Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1590 1590

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

March
30.01.2021 5 z 5

Ze začátku mi to nešlo, začínala jsem několikrát, ale pak jsem to prolomila:) Zápletka, rozuzlení povedene, jsem ráda, že nás autor ušetřil nějakých velkých morbidnosti(i když něco nám musel autor odkrýt, když to byl takový psychopat), honiček a takové té detektivní"vaty". Jdu na další díl.

Jájinka
29.01.2021 4 z 5

Napínavá detektivka se sympatickými postavami. Budu pokračovat s dalšími díly této série.

LeHor
21.01.2021 5 z 5

První kniha od autorky a musím říct SUPER! Těším se na další díl a mohu jen doporučit.
ČV - 9.

Azmodan
19.01.2021 5 z 5

Vynikající kniha. Doporučuji! Zajímavý hlavní kriminální příběh, absence nesmyslných akčních honiček a zvratů za každou cenu na poslední chvíli jsou věci, které prostě oceňuji. Ze začátku možná trošku kostrbané, ale možná to bylo jen tím skotským prostředím. Nakonec si to sedne a člověk se začte tak, že zapomene na čas a veškeré své okolí. Na mě navíc příběh působil i do jisté míry uvěřitelně a to se mi také líbilo. Jen škoda, že policie téměř do poslední chvíle neměla čeho se chytnout a pak najednou z ničeho nic bojovala s pachatelem.
Ale i přes malé výtky knihu mohu doporučit. Opravdu je vynikající a čte se jedním dechem.

L.D.
15.01.2021 5 z 5

Užila jsem si to od začátku do konce. Chcete vědět jak to skončí, ale vlastně nechcete, aby to skončilo. Doporučuji

mirka71
09.01.2021 5 z 5

Tleskám. Všechny čtyři ,,Dokonalé" (stopy,ticho,kořist, smrt) ,co doposud vyšly jsou dokonalé. Brilantně napsané detektivky s dvojicí detektivů, kteří se zpočátku nemohou ani cítit, ale je vcelku jasné, jak jejich nenávist skončí. Náměty jsou netuctové, knížky mají spád, doufám, paní Fieldsová, že ,,dokonalých " ještě přibude...

VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Úžasná napínavá skotská detektivka se zajímavým párem detektivů a napínavým chytlavým dějem. Vrah byl totální psychopat a bylo dost děsivé, ale zároveň zajímavé nahlédnout do jeho chorobné mysli.

Lída27
30.12.2020 5 z 5

První kniha od této spisovatelky a super.Napínavé od začátku až do konce,přečteno za pár dní.Určitě nezůstnu jen u téhle a těším se nadalší její knihy.

Petulii
27.12.2020 5 z 5

Přečteno za 2 dny. Sympatická dvojice vyšetřovatelů, zajímavá zápletka, kvalitní popis - místy tak věrné a detailní až jsem odvracela od knihy zrak a dělalo se mi zle. Moje první kniha od této autorky, ale určitě ne poslední.

KatyM.
26.12.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá kniha.

AlbionFoxyFox
13.12.2020 5 z 5

Velmi sympatické postavy, zajímavý příběh, děj odsýpal a kniha byla návyková. A dokonce jsem byla spokojená s tím, jak kniha skončila, což se mi v poslední době nestává.

mataj
13.12.2020 5 z 5

Tak tahle kniha se mi opravdu hodně líbila. Děj hezky odsýpá, střídají se kapitoly z pohledu detektivů i vraha, který je známý téměř od začátku (ale kupodivu to nevadí). Oba dva vyšetřované případy mě zaujaly, a u obou jsem byla náležitě znechucena. Ava i Luc jsou velice sympatičtí vyšetřovatelé. No budu se těšit na další díl a doufat, že bude stejně zajímavý a napínavý jako tenhle.

vekkr
08.12.2020 5 z 5

Audiokniha. Výborně načtená. Známe vraha a čekáme až to dojde i detektivovi a dopadne to, takže fajn.

