iPohádka

iPohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451099/bmid_ipohadka-MJo-451099.jpeg 4 405 100

Děti i dospělí, odložte mobily a ponořte se do první české (možná i světové) internetové pohádky. Kovy umí nejen točit videa a tančit, ale také psát pohádky! Co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu? Odpověď čeká nejen za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami, ale i v této knize! Buďte připraveni na vše, jen ne tradiční pohádku. Král Bořivoj III. Připojený a jeho choť Ljuba IV., vévodkyně ze Swiperightova musí provdat svou dceru Amálii. Během jedné noci ale oba zmizí a nad královstvím krouží drak. Zlo se probouzí. A překvapivě úplně jinde, než by ho princezna se svými kamarádkami – dcerou krejčího Elvírou a vlivnicí Markétou, jejíž vaření elixírů sledují na sítích desetitisíce – čekaly.... celý text

veru1367
04.04.2021 4 z 5

Líbí se mi, jak je pohádka moderní. Určitě mě i pobavila. Doporučuji.

Knihomollla
24.03.2021 5 z 5

Za prvé miluju to jméno Ljuba. Pak taky miluju ten příběh. Nápad, vzít pohádku a dát do ní internet..... Doporučuji všem, kteří vždy dumaly co vše, dokáže jeden kabel s připojením.

Sirael440
18.02.2021 5 z 5

Čte se trošku obtížně, ale mluví současným jazykem a děti i mě moc bavila, četli jsme jí spolu. Těším se na další autorovy počiny.

veverrka11
10.02.2021 5 z 5

Ač už nejsem cílovka, k iPohádce se budu vracet. Moderní pohádka, která dnešním dětem možná řekne víc než ty klasické :-)

6833
04.02.2021 4 z 5

líbila se mi, je to takový moderní druh pohádky :D

JAnD
26.01.2021 4 z 5

Vtipné, ale zjišťuji, že svět sociálních sítí už je na hranici mých znalosti...

OvesaCZ
15.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Krásný obsah i ilustrace.

VeruMalfoy
14.01.2021 5 z 5

Jde o opravdu netradiční pohádku. Zpočátku jsem si na její modernost musela zvyknout. V průběhu mi už ale přišlo normální, že všichni tvorové v této pohádce mají tablety a jsou připojeni. Příběh samotný se mi velice líbil.

Ragdollinka
05.01.2021 3 z 5

Kniha má zo začiatku bavila no potom to išlo dole z kopca. Páči sa mi nápad a hlavne, že je iná ako ostatné rozprávky. Knihu odporúčam skôr ľuďom, ktorý majú radi rozprávky o drakoch a princeznách.

Miladad
22.12.2020 2 z 5

Myslím že by měl Kovy zůstat u natáčení videí. Ta knížka měla sice několik vtipných momentů a pobavila mě i paralelou s naší politickou situací, nicméně celkově z ní nejsem nadšená. Děj je klasický pohádkový. Při některých situacích jsem si vzpomněla na pána prstenů. Snaha být za každou cenu vtipný a naroubovat pohádku do dnešního světa je příliš prkenná. Anebo jsem na toto už příliš stará.

oolinkaa
18.12.2020 1 z 5

Děj mě vůbec nenadchnul, nedokázala jsem ocenit IT slovíčkaření. Ale nepochybuji , že jiná věková skupina je z toho paf

sarka45
23.11.2020 3 z 5

Mně se kniha líbila. Přijde mi plná neotřelých nápadů, které dnešní děti žijící v elektronické době jistě ocení a jistě se i pobaví. Moc se mi líbí, že se Kovy snaží do pohádky zahrnout i hlubší význam - není to jen jazykově zajímavá pohádka pro děti, je to příběh k zamyšlení, varování před zneužitím moci, před přehnanou důvěrou a lehkovážností. Ukazuje sílu médií v pozitivním i negativním směru, co zvládne dav ovládaný šikovným manipulátorem. Jak nadčasový ten příběh je si musíme připomínat stále. Nemohu si nevšimnout i paralely k dnešku. Doufám (a věřím), že si Kovy sám uvědomuje, jakou silou sám osobně jako "vlivnitel" disponuje a k jaké zodpovědnosti ho to zavazuje.
Ano, forma možná ještě nebyla úplně dokonalá, ale to se jistě s každou další knihou bude zlepšovat. Fandím a držím palce :-)

Kopretina
10.11.2020 1 z 5

No já nevím, co na knize je hodnotného. Slabá pohádka, u které se nudily všechny tři moje děti. Jeden bod dávám za dva vtipné výroky - oči modré jako smrt Windows a království věcného 5G připojení.

emve
26.10.2020 4 z 5

Autora mám ráda jako člověka a vážím si ho za jeho názory a životní postoj. U knížky jsem se fakt od srdce smála promyšleným jménům a názvům a asociacím na současnou dobu. Bylo to zajímavé, jiné čtení. Dovedu si představit, že by mohlo oslovit generaci mladších čtenářů. :)

Radzha
23.10.2020 3 z 5

Kovyho nevnímám jako spisovatele, ale vlivníka, který zkusil napsat pohádku.
Musím uznat, že je to zábavná pohádka. Jde o zvláštní kombinaci historie a moderní doby. Člověk se musí nad to povznést a brát to s dračím nadhledem.
Když si představím, že princezna v krásných šatech datluje na mobilu. Že královna s králem hledají nápadníka na seznamovací aplikaci atd., tak se musím smát.
Není to pohádka, která se asi zfilmuje, ale na odlehčení je to ideální volba.
Nejvíc mě dostala Marie iTerezie HabsUberská.

domihruzkova
22.10.2020 3 z 5

Nebylo to nejhorší, ale chvílemi to bylo dost zdlouhavé. Sem tam to bylo i vtipné. Asi to nebyl můj šálek čaje.

PabloFuentes
23.09.2020 2 z 5

(SPOILER) Nějak netuším, co si o tomhle myslet. Rovnou upozorňuji, že příspěvek bude obsahovat spousty spoilerů, takže kdo nečetl, ať tady raději skončí.

Prvně, jako všichni, vychválím ten hlavní nápad. Technologické království věčného 5g, Marie iHabsuberovská (snad to nekomolím) a podobné se mi velice líbily, ale jak už zde padlo několikrát, celkové zpracování ať už příběhově, nebo slohově, docela pokulhává. Občas jsem se ztrácel v postavách jako co kdo říká apod. Od porady pohádkových bytostí v kouzelném lese se pak styl psaní lehce zlepšil. Co mi ale vadilo, je, že třeba smrt prince Bořivoje byla napsána jen tak mimochodem při procitnutí dračice. Ona tam teda ani nebyla, jen že spadl do korun stromů. Až v závěru se dovídáme, že pád vlastně nepřežil. Není to ale trochu málo na to, že to byla jedna z hlavních záporných postav? A šťastné finále? Padlo někde, že je Doubrava alespoň 40+ Jsem si ji celou dobu představoval jako mladou holku a najednou má dospělé dítě.

Je tam toho prostě moc, co by bylo potřeba zlepšit a dořešit. Docela by mě zajímalo, jak se na tuhle pohádku dívají děti, pro které je asi určená. Třeba jsou z ní naopak nadšení.

Lucii_Ami
22.09.2020 3 z 5

Kniha není špatná, ale opravdu mířená na mladší čtenáře. Co musím Kovymu velmi vychválit jsou ty jména a celkově slovní obraty jako : ,, Její barva očí byla jako modrá smrt ve Windows". To je dokonalé. Děj nebyl špatný, ale nutila jsem se ke dočtení celé knihy.
Kovyho tvorbu sleduji a vím, jaký má humor - nebylo to špatné, ale jeho první kniha autobiografie byla lepší :)
Knihu doporučuji dětem kolem 10 - 15 let.

Romča11
15.09.2020 2 z 5

Tohle byla hodně zvláštní kniha. Rozhodně se autorovi musí nechat, že je námět velmi originální. Obávám se však, že jeho zpracování a celková zápletka už tak dobré nejsou.
Nejlepší na knize jsou opravdu asi ty názvy jako Anagram, Swiperightov atd. Je to opravdu originální a dodává to příběhu a knize jistý šmrnc.
Zbytek kniha však těžce pokulhává. Celkově mi k sobě nesedí technologie moderního světa a k tomu prostředí království tak z raného novověku. Je to takové kostrbaté. Proč by měli v království takové technologie a stále jezdili v kočárech? Nedává mi to smysl a nedokážu se na to povznést.
Další problém byl, že zápletku jsem prokoukla hned, jak se objevil slavný princ a začaly se dít divné věci. To bylo opravdu záludné. Vím, že je to pohádka, ale příběh by nemusel být tak průzračný.
Co však oceňuji je, jak se Kovy snažil pomocí příběhu ukázat, jak se lidé dají snadno zmanipulovat a zastávat názor toho, kdo je vede. Trochu to připomíná současnou politickou situaci nejen tady v Česku. To se mi líbilo.
Postavy byly však takové divné a zvláštní. Nijak zvlášť mi na nich nezáleželo. Ani mi nikdo z nich nebyl moc sympatický. Hlavně nevěřím, že by se královský pár nechal takto oblbnout a ošálit.
Styl psaní a vyprávění byl také až příliš jednoduchý, hlavně věty. Prostě nic moc. Jednoduše jsem byla ráda, že je kniha za mnou.
Celkově se mi kniha vůbec nelíbila a byla docela velkým zklamáním. Čekala jsem od někoho jako je Kovy něco víc a ne tohle. Kniha mi dokonce způsobovala čtecí krizi, nechtělo se mi díky ní vůbec číst. Plytké postavy, slabý a skoro hned provařený příběh. 2 hvězdičky jen za originalitu a za to, že je to Kovy. Za mě ale nedoporučuji.

hana1105
30.08.2020 4 z 5

Kniha byla chvílemi super, chvílemi nudná. Za mě se lépe četlo Ovšem než iPohádka.