Dokonalý zločin

Dokonalý zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464125/bmid_dokonaly-zlocin-mfp-464125.jpg 4 726 170

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha? Pátý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Mrtvola nalezená pod útesem. Žena s podřezanými žílami ve vaně. Muž zabitý elektrickým proudem. Série podivných sebevražd přivede vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou k myšlence, že za činy se skrývá sériový vrah s mrazivou schopností zinscenovat místo neštěstí. Jak si vybírá své oběti a kdo další je na řadě? Zabiják s pokřivenou myslí získává s každým zmařeným životem víc sebevědomí a Luc ani Ava netuší, jak blízko kolem nich krouží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Crime , 2019

lalaserka
17.07.2021 5 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Doufala jsem že by mohlo mezi hlavními hrdiny k něčemu dojít. Netušila jsem, že mohou lidé být takto nemocní, když si myslí že jsou zvířata a dokážou se dokonce do zvířete vtělit. Už se moc těším, jestli bude nějaké pokračování

Pavlnka
03.07.2021 5 z 5

Velmi zdařilé pokračování. Líbí se mi kriminální zápletky i osobní životy hrdinů a to nejen těch hlavních. Těším se na pokračování, doufám, že bude.

rumova_kulicka
01.07.2021 5 z 5

Čtvrtý a pátý díl jsem přečetla za 34 hodin a to jsem mezitím i spala :-D Na tom konci u Luca doma se mi zdálo, že se autorka trochu nechala unést, ale i tak tuto sérii řadím k tomu nejlepšímu, co jsem zatím četla. Btw. bude pokračování? :-)

harena
29.06.2021 5 z 5

Staří nepřátelé se vracejí a přicházejí další psychopati, které není lehké odhalit. Líbí se mi i vztah Avy a Luca, a Liveliho vtipné poznámky odlehčují napětí. Řešíme tu dva případy, z nichž jeden se velice úzce dotýká i samotného Luca. Často jde našim detektivům o život, o napětí není nouze a vrazi jednající bez rozpaků, přímo, často i tvrdě. Další skvělý díl série. Už teď se těším na další knihu a dávám pět.

axspevak
27.06.2021 5 z 5

Mam tuhle serii strasne rada,ocenuji osobni dejovou linii vysetrovatelu a doufam,ze pribeh jeste nekonci.Vraha jsem sice odhadla spravne,ale na napinavosti to neubralo.Super cteni.

astra3
27.06.2021 5 z 5

To se mi opět líbilo. Ava mi lezla trochu na nervy. No prostě klasika. Vraha jsem odhalila dost brzy. I tak napínavé čtení.

alnahu
24.06.2021 5 z 5

Další z dokonalých knih této autorky. Tentokrát Luc Callanach a Ava Turnerová musí vyřešit záhadné sebevraždy, kterých stále přibývá a oni nevěří -že tomu tak je .Opět napínavý díl ve kterém se dočteme nejen o šesti vraždách ,ale i něco o soukromém vztahu mezi Avou a Lucem.

Arsi
22.06.2021 5 z 5

Další perfektní detektivka. Napínavé od začátku do konce. Nebylo až tak těžké odhalit vraha, ale na kvalitě a čtivosti to nic neubralo. Kniha mě moc bavila.

ddkk
21.06.2021 4 z 5

Bylo to docela napínavé, i když se dalo čekat, kdo je oním krutým predátorem. Příšerné vraždy sebevrahů, kteří se sice od svých úmyslů nechali odradit a rozhodli se žít dál, ale kdosi se postaral o to, aby za své neblahé rozhodnutí definitivně pykali ... Proč to všechno vrah dělá? Jak jsem zjistila, lidských úchylek je vážně nepřeberně a je těžké a někdy nemožné alespoň pokusit se je pochopit.

Tentokrát se mi docela líbila Avina šéfka se svým drsným humorem i pragmatickým pochopením pro danou situaci, i když bestií zůstává i nadále. A vztah mezi Lucem a Avou? Už mi to začíná připadat jako v červené knihovně a začínám pochybovat o Lucově mužnosti...

Ale nevadí, stále je to zábavné a napínavé a já doporučuji a dávám skvělé čtyři hvězdičky.

Sabča92
10.06.2021 4 z 5

Dokonalý zločin začíná nesmírně poutavě, okamžitě jsem byla vtažena do děje a byla zvědavá, co bude dál. Tato série má totiž celou řadu předností. Odehrává se ve Skotsku, má skvělé hlavní představitele mezi kterými se buduje vztah. A jednotlivé případy nejsou vůbec snadné. Luc Callanach je skvělý vyšetřovatel, který má své mouchy, je sexy a do toho je to policista. V tomto díle se dost řeší jeho minulost, která má později vliv na to, že samotné případy nakonec neřeší. Ale nebojte, Luc se v ději stále objevuje, i když nemá co dočinění s vyšetřováním. Také se nemusíte bát, že byste museli číst sérii popořadě. Je to lepší, kvůli osobním linkám jednotlivých postav, ale myslím si, že se dají číst krásně i jednotlivě. Mezi Lucem a Avou to jiskří, a v této knize se dost prohloubí jejich vztah, což mnoha lidem leze na nervy. Mně osobně to nevadilo. Ale musíte počítat s tím, že se nejedná jen o čistou a docela brutální detektivku, i když samotné vraždy a jednání vraha bylo hodně nechutné a surové.
Kromě kapitol ve kterých sledujeme vyšetřovatele nechybí ani kapitoly z pohledu vraha, kdy ale neodkryje svou identitu. Musím se přiznat, že jsem ani jednu identitu nerozluštila, i když se mohla nabízet. Tento pocit tajemna je pro mě důkazem, že se jedná o skvělou knihu a já již podruhé v řadě musím říct, že se mě kniha bavila a užila jsem si ji. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Verida
10.06.2021 4 z 5