Marfiel
03.12.2020 3 z 5

Spíše průměrná detektivka s inspektorem Callanachem, který mi k srdci příliš nepřirostl... Navíc jednání pachatele mi přišlo poněkud přitažené za vlasy (a to doslova), přestože v závěru byla se "šachistou" docela i legrace... Naopak oceňuji věrohodné vykreslení kriminalistického prostředí a gradaci děje.

Noctua8
01.12.2020 4 z 5

"Přečteno" ve formě audioknihy, kterou načetl Jan Šťastný. Rozhodně velmi dobře. Má příjemně hluboký hlas, který se k detektivce hodí a rozhodně dokáže do přednesu vnést dostatek emocí a hereckého umu, tak abyste si užili rozdílné charaktery postav, vyhrocené nebo naopak něžné situace. A to je při poslechu velmi důležité, aby člověk neztratil nit a neusnul. V podání pana Šťastného tu každopádně o dramatično není nouze :-) Veliké plus !!
Příběh je svižný, dostatečně komplikovaný i když zase ne moc a postupem doby sami víte, jak se to bude vyvíjet dál. Zvláštním způsobem to nevadí, protože v okamžiku, kdy si uvědomíte, že už "víte", vyšetřovatelé v knize už taky "ví". Navíc si k postavám dokážete během čtení vytvořit jisté pouto a to je dobře. Buď jsou Vám sympatické nebo jsou na pár facek. A pár takových tam je :-) No a hlavní zloun, tak to je ultra "magor". Možná je trochu škoda, že jeho psychologický rozbor nebyl moc propracovaný a k pochopení jeho motivací musí čtenář trochu popustit uzdu svojí vlastní fantazie.
Já myslím, že je to povedená detektivka, která je prosta severských extrémů. Určitě půjdu i do dalších dílů.

LadyLane
29.11.2020 4 z 5

Pútavé, svižné, sympatické postavy. Ja si nemyslím, že kniha bola nejak mimoriadne brutálna (asi ma už Carter s Keplerom načisto otupili) a brutalita na mňa pôsobí vtedy, keď nie je zámerom autora (ako u Tess Gerritsen).
Jediné mínus je šablónový klišé záver, ktorý si fakt tá kniha nezaslúžila.

Arsi007
25.11.2020 5 z 5

První díl série s detektivem Callanachem je něco, co se určitě zařadí mezi nejlepší knihy přečtené tento rok. Plné hodnocení dávám málokdy. Ale tady vážně nemám co vytknout. Perfektně vykreslené postavy chovající se reálně, perfektní dialogy, dechberoucí příběh, který si zapamatujete a dokážete ho odlišit od ostatních detektivek, kterých je poslední dobou na pultech knihkupectví nepočítaně. Proč? To popravdě nevím ???????? Zápletka není nic extra originálního, ale napsané je to tak dobře, že se vám to určitě s ničím nesplete.

janina66
25.11.2020 4 z 5

(audiokniha výborně namluvená Janem Šťastným). Kniha se mi líbila, ale ubírám 1* za brutalitu. Hlavní antihrdina byl totální magor. O hodně více, než v mé předešlé knize Vzkaz v lahvi. Oba hlavní hrdinové moc sympatičtí, včetně Nataši. Těším se na další pokračování.

evickakyticka
24.11.2020 3 z 5

V této prazvláštní době, kdy si nemůžeme zajít do knihovny jsem se nechala zlákat a na doporučení si přečetla tuto knihu. Myslím, že už jsem je jednou zařekla, že nebudu číst knihy typu vražda-vyšetřování-dopadnutí vraha. Je to pořád stejné jako přes kopírák, tady je akorát vrah úplný sadistický blázen. Hlavní postavy mě nijak nenadchly, ale knihu jsem dočetla. Tři hvězdy musí stačit a já už si dám příště pozor, jestli se dám zase lákat...

Pavlína79
22.11.2020 4 z 5

všechno to do sebe až moc dokonale zapadá, což ale vůbec napínavému čtení nevadí

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields