Dokonalý zločin

Dokonalý zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464125/bmid_dokonaly-zlocin-mfp-464125.jpg 4 726 170

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha? Pátý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Mrtvola nalezená pod útesem. Žena s podřezanými žílami ve vaně. Muž zabitý elektrickým proudem. Série podivných sebevražd přivede vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou k myšlence, že za činy se skrývá sériový vrah s mrazivou schopností zinscenovat místo neštěstí. Jak si vybírá své oběti a kdo další je na řadě? Zabiják s pokřivenou myslí získává s každým zmařeným životem víc sebevědomí a Luc ani Ava netuší, jak blízko kolem nich krouží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Crime , 2019

dencazrnu
24.09.2023 4 z 5

Další skvělý díl a tentokrát musím autorku pochválit, že jsme pachatele měli šanci odhalit. Protože většinou to je tak, že pachatele nám buď autorka řekne hned na začátku anebo se tam pachatel zjeví odnikud. Naštěstí tentokrát tomu bylo jinak a já si pátrání mohla užít naplno. Co se týká dějové linky Luc a Ava, asi úplně nemám, co bych k tomu tak dodala. Chvílemi mi už neskutečně leze na nervy, jak kolem sebe krouží, ale na druhou stranu moje romantická duše doufá :D Jinak kniha je opět napsaná ve svižném tempu, nechybí nám tady ani falešné stopy a závěrečný motiv byl přinejmenším zajímavý. Je pravda, že některé scény byly mírně nechutné, ale na druhou stranu, Helen umí i přitvrdit. Takže ve finále jsem byla spokojená a už se opět těším na další díl :-)

Magdalenkačte
24.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Další, již pátý příběh Luca a Avy, má dvě dějové linky.

První se přímo týká Luca a jeho rodiny. Po usmíření s matkou a zjištění děsivé minulosti, Luc pátrá a navštěvuje v sanatoriu jednoho velmi nemocného muže. Luc se domnívá, že od něj získá informace, které jsou pro to, aby se vyrovnal s minulostí, nezbytné. Nedlouho na to, je tento muž nalezen mrtev a na Luca padá stín podezření. Nečeká, že se mu do života vrátí člověk, který pro Luca přestal už dávno existovat.

Druhou dějovou linkou v knize je vyšetřování vražd lidí, kteří se pokoušeli v minulosti o sebevraždu. Kdo je nakonec připravuje systematicky o život a jaký je pachatelův motiv? To všechno musí Ava a její tým zjistit.

Předně musím zatleskat Helen za vymýšlení druhé dějové linie. Je to zvracený až hrůza.
Naproti tomu ale konstatuji, že už mě poměrně nebaví sledovat, jak kolem sebe Luc a Ava krouží. Přijde mi, že autorka záměrně natahuje vztah obou hlavních hrdinů.
Teda nevím jak ostatní, mě už to bohužel nebaví a jejich vztah/nevztah mě vlastně nezajímá.

JaninaV.
18.09.2023 5 z 5

Opakovala bych se.......tato série je naprosto super, vřele doporučuji.

boxas
10.09.2023 5 z 5

Této knize Helen Fieldsové nemám vlastně co vytknout.
Téma podivných sebevražd zdánlivě bez souvislosti je nezvyklé, děj svižný, vztahy na pracovišti edinburghské policie se prohlubují, nebo taky ne, celá pátračka včetně šéfinspektorky neví, kam dřív skočit, vrah (vrahové) dostatečně mimo realitu a celé je to napínavé od začátku až do konce, který je překvapivý... Navíc dobrý překlad Nely Knapové (na její slovo mamka jsem si už zvykla) a skvostný hlas Jana Šťastného...
Ano, je tu vše, co má dobrý thriller mít.
P. S. Jenom autorka - žena asi může ve své knize řešit, že má Ava chlupaté neoholené nohy. To by autora - muže asi nikdy nenapadlo.
Jo, a taky ten Edinburgh začíná být až moc nebezpečné město plné násilí a vyšinutých sériových vrahů.

kob
26.07.2023 5 z 5

Bylo to mé první setkání s autorkou a jsem nadšená. Poslouchala jsem jako audioknihu a ani jsem nedutala ;)

VevodkyneLinda
18.07.2023 3 z 5

Čtivá kniha, nicméně četla jsem i lepší detektivky. Tato kniha byla místy předvídatelná, místy laciná a poměrně často nevěrohodná.

Kira747
17.07.2023

Snazila jsem se ale proste to neslo, nesedlo mi to a nudilo me to. Nehodnotim.

JaniMa
10.07.2023 4 z 5

Jednou to přijít muselo. Autorka umí pracovat s charaktery a já si díky tomu postavy z dokonalé série oblíbila, ale tentokrát toho tření mezi Avou a Lucem bylo na můj vkus trochu moc. Kriminální zápletka byla jaksi upozaděna, a když jsem navíc v závěru zjistila, že sériovým vrahem je skutečně postava, nad kterou jsem si udělala čárku už v úvodu, mé zklamání se ještě prohloubilo. Nechci víc spoilovat, proto to shrnu: Čte se to samo, je to zábavné, vzrušující i napínavé a předčí to většinu knih podobného ražení. V porovnání s předešlými díly je to ale plytčí, méně uvěřitelné a po krimi stránce se to zvlášť nevyniká, snad leda (na můj vkus) přetaženým závěrem.

LenkaMacak
03.07.2023 5 z 5

Vzhledem k negativním komentářům jsem se ke knize stavila vlažně, ale musím říct, že se mi kniha líbila. Prvního pachatele jsem si tipla hned od začátku a ten druhý mi docvakl o něco později. Celkový dojem mi kazí Ava a její neschopnost se konečně odhodlat k tomu být s Lucem. Tak snad v příštím díle. 5/5*

AndreaOn
29.05.2023 4 z 5

Za mě trochu slabší než předchozí 4 díly, ale i tak byl dobrý a líbil se.

Eva0057
09.05.2023 5 z 5

Do tohoto dílu se mi na základě některých záporných komentářů moc nechtělo. Nakonec jsem ale byla mile překvapená. Příběh se mi líbil.

Nikusha
06.05.2023 4 z 5

Vrátila jsem se po delší pauze k této sérii a ačkoliv je to delší doba, hezky se mi všechno připomnělo díky zpětným informacím během příběhu. Takže si myslím, že tento díl se dá číst klidně i jako samostatná kniha. Každopádně dějová linka se vyvíjí dál a jsou tam i odkazy na situace z předešlých dílů. Zase se to četlo fakt dobře, nepřišlo mi to nijak nudné, situace byly dobře popsané. Ale ten vztah mezi Avou a Lucem už je trochu přestřelený. Už by klidně mohli být jen tak spolu. Co se týče vraha, tak jo, měla jsem svůj tip celou dobu, ale i tak člověk pořád přímo nevěděl. Neřekla bych, že to bylo jednoznačné. Za mně opravdu dobrá série.

Vlaďkaa4
04.04.2023 4 z 5

Na chvíli dám tuto sérii k ledu. Luc a Ava mě trochu lezou na nervy.

ElikaS
29.03.2023 2 z 5

Uff, tak musím říct, že tenhle díl mě vyloženě rozčiloval. Jednoznačně nejslabší díl série. Luc a Ava byli ze začátku zajímavý a bavili mě, ze začátku jsem si tedy tento díl užívala. Ale ty zápletky a překážky, které mezi ně autorka staví, mi přijdou čím dál tím víc zcestnější. Jsou naprosto neuvěřitelné a čím dál otravnější. Téma "krabička" mi přišlo úplně postavené na hlavu. Sakra tak ať už se autorka rozhodne, jestli mají být pár nebo kamarádi, ale tohle už je moc.
Ač se autorka snažila, aby čtenář vraha neodhalil, přišla jsem na něj ihned jako hned v první jeho scéně. To je dost slabota. Navíc i jeho motiv a provedení mě tentokrát nijak neuchvátilo.
Vyšetřování Luca ani nebudu komentovat, protože to mě opravdu vytáčelo a přišlo mi to úplně zbytečné. No nic no.
Teď si dám chvilku pauzu a později uvidím, jestli je další knížka aspoň o trochu lepší.

