Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1588 406

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

Címa
15.07.2021 5 z 5

Už teď po přečtení prvního dílu se těším na všechny další. Jsou mi sympatičtí jak hlavní postavy, tak styl vyprávění autorky, pořad se něco děje, neměla jsem pocit, ze by tam něco bylo zdlouhavé, zbytečné. I případy, na kterých pracovali, jsou do detailu propracované a prekvapive.

Sitth
09.07.2021 4 z 5

Není to špatné, není. Styl psaní velmi příjemný, děj se odsypává, postavy příjemné. Sice vyšetřovatelé mají více štěstí než rozumu, ale nezařazuji to mezi tuctové detektivky. Je pravda, že poslední dobou se kvalitních sérií vyrojilo spousty a je kam šáhnout, ale tímhle určitě nezvolíte špatně. Dávám 4/6

Janík511
29.06.2021 3 z 5

Všeobecné nadšení touto knihou trochu nechápu. Námět knihy je poutavý, ale samotné zpracování místy dost drhlo. Čekala jsem na smršť dedukce a důkazů vůči vrahovi a vlastně Luc nic takového nenabídl. Tápal ve tmě a jen jakoby náhodou vraha našel. Takhle by to nešlo. Za mě dost odbité, hlavně ten konec, proto jen 3.5.

Simix.š
24.06.2021 5 z 5

Překvapuje mě, že kniha nemá žádné poutavé marketingové označení jako "strhující, dechberoucí, nervydrásající, brutální" atd ani "bestseller" ... Možná proto, že to prostě nepotřebuje. Je lepší, než všechny ty bestsellery (s dobrým marketingem) v poslední době (Černooké Zuzany, Snaž se nedýchat, a stovky jim podobných), dohromady. Přečetla jsem si ji dle vysokého hodnocení tady na DK a rozhodně v sérii budu pokračovat. Postavy hlavních vyšetřovatelů jsou mi sympatické, příběh byl super, čtivý, napínavý, originální a těším se na další díly. Nepřišlo mi to tak hrozně brutální, jak tu zmiňují některé komentáře. Vyrostla jsem na Kingovkách, kde se teda morbidnostmi nešetří, takže možná proto mi toto nepříšlo nijak hrozné :D
Fakt super, přečteno jedním dechem.

ViolettaCh.
16.06.2021 4 z 5

Velmi solidní detektivka, i když porce brutality, která zde byla čtenáři naservírována, byla opravdu mohutná. Jinak celkem zajímavá zápletka, kdy děj se tentokrát točil kolem poněkud vyšinutého vraha.

Brembelik745
09.06.2021 4 z 5

Nalákaly mě vaše kladné komentáře, a tak začínám postupně číst celou sérii... Styl psaní je jednoduchý, čtivý. Není zde ani přemrštěně moc postav, kde by Vám pak splývál kdo je kdo.. Ze začátku mi ale kniha (i přes krátké kapitoly) přišla trochu zdlouhavá a nudná. Ale závěr se moc povedl. Hlavní hrdinové charizmatičti sympataci. Jen jsem vlastně nepochopila to PROČ?! Chápu, že asi kvůli jedné z hlavních postav knihy, a že kvůli kompenzaci vlastního ega, ale přišlo mi trochu přemrštěné vraždit tolik lidí kvůli takové blbině.... Jinak velmi se mi líbil nápad "záměny obětí". Celkově velmi slušná detektivka. Jdu na další díl snad opět nezklame.

pollyanna
06.06.2021 1 z 5

Autoři moderních detektivek obecně sází na velice podrobná líčení zločinů, násilí, rozhárané životy vyšetřujících detektivů aj. Doufala jsem opět marně, že mě série chytne a budu chtít číst další díly, ale ne...

Evina74
27.05.2021 3 z 5

Na můj vkus bylo v knize zbytečně mnoho brutality.

tinka1974
26.05.2021 5 z 5

Knihu jsem dostala jako audio na doporučení knihovnice. Krásně se poslouchala. Oba hlavní hrdinové jsou mi velmi sympatičtí. Náhled do mysli zločince mi úplně nedělal dobře. Běhal mi mráz po zádech. Ale jinak zajímavá zápletka, mé oblíbeno Skotsko, tentokrát prostředí města. Našla jsem další sérii, kterou si ráda poslechnu

Toňula
26.05.2021 4 z 5

Zajímavá a napínavá detektivka se sympatickou dvojicí vyšetřovatelů, čtivý příběh, ve kterém se prolínají dějové linie více postav.

lalaserka
06.05.2021 4 z 5

Čtivá a napínavá detektivka, od posledních kapitol jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na další knihy od této autorky.

