Nebezpečná místa

Nebezpečná místa https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470078/bmid_nebezpecna-mista-iEs-470078.png 5 439 120

Když se v otevřeném hrobě najde tělo mladé ženy, je k němu přivolána inspektorka Lottie Parkerová, která si klade otázku, zda to není nedávno zmizelá Elizabeth Byrneová. Jenže to není jediná žena, která se pohřešuje. V Ragmullinu nejspíš řádí sériový vrah a nedávné skutečnosti vzbuzují podezření, zda vše nesouvisí s jedním dávným případem. Může se historie opakovat? Lottie svádí boj s časem, ale vrah je nejspíš blíže, než by se nadála. Mohla by i ona být jeho dalším cílem? Další případ oblíbené inspektorky Lottie Parkerové od bestsellerové autorky Patricie Gibneyové opět potěší i fanoušky Angely Marsonsové či Roberta Bryndzy a bude vás napínat až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

No Safe Place , 2019

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Další díl série a opět super

Siege03
06.08.2022 5 z 5

Za mě opět výborná detektivka.

zdenek118
01.08.2022 4 z 5

První kniha od této irské autorky přestože je již v pořadí 4-tá v sérii detektivních případů inspektorky Lottie Parkrové. Tentokrát inspektorka vyšetřuje okolnosti smrti nalezené mrtvoly ženy v hrobě místního hřbitova a okolnosti zmizení dalších pohřešovaných žen, jejichž zmizení bylo spojeno s vlakovým spojem z Dublinu do místa děje tohoto příběhu. Příběh s nádechem scifi má svoje napětí, má svižný spád umocněný krátkými kapitolami mnohdy jen na dvě stranky. Při čtení jsem se ale dost často ztrácel ve velkém množství postav a těžko jsem se orientoval, jak jednotlivé postavy souvisejí s příběhem. V závěru vyšetřovatelka Lottie vše rozmotá a odhallí násinika a vraha. Jinak mohu říci, že jsem od knihy i přes velmi dobré hodnocení ostatních čtenářů očekával i trochu více. Přesto si přečtu po nějakém čase i další předchozí příběhy této série. Proto dávám jen 4*.

felia
21.07.2022 odpad!

Nerad čtu knihy, ve kterých jsou detektivové tolik mimo, jako je to u této autorky. Navíc hrdinka chlastá a polyká prášky ze všech sil. Ženské autorky se až příliš zabývají rodinným zázemím jejich hrdinek a jejich problémy s dospívajícími dětmi. Z knihovny jsem si donesl první 3 knihy paní Gibney, ale přenechám je manželce

SimonaP
06.06.2022 2 z 5

Tak tohle mě moc nebavilo. Zdlouhavé, bez napětí. Hodně postav, ztrácela jsem se. A chování Grace jsem nechápala.

knihomolka74
03.06.2022 5 z 5

Hodně postav, hodně jmen. Člověk si musel dát pozor, aby se v tom neztratil. Jinak ale, stejně, jako předchozí díly napínavé a čtivé. Dala jsem jí na jeden zátah. Přijde mi, že se tam nenajde jediná postava, která by nepotřebovala psychiatra....

lachtan77
02.06.2022 4 z 5

Už se musím trochu zasmát, když vzpomenu komenty z minulých dílů, kde vyčítám autorce zatažení rodiny. Zpětně si asi představím co děti Lottie za poslední roky prožily. Únosy, sebepoškozování, smrt, oheň atd. Teď už se do toho zapletla i rodina Boyda. Až na tyto drobnosti je kniha dobrá, čtivá a napínavá.

WaN635
31.05.2022 5 z 5

Už jsem si na Lottie asi zvykla, protože mi v tomto díle přišla snesitelná. Příběh samotný vycházel z minulosti a nenudila jsem se u něj ani minutu. Právě naopak, doslova jsem hltala stránku za stránkou.
Musím říct, že příběh Lynn byl srdcervoucí a vlastně i reálně uvěřitelný. Prostě když žárlivému magorovi rupne v bedně, tak je to konečná. Pomocná linka s Grace, kdyby nebyla, tak by mi nechyběla.
V každém díle se nevyhne Lottiině rodině nějaká rána a musím říct, tato je velmi zdrcující, tentokrát materiálně.
Lynchová neprudí a zvrací, Lottie je snesitelná, Rose se vzpamatovává, Kirby je v pohodě, McMahon kretén a Boyd stále skvělý. S výše uvedeným jsem spokojená na 1000 %.

miloslav5679
23.05.2022 3 z 5

Na môj vkus príliš veľa mien, pomalý rozbeh, tak niekde v polke knihy som už vedel kto je kto a aj dej sa rozbehol. Hodnotím skôr ako priemer. Začína mi vadiť vplyv tzv. severských detektíviek.
Hlavná postava je rozvedená, pripadne vdovec s rodinou nevychádza, alebo samotár so psom, rodinný život na bode 0,chlastajú, majú depky, bezdôvodne tehotné.. V práci sa buď neznášajú s nadriadenymi, alebo ich neznášajú podriadení.. Detektívka Lotie z tejto knihy tam presne zapadá.. proste nesympaticka.. Aj keď si ďalší diel určite prečítam..