Grety
05.03.2023 3 z 5

Ten románek už mě dost rozčiluje a šílený vrah mě moc nenatchl.

SadUnicorn
09.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Rozhodně zatím nejslabší díl série. Tentokrát záporák bez originálního motivu. Trestat ty, co si neváží života, je totiž celá pointa filmové série Saw, zde navíc okořeněná o psychickou chorobu. Autorka se tentokrát snažila, aby čtenář neodhadl vraha ani v kapitolách z jeho pohledu a tak si říká jiným jménem. Nápad jistě dobrý, ale bohužel hned v první scéně, kde se tato osoba objeví, mě napadlo, že to nejspíš bude hlavní padouch knihy. A po prvním rozhovoru s Lucem jsem si byla téměř jistá. Takže překvapení se nekonalo.
Co mi ale na téhle knize vadilo nejvíc je nesmyslně vyhrocený vztah Luca a Avy. Ava se tedy už od začátku chová jako hloupý blázen a jen se utápí v sebelítosti. Přestože je neustále v knize vychvalována její inteligence, na jejím chování se to neprojevuje. Naprosto zbytečně hazarduje s životy všech kolem i vlastním, aby na konci knihy hrdinsky zachránila situaci v bytě s rukojmím (což bylo jen okopírování konce Dokonalé smrti) a v této knize dokonce dvakrát. Navíc mám nějak problém uvěřit, že když cca padesát kilo vážící žena chytí za nohu padajícího muže, nestrhne ji s sebou a ona to odnese jen vykloubeným ramenem.
Luc je v této knize odsunut na druhou kolej a skoro se nevyskytuje a když, tak má jedinou charakterovou vlastnost a to zamilovanost. Jinak je charakterově plochý. A když se konečně čtenář dočká, že si teda poví, že se milují a můžeme přestat s těmi šarádami, Ava se zase zachová jako blázen a v tomhle zbytečně vyhroceném vztahu zřejmě budeme pokračovat i v dalších knihách. Celé to působí až bolestně na sílu, jen aby bylo co řešit.
Kniha rohnodně není detektivkou, protože vraha by neodhadl jen někdo, kdo nikdy žádnou detektivku nečetl. Je to spíše thriller, který je rozhodně poutavě napsaný a vyšetřování udrží čtenářovu pozornost, ale bohužel zabalený do takové spousty trapného rádoby romantického obalu, že musím dát jen 3*. Mrzí mě to, protože tahle série se mi velmi líbila a doufám, že se nebude stejným směrem ubírat i dál.

mataj
19.12.2022 4 z 5

Luc s Avou mají v tomto díle celkem napilno. Několik lidí, kteří se kdysi v slabé chvíli pokusili o sebevraždu, se stane obětí pomateného zločince. Navíc se Luc zaplete do dalšího případu, násilné smrti dvou bývalých nadřízených jeho otce, a proto je na nucené dovolené.
Příběh je velmi zajímavý a o napětí rovněž není nouze, nicméně vztah Avy a Luca, respektive jejich důvody ke konfliktům, nepůsobí vůbec uvěřitelně.

mandari
03.12.2022 5 z 5

Jako vždy, prostě paráda

zelenoockaa
24.11.2022 5 z 5

Tahle série se mi moc líbí.

AlbionFoxyFox
23.11.2022 4 z 5

Parádní zápletka, napínavé čtení, ale na mě příliš strojených dialogů a zbytečně komplikovaný vztah Luca a Avy. Ale čtení jsem si moc užila.