Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1574 405

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

Martiiiik
31.07.2022 5 z 5

Autorka mi byla doporučena při cestě autobusem a za mě to bylo inspirativní setkání.. Autorka mě hned první knihou naprosto odrovnala.. Tohle bylo sakra dobré.. :-) Čtenář prožívá neskutečné napětí.. Čtenáři jsou vyjeveny všechny informace v podstatě celou dobu, ale vyšetřovatelé je nemají a tak tři čtvrtě knihy ani nedýcháte, aby už to konečně zjistili.. :-D Jak v někom může z pocitu nedostatečného uznání vyrůst taková zloba.. Prostě super a hurá na další knihu, musím, nedá se nic dělat :-D

rafan65
23.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Znám mnohem lepší detektivky. Tahle měla hrozně pomalý rozjezd i průběh. Zločinec "doktor" King je hnusák a slizoun nejvyššího kalibru, průběžně z něj naskakuje husí kůže. Nicméně postavy mi byly sympatické a závěr mě opět donutil hltat stránku za stránkou.

namornice
19.07.2022 4 z 5

Asi mám novou oblíbenou sérii. Ani nevím proč jsem se ke knihám Helen Fields nedostala dřív. Dokonalé stopy jsou skvělým thrillerem a od čtení jsem se nemohla odtrhnout.
Oba hlavní protagonisté Luc a Ava jsou sympaťáci a jsem zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet dál.
Co se děje týče,  paralelně zde sledujeme dva různé případy, které jsou ale oba stejnou měrou zajímavé. Střídají se kapitoly z pohledu vraha a z pohledu vysetřovatelů.
Kniha má dobré tempo, napětí až do konce, místy je trochu až brutální, ale to k těm thrillerům asi patří. Jo a líbilo se mi prostředí Edinburgu a Skotska vůbec. Za mě určitě doporůčo.

Pavlina50
13.07.2022 5 z 5

Tato série má zde na databázi hodně dobré hodnocení, a protože zdejším čtenářům věřím, tak jsem se na ni vrhla také.
A udělala jsem dobře.
Opět to byla kniha přečtená na jeden zátah. Nějaké mouchy by se určitě našly (především nemám moc ráda, když k nalezení pachatele vyšetřovatelé nedojdou žádnou logickou dedukcí, či na základě důkazů, ale spíš jen náhodnou intuicí), ale vzhledem k tomu, jak mě příběh pohltil, tak to moc rozpitvávat nebudu. Ani mi vůbec nevadilo, že kompletní identita pachatele včetně jména je samotnou autorkou prozrazena velice brzy. Na napětí a čtivosti se to vůbec neprojevilo, dokonce naopak…tím, že jsem znala jeho motivy, myšlenkové pochody a budoucí plány, o to lačněji jsem čekala, kdy udělá tu osudovou chybu a vyšetřovatelé, kteří byli v průběhu pátrání docela „vedle, jak ta jedle“, na to konečně přijdou.
Velice slibný začátek série a sympatická dvojice vyšetřovatelů s docela zajímavou minulostí. Uvidím dál a rozhodně se těším.

JaniMa
05.07.2022 5 z 5

Nestává se, aby mě od čtení knihy odrazovala obálka. Tato kniha je výjimkou. Děj je ale unikátní a strhující, takže po pár stránkách bylo jasné, že tohle dočtu, i kdyby měla obálku polepenou živými šváby. Autorka si umí pohrát s lidskou tendencí předvídat a nešetří zvraty ani akcí. Rýpal by našel pár dílků, které v knize úplně nezapadají, vše plyne tak svižně, že je snadné je minout bez povšimnutí. Moc se mi líbily postavy. Určitě si přečtu i další díl!

pupopony
27.06.2022 5 z 5

To byla jízda. Určitě si přečtu další díly !

Sammy.Boy
27.06.2022 4 z 5

Moje první seznámení s audioknihou. Díky perfektnímu načtení a přednesu Jana Šťastného budu v sérii i nadále pokračovat tímto způsobem. DOKONALÉ STOPY kriminálního případu přivádí na scénu velmi sympatického a osobitého vyšetřovatele i s jeho týmem kolegů. Pachatel je zde znám již od začátku knihy a autorka nám servíruje celkem zajímavý náhled do jeho mysli. Pátou hvězdu si prozatím ponechám v záloze a budu doufat, že ji v dalších dílech budu moci využít.

LenkaMacak
16.06.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila moc, určitě to bude pověřená série, už sahám po dalším dílu.

Adiemus
13.06.2022 1 z 5

Po slibném začátku jsem vydržela poslouchat cca do třetiny, než mě přemohla nuda a znechucení. Že zrovna žena vytvořila takovou zrůdu... Kde zůstala noblesa Agathy Christie, střízlivost P.D. Jamesové nebo uvěřitelnost Joanne Rowlingové alias Roberta Galbrighta? A abych nezůstala jen u ostrovních autorek - zlatá Helena Klevisová!

Monnyska
05.06.2022 4 z 5

Kniha byla čtivá, bavilo mě to, postavy sympatické. Baví mě poodhalování minulosti hlavních aktérů. Na konci bych se asi dobrala ke zločinci úplně jiným způsobem a myslím si, že lehčím, konec nebyl tak úplně smysluplný. Jinak celkový dojem dobrý, přivítala bych možná nějaký epilog, abych věděla, co se s oběťmi a zločincem dělo, nebo to zjistím v příštím díle? Nechám se překvapit :)

hana4834
04.05.2022 4 z 5

Po dlouhédobe detektivka co mě bavila. Hlavní postavy jsou simpaticky. Už čtu druhý dil

Elapheg
15.04.2022 5 z 5

Nejdříve bych zde rád poděkoval všem svým knižním přátelům a kamarádkám, zejména uživatelce moudivlacek, kteří mě k autorce přivedli. Děkuji vám všem. Je to mé první setkání s Helen Fieldsovou a dopadlo to na jedničku. V knize Dokonalé stopy je objeveno tělo. Toto je patologem identifikováno jako Elaine Buxtonová, která byla pohřešována. Detektivové Luc Callanach a Ava Turnerová se na případ dívají jako na vraždu Elaine, ale přibudou další těla. Jenže, co když je všechno jinak? Je možné, že Elaine je stále na živu? Vrah a únosce byl dost psycho, ale i přesto se mi to líbilo. Míra brutality únosná, hodně prostoru věnováno i soukromí vyšetřovatelů a únosci žen, napětí v každé kapitole, tohle se moc povedlo. :-) Dávám pět hvězd a doporučení. :-)

P3_tis
18.03.2022 5 z 5

Tento díl jsem četla až jako třetí , protože jsem mezitím v knihovně objevila jako první díl čtvrtý a pátý.
Díly ze série na sebe lehce navazují, ale v dalších dílech je vše hezky vysvětleno, takže úplně nevadí, pokud nezačnete prvním. Přesto je tento díl ten úvodní a seznámí nás s hlavními hrdiny - inspektory, kteří jsou velmi sympatičtí.
Nevím, jak bude pokračovat druhý a třetí díl, ale na rozdíl od čtvrtého a pátého dílu, zde vraha známe (ve třetím a čtvrtém si můžeme pouze domýšlet, kdo má všechna ta zvěrstva na svědomí). Co všechny díly ale spojuje je fakt, že probíhá více vyšetřování současně a kromě hledání pohřešovaných či vraha se autorka také zabývá peripetiemi soukromých životů inspektorů.
Velké doporučení pro všechny milovníky detektivek či trillerů.

Gi-Gi
07.03.2022 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se zacetla, ovšem pak to bylo obracene pěkně propracované postavy a měli to "grady"

Jani23
28.02.2022 5 z 5

Moje první kniha od auta. Ze začátku jsem se nemohla do děje začíst, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

uzivatel6305
20.02.2022 4 z 5

Velká spokojenost. Styl, prostředí i některé postavy mi připomínají knihy mého oblíbence Petera Maye. Děj je řádně propletený, charaktery postav velmi pestré, vztahy popsané na 1, psychopat nechutný a sem tam i humor. A tak to má vypadat! Jen nevím, kdo mě štval víc, jestli pachatel nebo "vševědoucí" pan profesor. Už se těším na další a samozřejmě doporučuji.

sassenkka
15.02.2022 4 z 5

Měla jsem zálusk na nějakou (pro mě) novou sérii od (pro mě) nového autora, a názvy i přebaly knih od Helen Fields mě docela lákaly. A musím říct, že to byla super volba.
Dobré prostředí, sympatičtí hlavní hrdinové se zajímavými životními příběhy, napínavý děj..
Brzy se pustím do dalších dílů!

munka
15.02.2022 5 z 5

Nová detektívna séria a nová autorka. Napínavé čítanie až do konca. Nechýba ani nahliadnutie do života hlavných postáv. Doporučujem.

Lucijáš276
20.01.2022 5 z 5

Moje první kniha a zároveň první setkání s touto autorkou. Musím říct, že jsem ráda, že jsem opět objevila super autorku, kterou budu řadit mezi své nejoblíbenější. Kniha se četla sama, byla napínavá, měla spád, napětí - prostě všechno, co od knihy očekávám. Za mě super námět, super vyšetřovatelé, jsem opravdu spokojená. 5* Jdu na další díl!

Timkim
12.01.2022 5 z 5

Tak teda musím uznat, tato knížka je super. Občas mi lezla na nervy Lucova sebelitost, ale dalo se to přejít. Dej byl vážně dobrý, mělo to spád a opravdu se v audioknize dalo postrehnout, že to Jana Šťastného baví předčítat. Klobouk dolů. Pachatel byl fakt hustej magor a bylo dobré už od počátku vědět kdo a jak a sledovat průběh vyšetřování. Vážně mě to bavilo. Takže, pokračuji dalším dílem.

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields