Nebezpečná místa

Nebezpečná místa https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470078/bmid_nebezpecna-mista-iEs-470078.png 5 438 120

Když se v otevřeném hrobě najde tělo mladé ženy, je k němu přivolána inspektorka Lottie Parkerová, která si klade otázku, zda to není nedávno zmizelá Elizabeth Byrneová. Jenže to není jediná žena, která se pohřešuje. V Ragmullinu nejspíš řádí sériový vrah a nedávné skutečnosti vzbuzují podezření, zda vše nesouvisí s jedním dávným případem. Může se historie opakovat? Lottie svádí boj s časem, ale vrah je nejspíš blíže, než by se nadála. Mohla by i ona být jeho dalším cílem? Další případ oblíbené inspektorky Lottie Parkerové od bestsellerové autorky Patricie Gibneyové opět potěší i fanoušky Angely Marsonsové či Roberta Bryndzy a bude vás napínat až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

No Safe Place , 2019

rumova_kulicka
13.04.2023 3 z 5

Příběh zajímavý, jen kdyby tam byla jiná hlavní postava. Pije, zobe prášky a ve vztahu k Boydovi se chová jako by ji bylo 15 a ne o 30 více. Je jí příliš, samé odsekávání a popichování. Opravdu mi tato osoba vůbec nesedla. Raději bych se dozvěděla něco více o kolezích...

Dajine
01.04.2023 5 z 5

Jedna pohroma za druhou. A skvělé čtení.

hana1039
26.03.2023 5 z 5

No, snad se autorka nad Lottie smiluje a už na ni nenavrší další pohromy...jen malinko :-) skvělá série,jdu na další díl...

šipek
16.03.2023 5 z 5

Krátké kapitoly, plné napětí prostě kniha letí neskutečným tempem. Čtenář než se rozkouká tak zavírá poslední stránku. Zase jedna z povedených sérii detektivních románů.

netopýrek1985
10.03.2023 5 z 5

No to byla zase jízda. Není možný aby hlavní postava Lottie měla takovou smůlu. To není možný, ale fandím ji. Doufám, že jí to s Boydem třeba vyjde. Těším se na další příběh

PolBara
03.03.2023 4 z 5

Tahle série mě prostě baví, vyhovují mi krátké kapitoly a celkově styl autorčina psaní. Děj je napínavý, svižně ubíhá. Líbí se mi i propojení minulosti s přítomností (stejně jako v ostatních dílech série). Hlavní zápletka dobře promyšlená, nechybí ani vylíčení motivu pachatele. Pachatele se mi docela brzy podařilo odhalit, tak závěr knihy moc překvapující nebyl.

mataj
24.02.2023 4 z 5

Po náhodném objevení mrtvé dívky v hrobě, se začne pohřešovat další a podobný případ se stal před deseti lety. Lottie se při pátrání po vrahovi potýká s vlastními problémy ohledně alkoholu a navíc dostane nového zastupujícího nadřízeného, který se jí chce pomstít za potupu, které se mu od ní dostalo v předchozím díle. Stejně jako dosavadní díly série, i tento byl zajímavý, četl se rychle, nechyběl mu nápaditý děj i napětí. Nicméně konečné rozuzlení mě docela zklamalo.

Ava365
30.01.2023 4 z 5

Moc pěkná detektivka, i když se člověk musel občas soustředit, aby se v těch irských jménech vyznal. Vyšetřování mělo svou logiku, postavy byly celkem reálné, stejně jako dialogy. Nevím, zda některé chyby padají na vrub spisovatelky, či překladu. Je tu třeba popis Paddyho - na straně 200 má modré oči, zatímco o 97 stránek dál mu oči zčernaly :-)) Kvůli tomu a také kvůli "nezbytné" politické korektnosti ubírám jednu hvězdu. Jinak si ale určitě ještě od autorky něco dalšího přečtu.

Andrea7272
07.01.2023 5 z 5

Opět nemám co vytknout této sérii s Lottie. Tentokrát nebyla tak přehnaná a razantní jako v dílech před, ale i občas normální na zamilovaného a hodného Boyda !!!! Jdu zatím na poslední díl , který snad už v březnu bude pokračovat :-)

martineknatasa
17.12.2022 5 z 5

S každým novým dílem se mi série líbí více- Je to prostě super... Těším se na další pokračování.... Doporučuji k přečtení.

Jansey
04.12.2022

Super super super. Lottie se dokonce i docela držela, co se alkoholu xanaxu a výkyvů nálad týče. Dokonce se i jako matka zdá o kapku lepší, hlavně díky Boydovi, který jí v tom dost pomáhá. Líbilo se mi, že jsme zabrousili více i do života Boyda a viděli to více z jeho pohledu. S Lottie musí mít ale sakra trpělivost a já bych jí občas dala facku, aby se probrala, protože si pořád neuvědomuje, co on pro ní všechno dělá. Tak uvidíme, kam se to s nimi v dalším díle potáhne. Opět super čtení a už se moc těším na pátý díl !

Andyska007
03.12.2022 5 z 5

Mám moc ráda tuto sérii s inspektorkou Parkerovou, no a Boyd je taky miláček... Četla jsem hned po předchozím díle a opět skvělá, napínavá zápletka.

konicekbily
21.11.2022 3 z 5

Kniha je napsaná formou krátkých kapitol, aby děj se rychle posouval kupředu. Asi to je podklad pro budoucí scénář a aby se to dobře četlo. To je hlavní cíl autorky. Ale pro mne, mnohaletého čtenáře detektivní a kriminální literatury to nestačí. Po přečtení mám divný dojem - co mi tam chybělo? Chybí mi tam vysvětlení několika nelogičností a návazností - proto pouze jenom průměr.

cedos
26.09.2022 5 z 5

Stále napínavé, stále mě Patricia Gibneyová baví.

Terka1975
16.09.2022 5 z 5

Lottie opět boduje, i když její stálé praní a sušení prádla mi připomíná mě samotnou, i když nejsem vyšetřovatelka Byla jsem ráda, že tentokrát se případ netočil kolem Lottiných dětí. Myslím, ze to už stačilo. Zápletka byla jednodušší a co Lottie zjistila, jsem tušila mnohem dříve, to se mi většinou nestává./Ale i tak to bylo čtivé a napínavé čtení.

monika0356
08.09.2022 5 z 5

Super cteni, opet! Tesim se na dalsi dil

Janaves
29.08.2022 5 z 5

Super, jedna z nejlepších sérií!

Dumicek
27.08.2022 5 z 5

Opět super čtení,ale od Patricie se to dá očekávat..tato série je prostě naprosto skvělá. Lottie a její soukromí mě baví,vždy se dpzvíme zas něco nového..parta vyšetřovatelů mě též sedí a námět v tomhle dílu byl též super..skvěle napsané,tentokrát né tak brutální,ale zase více citové. Těším se na další díl.

Toňula
25.08.2022 4 z 5

Spokojenost, zajímavý příběh, díky krátkým kapitolám je čtenář udržován v napětí, Lottie opět bojuje i sama se sebou, ale i přesto je mi sympatická ,protože má své slabosti, konec docela překvapivý..Doporučuji

Lethania
16.08.2022 3 z 5

Za mě průměrná detektivka, které však chyběl nějaký pořádný zvrat nebo aspoň trocha napětí. Ty vztahy mezi Lottie a jejími kolegy jsou mnohdy zmatečné a některé dialogy dokonce nedávají smysl. Nedalo mi námahu knihu přečíst za dva večery. Musím ale uznat, že autorka píše čtivě. Další díl si přečtu jen z povinnosti, abych věděla, jak bude vypadat osud hlavní hrdinky, která má dost zajímavou rodinnou minulost.

Patricia Gibney
irská, 1962