iPohádka

iPohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451099/bmid_ipohadka-MJo-451099.jpeg 4 405 100

Děti i dospělí, odložte mobily a ponořte se do první české (možná i světové) internetové pohádky. Kovy umí nejen točit videa a tančit, ale také psát pohádky! Co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu? Odpověď čeká nejen za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami, ale i v této knize! Buďte připraveni na vše, jen ne tradiční pohádku. Král Bořivoj III. Připojený a jeho choť Ljuba IV., vévodkyně ze Swiperightova musí provdat svou dceru Amálii. Během jedné noci ale oba zmizí a nad královstvím krouží drak. Zlo se probouzí. A překvapivě úplně jinde, než by ho princezna se svými kamarádkami – dcerou krejčího Elvírou a vlivnicí Markétou, jejíž vaření elixírů sledují na sítích desetitisíce – čekaly.... celý text

Holley
20.04.2020 5 z 5

Knihu dostal k Vánocům můj mladší bratr, kterému je 8 let. Kovyho zbožňuje, stejně jako já, ale myslím, že na knihu byl ještě příliš malý a nepochopil odlišnost knihy od jiných. Přestože kniha působí jako pro mladší děti, poučí hlavně ty starší. Poukazuje na sílu médií a fake news a také na to jak snadno jsou lidé zmanipulovatelní.

rysavas
11.04.2020 2 z 5

Nevím, musím se přiznat, že mě to zklamalo, nejdřív jsem si říkala, že jsou vtipně překomolené názvy aktuálních technologií či jmen, ale čím déle jsem četla, tak tam toho bylo prostě nějak moc ... ke konci knihy ještě přetvoření písničky : "Péčka, sbíráme péčka" - asi jsem cíťa, ale to už mi přišlo přehnané. A právě tím, jak moc je tlačeno na pilu, tak to pro mě ubíralo na čtivosti, ani ne od čtvrtiny knihy jsem přeskakovala pasáže a knihu se snažila dopřelouskat rychločtením. Takže jedna hvězdička za nápad a druhá za parádní ilustrace draků v pravém spodním rohu knihy, které když si prohlížíte ryhle , tak drak letí :) (ostatní ilustrace mě nezaujaly). Nicméně stejně mi to nedá a budu vyzvídat od mladší generace, co na knihu říkají oni, třeba si pak řeknu, že už jsem zapšklá stará piksla, co nerozumí aktuálnímu humoru...no, musím to zjistit :)

helusa2
04.04.2020 4 z 5

Čteno s dětmi před spaním, posluchači (i čtenář) ve věku 42, 40, 14, 12, 9 let. Máme Kovyho rádi, což dojem jistě ovlivnilo. Moc se nám to líbilo, bylo to netradiční a inovativní, ale také vtipné a napínavé, a hlavně - pohádkové principy byly zachovány, což je u pohádky nejdůležitější :-)
Vtipy jsme chápali různě - dle věku a vědomostí, což ale nebylo na škodu.
Za mě jako předčitatele musím říct, že se mi to nahlas četlo překvapivě těžce - složitá slova, obraty, často jsem dělala chyby a musela jsem se v textu vracet, aby dával smysl - což se mi objektivně běžně nestává. Z toho usuzuji, že bych to doporučila mírně pokročilejším čtenářům, aby z toho při tichém čtení něco měli ;-)
Celkově hodnotím pozitivně a přeji Kovymu hodně dalších počinů - je to kluk šikovná a věřím, že to vychytá do mistrovské kvality :-)

Trinda
02.04.2020 5 z 5

Mě kniha bavila:)

Bakelitka
27.03.2020 4 z 5

Ve světě sociálních sítí žiju, takže jsem v knize nejvíc ocenila pozměněné názvy, ty mě opravdu pobavily. Příběh byl místy zmatený, ale rozuzlení mě překvapilo, což se u pohádek tak často nestává. Kniha už svým názvem i popisem udává, jakému tématu se věnuje, proto mi nízké hodnocení některých jedinců "že je to nezajímá a nechápou technologie", přijde zcestné. To je jako kdybych si přečetla knihu zaměřenou na 2. sv. v. a pak dala nízké hodnocení s tím, že mě válka vůbec nebaví a nezajímá...

martinkaLLL
12.03.2020 4 z 5

Krásná pohádka. Je pravda, že to pro malé děti není, ale ty starší si myslím pobaví. Jen teda ty ilustrace se opravdu nepovedly, škoda.

Petra1420
01.03.2020 5 z 5

Na knihu jsem se těšila, jelikož Kovyho jako jediného youtubera sleduji pravidelně. Dokáže pobavit, ale také předat hlubší sdělení. V této netradićní pohádce se mi líbily narážky na dnešní dobu plnou technologií nebo falešných zpráv v médiích. Pobavily také výrazy jako rodičinder nebo vlivnice. Věřím, že kniha zaujme mladší i starší čtenáře svým tématem a sympatickými hlavními hrdinkami.

Michaela91
23.02.2020 3 z 5

No pohádka pro malé děti to úplně asi není. Ale mě se zpracování docela líbilo a příběh taky. Konec taky dobrý jako v pohádce. Akorát obrázky se mi teda moc nezamlouvaly

mojimir586
18.02.2020 2 z 5

Mediální vichřici kolem této knížky nerozumím. Knížka není vyloženě špatná, ale není vlastně určená ani malým dětem, které obsahu neporozumí, ani jejich prarodičům, které to nejspíš nebude moc bavit.