Majulle
08.05.2022 4 z 5

Skvělá knížka, jediné co bych vytkla bylo mnoho postav, hodně jsem se v nich ztrácela, rodina, synové, jejich přítelkyně, snachy a všichni a pak další rodiny a další lidé. No na mě už to bylo moc postav a musela jsem se zamýšlet kdo je kdo. Ale rozhodně stojí za přečtení! :)

Katania
02.05.2022 4 z 5

Příběh napínavý, jen Lottie mi už trochu leze na nervy.

Olga8480
13.04.2022 5 z 5

Čtvrtý díl jsem dala v jednom tahu a hned si povzdechla na tím, že ještě nevyšel další díl. Lottie a její rodina jsou cvoci, ale lepší jak kdyby byli jak leklé ryby. Moc se mi to líbilo.

JitkaHambi
28.03.2022 3 z 5

Bože můj! Já tak ráda čtu tyto knihy s Lottie a přitom tu Lottie tak nesnáším!Je mi hrozně protivná :-D ale zápletka zajímavá, napínavá, vůbec jsem netušila kdo a proč za tím vším je.
Jednu hvězdu ubírám za Grace, naštvalo mě, jak se zachovala v určité situaci, jak mohla být tak naivní.
Závěr: Lottie nesnáším, ale už se těším na další díl :-D

astra3
27.03.2022 5 z 5

Vyšetřovatelka Lottie mi leze příšerně na nervy. Každý den pere a ... .
Ale jinak se kniha čte rychle. Rodinu si nikdo nevybírá a tahle byla "extra mimo".

ivoiro
27.03.2022 5 z 5

Napínavý a svižný díl. Bavilo mě to hodně.

Jiparis
22.03.2022 5 z 5

Největších krutostí se na svých blízkých mohou dopouštět jejich příbuzní. Nezdravé vztahy v rodině a předsudky destruují životy všech. Hodně kruté čtení, které nutí k zamyšlení.

zazvorka
14.03.2022 2 z 5

Snažila jsem se Lottie přijít na chuť, leč marně. Nepříjemná, sebestředná, nevděčná, svými náladami dává okolí zabrat. Za vše mohou ostatní, nevlastní matku nesnáší, místo aby byla vděčná za to, že se jí ujala. Jako matka a při pátrání žádná hvězda - v důsledku svých psychických problémů (které se ani nepokusila řešit jinak než alkoholem a prášky) je roztržitá, chaotická, přehlíží důležité věci. Její postava je mi natolik nepříjemná, že už další díly vynechám.

kyssling
06.03.2022 4 z 5

Velmi svižné tempo, zajímavý příběh. Určitě nadprůměrná detektivka, autorka drží stále laťku série vysoko.

katsych
05.03.2022 4 z 5

skvělý díl, už se těším na další. Jen jsem se trochu ztrácela ve všech těch manželkách, dcerách a další postavách, které ne vždy souvisely s dějem a zápletkou.

Kekik
20.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Výborná série s výbornou Lottie Parker.
Propadla jsem této sérii od Patricii Gibney, a autorka se přidala k dalším dvěma autorům, u kterých s netrpělivostí vyhlížím nové díly. K Angele Marsons a Robertu Bryndzovi.
Nebezpečná místa jsou opět čtivou detektivkou, kdy Lottie a její tým řeší zapeklitý případ zmizelých dívek. Opět mě kniha chytla již od začátku a pustila až na konci. Nezbývá než čekat na nový díl. Snad se jej brzy dočkáme.
Velmi povedené jsou obálky, které jsou převzaty z originálu.

Pozor, následující část obsahuje spoilery !
Malou výtku bych k této skvělé sérii přeci jenom měla. Již se mi trochu zajídá modus operandi spisovatelky při psaní. Přesněji řečeno- nejčastěji jsou obětmi ženy, a pokaždé mají nějakou spojitost buď přímo s vyšetřovateli a nebo jejich rodinami, popřípadě jsou členové rodiny detektivů v ohrožení. Už by to chtělo nějakou změnu. Četla jsem si anotace pátého a šestého dílu na Goodreads, a zřejmě to bude zase dost podobné. Tedy v tom pátém budou obětmi děti, chlapci, ale opět je tu spojitost se Seanem, synem Lottie. A v šestém zase budou v ohrožení dcery Lottie. Tohle už je trochu "ohrané" v této sérii. Smyšlený Ragmullin je zřejmé malé město, ale všechno má své meze.

Patricia Gibney
irská, 1962