Petia.38
04.05.2021 5 z 5

čtivá a určitě vás chytne :-)

Johana
20.04.2021 2 z 5

Detektivka, která mne vysloveně nudila. Nezajímaví klaďasové, nepravděpodobně se chovající zločinec, otravné oběti, plochý motiv... A pro mne zvlášť ubíjejícím způsobem naimplantovaná milostná zápletka. Do týdne nebudu mít ponětí, o co v knize šlo. Jedině co vidím jako plus - je to celkem dovedně napsané. Možná tedy od paní Fieldsové ještě zkusím něco dalšího, jestli se nepolepšila.

rumova_kulicka
19.04.2021 5 z 5

Páni! Na knihu jsem narazila náhodou a díky bohu za to! To byla jízda od začátku do konce, žádné hluché místo, zato se tam vždycky objevila nějaká další jobovka, když už by člověk nic nečekal. Nemám moc ráda, když hned od začátku vím, kdo je pachatel, ale tentokrát mi to vadilo asi tak sekundu. No nezbývá, než se vrhnout na další. Myslím, že mám další oblíbenou sérii :-)

Renca.ch
18.04.2021 5 z 5

Po delší době konečně thiller,který mě bavil, objevila jsem zajímavou autorku a ráda si přečtu další její knihy, sympatičtí vyšetřovatelé, sice trauma hlavního vyšetřovatele mi přišlo přehnané,ale jinak děj rychle ubíhal,pořad se něco dělo, některé scény nechutné a děsivé,ale tak to má u thilleru být, knihu doporučuji k přečtení.

Lka
13.04.2021 5 z 5

Knihu už jsem četla, ale protože jsem si ji už moc nepamatovala tak jsem si ji vyslechla jako Audioknihu. Chci pokračovat ve čtení dalších vydaných knih, které jsem nečetla. Tím si připomenu, co se odehrávalo v předešlých knihách.
Knihy autorky se mi líbí, i když je to někdy drsné.

mi-380
03.04.2021 4 z 5

Po dlouhé době jsem otevřel relativně novou detektivní sérii. Začátek mě vystrašil – myšlenky a jednání šíleného a brutálního vraha. Kdyby to zabralo souvisle víc než první kapitolu, asi bych četbu vzdal. Jenže pak jsem se seznámil se skotskými policisty a jejich novým svérázným inspektorem, a popisy charakterů a vztahů i poutavě postupující děj mě u případu přidržely. Do šílencovy zvrácené mysli se ale vracíme poměrně často, což nejsou moc příjemné vstupy. Byla doba, kdy jsem si myslel, že jsem cynik, ale mám dojem, že to už je pryč, sledování detailních postupů mučení mě nebaví, ale naopak odpuzuje. Trochu mi nesedí inspektorovo trauma – to je víc ženské než mužské, podobně nechápu pokračování v dávno vybojované bitvě kdysi utlačovaných LGBT. To vše a miliónkrát omleté téma sériového vraha, podobně jako střídání kapitol vrah/policie, vrah/policie, přiměřeně vyvažuje dovedně vykoumaná zápletka a (tak trochu severská) kvalita vyprávění.
75 % (aktuálně 821 hodnotících s průměrem 86 %).

sandy.cole
02.04.2021 3 z 5

Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky. S tím moc nesouhlasil, Nicméně zápletka velmi zajímavá. Napětí se střídalo.

BohyněKuchyně
01.04.2021 5 z 5

Autorku jsem objevila nedávno a první díl série mě chytil až ke konci. Ze začátku jsem se do knihy pořád nemohla začíst. Asi v polovině mě příběh načal bavil a nakonec mě úplně pohltil. A vzhledem k tomu, že mám za sebou už další díl, tak můžu říct, že doporučuji všem milovníkům napínavých thrillerů, u kterých až mrazí.

m_martina
27.03.2021 4 z 5

Celkem dobrý začátek série, určitě v ní budu pokračovat. Ale této knize dávám o jednu hvězdu méně.

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields