IPohádka ekniha

Děti i dospělí, odložte mobily a ponořte se do první české (možná i světové) internetové pohádky. Kovy umí nejen točit videa a tančit, ale také psát pohádky! Co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu? Odpověď čeká nejen za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami, ale i v této knize! Buďte připraveni na vše, jen ne tradiční pohádku. Král Bořivoj III. Připojený a jeho choť Ljuba IV., vévodkyně ze Swiperightova musí provdat svou dceru Amálii. Během jedné noci ale oba zmizí a nad královstvím krouží drak. Zlo se probouzí. A překvapivě úplně jinde, než by ho princezna se svými kamarádkami – dcerou krejčího Elvírou a vlivnicí Markétou, jejíž vaření elixírů sledují na sítích desetitisíce – čekaly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451099/ipohadka-MJo-451099.jpeg 3.8275
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno (ekniha), BizBooks

Kniha IPohádka

OvesaCZ
předevčírem

Nádherná kniha. Krásný obsah i ilustrace.

VeruMalfoy

Jde o opravdu netradiční pohádku. Zpočátku jsem si na její modernost musela zvyknout. V průběhu mi už ale přišlo normální, že všichni tvorové v této pohádce mají tablety a jsou připojeni. Příběh samotný se mi velice líbil.

Ragdollinka

Kniha má zo začiatku bavila no potom to išlo dole z kopca. Páči sa mi nápad a hlavne, že je iná ako ostatné rozprávky. Knihu odporúčam skôr ľuďom, ktorý majú radi rozprávky o drakoch a princeznách.

Miladad
22.12.2020

Myslím že by měl Kovy zůstat u natáčení videí. Ta knížka měla sice několik vtipných momentů a pobavila mě i paralelou s naší politickou situací, nicméně celkově z ní nejsem nadšená. Děj je klasický pohádkový. Při některých situacích jsem si vzpomněla na pána prstenů. Snaha být za každou cenu vtipný a naroubovat pohádku do dnešního světa je příliš prkenná. Anebo jsem na toto už příliš stará.

oolinkaa
18.12.2020

Děj mě vůbec nenadchnul, nedokázala jsem ocenit IT slovíčkaření. Ale nepochybuji , že jiná věková skupina je z toho paf

sarka45
23.11.2020

Mně se kniha líbila. Přijde mi plná neotřelých nápadů, které dnešní děti žijící v elektronické době jistě ocení a jistě se i pobaví. Moc se mi líbí, že se Kovy snaží do pohádky zahrnout i hlubší význam - není to jen jazykově zajímavá pohádka pro děti, je to příběh k zamyšlení, varování před zneužitím moci, před přehnanou důvěrou a lehkovážností. Ukazuje sílu médií v pozitivním i negativním směru, co zvládne dav ovládaný šikovným manipulátorem. Jak nadčasový ten příběh je si musíme připomínat stále. Nemohu si nevšimnout i paralely k dnešku. Doufám (a věřím), že si Kovy sám uvědomuje, jakou silou sám osobně jako "vlivnitel" disponuje a k jaké zodpovědnosti ho to zavazuje.
Ano, forma možná ještě nebyla úplně dokonalá, ale to se jistě s každou další knihou bude zlepšovat. Fandím a držím palce :-)

Kopretina
10.11.2020

No já nevím, co na knize je hodnotného. Slabá pohádka, u které se nudily všechny tři moje děti. Jeden bod dávám za dva vtipné výroky - oči modré jako smrt Windows a království věcného 5G připojení.

emve
26.10.2020

Autora mám ráda jako člověka a vážím si ho za jeho názory a životní postoj. U knížky jsem se fakt od srdce smála promyšleným jménům a názvům a asociacím na současnou dobu. Bylo to zajímavé, jiné čtení. Dovedu si představit, že by mohlo oslovit generaci mladších čtenářů. :)