkami mezi pacienty.
Jako příjemnou odpočinkovou četbu ji mohu doporučit.

JankaV80
19.12.2021 4 z 5

Oddychovka z Irska a (nejen) lékařského prostředí. Četlo se to dobře, další díl si určitě přečtu, jen asi ne hned. Prostě až budu potřebovat relax :-)

katerina5544
22.11.2021 5 z 5

Tak tohle mě bavilo :) ty figurky irského venkova jsou prostě boží :D doktor O'Reilly byl sympatický....a ten jeho pes :D, stejně tak ostatní postavy. Bylo strašně fajn s nimi pobýt, jejich neduhy a životní příběhy byly čtivé,nenudila jsem se. Skvělá pohodová kniha. Těším se na druhý díl.

Arielka1
19.10.2021 3 z 5

Průměrná oddychovka. Pravděpodobně si ale další díl nepřečtu.

Atlantis
15.09.2021 5 z 5

Bože, tohle bylo tak příjemné čtení. Tahle série není úplně druh literatury, kterou bych normálně četl, ale tohle byla paráda. Skvěle vykreslená atmosféra Irska a malé vesnice před několika desítkami let, barevné postavičky, nejednoznačná rozhodnutí... no prostě to byla zábava. Jestli jste někdy viděli původní britský seriál Doktor Martin, tak tady najdete několik podobností. Četl jsem jen vůli výzvě, ale určitě budu pokračovat dalším dílem.

mira399
10.08.2021 5 z 5

Moc milé čtení, které opravdu pobaví. Takový lidský doktor Herriot :-) Těším se, až se dostanu k dalším dílům této série. Pokud si chcete odpočinout a pobavit se, čtěte!

douchova11
08.07.2021 5 z 5

Velice zábavné čtení nejen pro letní pohodu. Určitě přelouskám i další díly :-)))

DreamerX9
08.07.2021 3 z 5

Kniha která neurazi nepotěší ale pobaví. Vystudovanej doktor kterej jede do zapadákova kde prožívá své trable. Vůbec to nebylo špatné i když místy nudné. Taková 50% knížka

Pokorna_Praha
14.06.2021 1 z 5

čekala jsem něco jiného, čekala jsem milý humor a vyprávění jako je třeba Herriot. Toho se rozhodně nedočkáte. Není to milé, ani zajímavé ani čtivé. Velké zklamání :-(

Petrasuvicka
04.06.2021 3 z 5

Očekávala jsem asi něco jiného, cosi ve stylu Doktora Martina (kde česká i britská verze jsou povedené). Nicméně je to laskavá knížka s pozvolným vyprávěním a postavou O'Reillyho, jak ušitou pro Jana Wericha. Alespoň já jsem ho v něm viděla od první stránky.

NikolOt
03.06.2021 2 z 5

Čekala jsem, že se více zasměji. Jisté části knihy měly humorný podtón, ale nemělo to u mě takový efekt. Nicméně kniha se četla velmi příjemně, příběh měl spád a obešel se bez dlouhých a nudných popisných částí, které mě osobně jako čtenáře nutí knihu odložit či dokonce zavřít. Přestože bych ji nezařadila mezi top oblíbené knihy, určitě si časem přečtu i zbývající tituly z této knižní série.....

iška
11.05.2021 4 z 5

Lékařská praxe na irském venkově, pár svérázných postav se svými osudy. Příjemně se to četlo a i jsem se zasmála.

mataj
05.05.2021 4 z 5

Vtipná, milá, svěží, oddechová četba plná laskavého humoru a životního nadhledu. Sympatické postavy, které mají své kouzlo, jak doktor O'Reilly, tak jeho nový pomocník doktor Laverty ale i ostatní svérázní obyvatelé této zapadlé vesničky v Irsku.

07hop
14.04.2021 5 z 5

oddechové čtení

Booky84
08.04.2021 5 z 5

Pohodová a příjemná kniha se svéráznými postavami a zajímavými příběhy.

Alena129
29.03.2021 3 z 5

Oddechovka. Některé momenty úsměvné, popisování občas zdlouhavé. Oba doktoři sympatičtí, každý svým způsobem. Hledala jsem knihu pro pauzu mezi detektivkami. Pauza splněna a kousek čtenářské výzvy mám taky za sebou.

Ivetaa
14.03.2021 5 z 5

Příběh mladého začínajícího lékaře na venkově sleduji od první strany s velkým očekáváním. Stává se asistentem staršího a zkušeného lékaře, který mu vážně, ale i s humorem jemu vlastním, předává své zkušenosti. Autor zde krásně vystihuje dobovou atmosféru a úplně jiný přístup k pacientům na venkově, kde se všichni znají a jiný ve velké nemocnici, kde je velký anonymní "šrumec". Tady vítězí zájem o bližního a láska k povolání. Všichni se dobře znají a vědí, na koho je spolehnutí a kdo potřebuje trošičku popostrčit. Příběh se odehrává v 60. letech (začínají hrát Beatles a Rolling Stones). Ale svým vyprávěním a nadčasovostí patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy přečetla. Mohu za to poděkovat mé milé známé až z Barcelony, že jsme se tak krásně sešly nad knihami z lékařského prostředí.