Tucaka
18.02.2020 5 z 5

Překvapil mě vytříbený vkus psaní Kovyho i geniální nápady na "pitvoření" jmen postav. Moc se mi líbil nápad hlavní zápletky... každá druhá pohádka je o princezně v nesnázích a šlechetném princi, tímhle stylem mi přijde pohádka jaksi realističtější.
Co mě možná trochu proletělo hlavou je otázka, zda by se pohádka opravdu líbila dětem. Ilustrace se mi nelíbily a hlavně spousta vtipů pochopí větší děti a dospělí. Pro ty nejmenší bych nedoporučila.

NikolSeven
13.02.2020 4 z 5

Ptáte se, co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu? To zjistíte právě v této knize. Nejvíc na všem oceňuji ten nápad, přestože samotný děj knihy mě příliš nezaujal. Oceňuji však humor a extrémy, do kterých jsou mnohé situace vyvedeny. Je to přesně ten styl humoru, který čtenář může znát z Kovyho videí na YouTube. Rovněž se mi líbily aluze na společenské a politické dění, kterých v knize najdete opravdu spoustu. Kniha má navíc naprosto nádherné ilustrace. Jediné, co se mi z vizuální stránky nelíbilo, bylo písmo, upřednostnila bych patkové (kniha se mi díky tomu hůře četla).

Griša
10.02.2020 3 z 5

Musím přiznat, že jsem čekala více. Některé části se podle mě daly vylepšit a poslání knížky jsem čekala hlubší. Nejméně povedený se mi zdál konec. Chápu, že náhody jsou samozřejmě součástí knížek, ale tohle mi prostě přišlo moc. A kapitolu Jsou pryč mi zkazil fakt, že když zahodí král či královna louč, nic se nestane. I v pohádkovém lese by muselo něco chytnout. Musím však uznat, že přes všechny výhrady, se knížka hezky četla. Dokonce jsem se párkrát zasmála.

Hesonit
07.02.2020

Málokdy se stává, že je autor mediálně známý, a přitom nepíše o sobě. Kovyho pokládám za inteligentního mladého muže, který pokud nemá zrovna ataku afektu, umí být vtipný a příjemný. Na knize nejvíc obdivuji marketing. Nejenže si ji autor umí zpropagovat efektivně sám, ale navíc mu vyšla v době, kdy tančil ve StarDance. Dle mého názoru, pokud by tuto knihu napsal Franta Dolejšů, měla by tu teď dva rozpačité komentáře, a ne tuhle smršť.
Příběh je nenápaditý, styl urputně rádoby vtipný, hlavní myšlenka „mějme se rádi“ vyznívá jako klišé. Pozoruhodný nonsens představuje v zemi technologií rozsvěcení svící kvůli osvětlení a jízda na koni s loučí. Dobře je nastíněna manipulovatelnost médii.
Z celé knihy si odnáším toliko: Prdni v roh.

jadunka
06.02.2020 4 z 5

Hodně dlouho jsem přemýšlela, kdo je vlastně cílová skupina této knížky. Nepřišla jsem na to, ale nevadí. I když mi přišly trochu na sílu tlačená jména různých reálných značek převedených do pohádkového světa, nakonec jsem si zvykla a knížku si užila.

klarenzi
28.01.2020 3 z 5

Co se týče iPohádky, musím říct, že mě trochu zklamala. Čekala jsem to prostě lepší. Chápu myšlenku a celkové poslání knihy, ale občas mi to přišlo hodně nastavované, co se týče moderních a technologických pojmů. @klaryctena

Ewilka
24.01.2020 4 z 5

Ačkoliv mám raději klasické pohádky a tyhle moderní pohádky moc nemusím, ze začátku se mi knížka líbila. Smála jsem se, až mi tekly slzy, a čtení si užívala. Říkala jsem si, že by to nemuselo být tak špatné. Konec mi ale přišel takový nedořešený. Všechno se událo strašně rychle. Proto hodnotím 7/10.

Schmetti
22.01.2020 5 z 5

Knížka iPohádka od Kovyho mě pobavila, smála jsem se asi jako ještě u žádný knížky, a poukázala na hodně věcí z dnešní společnosti a světa. Přikládám recenzi:

samuel8477
14.01.2020 3 z 5

Dávám čtyři hvězdičky proto, že mi trochu vadí překlepy, které se v knize nacházejí např. místo konec konce, místo žel žěl a další. Jinak se mi tato kniha hodně líbila a doporučuji si ji přečíst.

Knihomolka506
08.01.2020 5 z 5

Inernet, už to slovo je pro starši generace neznámé, však za našich babiček a dědečků nebyly ani mobily.
Z krátkých pohádek známého youtubera se ale můžou naučit , jak takový svět funguje.
To byl malý vtip... nemůžou taková slova znát však je ani neslyšeli a navíc se jim můžou názvy lehce plést, protože jsou napsané tak, aby zněly srandovně, ale neexistují.
Za mě, mladého člověka- plný počet, je to napsané skvěle.

Eliot30
06.01.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem se moc bavila :D a dojala. Těším se až tuhle pohádku někdo zfilmuje :D :D viděla bych to tak na Dušana Kleina :D .