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha?
Musím říct, že do knihy mi dělalo problém se začíst, ale pak to nabralo ten správný směr a kniha mě neskutečně bavila. Téma bylo skvělé a zápletka prostě úžasná. Celou dobu jsem hádala, přemýšlela a nějak se vžila do vyšetřovatelů. Jasný, téměř u konce jsem si potvrdila mojí domněnku ale fakt mě to bavilo! Jediné co mi vadilo, bylo vyvrcholení vztahu mezi hlavní šéfinspektorkou a inspektorem. Tam jsem doufala v úplně jiný konec. Nicméně, pokud budou další díly, rozhodně pořídím. A vlastně všechny díly před tímto.

KatyM.
08.06.2021 5 z 5

Opět další skvělý díl. Již se těším na další díl a snad se nějak už vyvine vztah Avy a Luca.

petula22
05.06.2021 4 z 5

Další vydařený díl! Postavy Luca a Avy mě dost baví. Vraha jsem odhalila hned zkraje, ale na čtivosti to neubralo. Už se těším na další díl, jak to dopadne mezi Lucem a Avou.

Lka
03.06.2021 5 z 5

Další skvělé pokračování série. Každým dalším dílem se zvedá laťka. Mě se tento díl moc líbil. I když jsem doufala, že už se nějak vyvine vztah Luca s Avou...

Ms.Floyd
01.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Ahoj ještě jednou!
Všem, kteří komentovali s tím, že dílu něco chybí, že příběh byl divný, vztah mezi Lucem a Avou ještě divnější, bych chtěla říct vydržte do dalšího dílu, případně se vrhněte na jeho originální anglickou verzi. Právě jsem ji dočetla a laťka je po Dokonalém zločinu opět vysoko!

Jaruš7
28.05.2021 5 z 5

"Dokonalost" od autorky je magnetem, tak jako pocit hrdinky, že v blízkosti L.C. není ve své kůži a nezávisle na vůli má pocitový komplex.
Do smyček vztahů se vpletou podivná úmrtí.
Bez lidskosti a s krutostí bere to co nechtěli.
Citace:" Jak se jeho milenka jmenuje neví, ale určitě to dostanou z jeho mobilu. Ona sama ji myslím vystihla slovem "levnej kousek dekorace chodníku", odvětil L. "
Ten dojem pro stejnojmenný titul mi pro zvýšení hvězd ze 4 na 5 až skoro na konci dalo jen to jediné slovo pro "rozpoznání" pachatele, jediné nejvýstižnější mezi mnohými, lehce se k tomu dají v barvách přičlenit vlastnosti a naturel, které mozaiku "dokonale" vybarví.
Je to apel z citlivé profese. Proto 5*.
Jako vždy fajnově čtivé.

evonra
25.05.2021 4 z 5

Pro tentokrát ne dokonalý, přesto stále perfektní pátý díl a pokračování mé oblíbené detektivní série.

Šárka88
24.05.2021 5 z 5

Tento díl se mi líbil ze všech nejvíce, nenapadlo mě absolutně, kdo vlastně je strůjcem vražd. I když někteří zde kritizují o rozvinutí stránek mezi Avou a Lucem a jejich vztahem, pro mě to bylo příjemné zpestření a věřila, že už konečně,.....ale určitě se můžeme těšit na další díl. Knížku jsem přečetla jedním dechem a měla jsem obavy z nedočtení, ale už od začátku jsem vše hltala. Za mě super

kolacky
21.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Fuj, to jsem se bála, že to Janet a Lance nepřežijou!!!
A náhodou jsem si od tak třetiny knížky myslela, že vrah je ten, kdo to nakonec byl...!

Erlif
20.05.2021 5 z 5

Jedna kniha ročně... a je to znát, autorka si dá vždy záležet a naservíruje skvělý příběh.
My díky popisu na přebalu knihy víme, že sebevraždy jsou vraždy a tak inspektorům fandíme, aby to odhalili. Ava se vrhá do věcí po hlavě a tak ji to málem stojí život...
Luc objevuje jednoho ze dvou adeptů na svého otce, v zařízení s lékařskou péčí, jsem ráda, že i k této větvi příběhu se autorka také dostala...
Prostor tu také dostává vztah Luca a Avy, jen mi to přijde, že autorka moc úplně neví, co s nimi... už pátou knihu se točíme v kruhu, chtějí být spolu, nechtějí být spolu, skoro jsou spolu, nemluví spolu...Ach jo... Objeví se také Selina, to mě potěšilo.
Jinak detektivka opravdu hodně dobrá a těším se na další díl, jestli bude pokračovat tam, kde tato kniha skončila... bude to zase trochu jiný příběh... tak uvidíme...

detektivní a krimi romány psychologie napětí skotská literatura

Helen Fields
britská, 1969