Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1583 406

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

Jenny46
18.11.2020 4 z 5

Odhalení vraha na začátku mi nevadí, ale některé popisy sadismu a brutality z toho až mrazí. Kniha má správnou dávku napětí a dvojice detektivů je mi hodně sympatická. Určitě budu pokračovat v dalších dílech, doporučuji

artlucie
16.11.2020 3 z 5

Všeobecně mi moc nesedí, když je od začátku jasné, kdo je vrah a jak co provádí. Jsem radši, když tápu s vyšetřovateli a jsem překvapená. Každopádně o krutost a napjaté scény nebyla nouze. Příběh byl dobrý, ale uchvácená nejsem.

oblakaknih
11.11.2020 4 z 5

Nedávno jsem si naplno uvědomila, jak ráda mám detektivní série. Moc ráda začínám nové, jsem zvědavá na hlavní vyšetřovatele a nové a originální případy. Celkově žánry jako detektivka a thriller určitě patří mezi mé nejoblíbenější.

V tomto případě mě zaujala hned první kapitola. Nečekala jsem, že kniha bude takhle krutá a některé popisy... Nechci nic prozradit.

Opět jsem šla do knihy v podstatě naslepo, ale už teď se těším na další díly!

Námět mi trochu připomněl Mizející dívky, takže pokud se vám líbily ty, určitě doporučuji zkusit i tuto knihu. Jsou tady ale odlišnosti, takže kniha není vůbec stejná.

Od samého začátku v podstatě víte, kdo je pachatel. To pro mě bylo nové, ale rychle jsem si zvykla a vůbec mi to nevadilo. O to víc jsem byla zoufalá z toho, jak probíhalo celé vyšetřování.

Přiznávám, že už jsem trochu unavená z toho, že hlavní vyšetřovatel je vždycky černá ovce a má nějakou temnou minulost. Tady to bylo zase trochu jiné, ale přesto. Luca jsem si oblíbila, byl mi sympatický a dost jsem se s ním dokázala ztotožnit.

Hodně mě zaujal autorčin styl psaní. Kniha se četla dobře a rychle. V knize byly i momenty, kdy jsem byla neuvěřitelně napjatá a nervózně jsem poposedala.

Děj plynul dost pomalu, což si já v těchto knihách moc užívám.

Nebyla tam žádná zbytečná romantika, která by narušovala vážnost případu.

Doporučuji!

VeruHoráková
10.11.2020 2 z 5

Za mě průměrná kniha, když to srovnám s jinými detektivkami. Často psaná odlehčenou formou, což u detektivky není žádoucí. Popisek knihy byl zajímavý, ale pro mě zklamaní.

Jenny055
05.11.2020 4 z 5

Moja prvá kniha od Helen Fields a je dobrá. Určite si prečítam aj ďalšiu.

ydnac
01.11.2020 5 z 5

Po přečtení této knihy je mi jasné, že mám další OBLÍBENOU AUTORKU :-)
Knihu jsem si koupila na základě recenzí na této databázi a rozhodně jsem udělala dobře.
Téééda fakt skvělá detektivka. Napínavá do poslední chvíle. Strašně mě drželo v napětí, že vlastně od začátku víme kdo je vrah a únosce a čekáme jak a kdy bude dopaden :-) a věříme, že BUDE DOPADEN...Luc Callanach a Ava Turnerová si mě získali už od začátku, skvělá dvojka. Také Tripp a Salterová, kteří jsou další jejich kolegové jsou mi sympatičtí :-) Někdo tu psal, že autorka je tak trochu Carter v sukni a s tím souhlasím, kniha mě opravdu moc bavila a těším se na další díly :-) a moooc doporučuji !!!

veronika9761
28.10.2020 4 z 5

Trochu mě matlo řazení kapitol, nemám ráda, když od začátku není co vyšetřovat. Ale zvyklá sem si a knížku sem za dva dny přečetla. Škoda, že úroveň trochu snižuji drsne popisy brutality a sadismu, za to jedna hvězda dolů.

Monika1717
26.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Přečetla jsem už jedno dílo H. Fieldsové, moc mě neoslovilo. Zkusila jsem i tento 1. díl. Bylo to trochu lepší, ale severské detektivky se mi líbí víc. Tato kniha nebyla špatná, ale zdála se mi rozvláčná. Líbilo se mi, jak se prolínaly roviny - psychopatický vrah a jeho pohnutky k hrůzným činům, policisté, jejich postupy, uvažování a osobní život. Některé scény a dialogy se mi ale zdály zbytečně zdlouhavé. Něco jsem i přeskočila, což obyčejně nedělám. Zkrátila bych to o třetinu a pak by to mělo šmrnc. Konec je tak trochu předvídatelný a očekávatelný. Obecně nemám ráda, když je vrah známý dopředu.

Mrňous1
16.10.2020 5 z 5

Tak to bylo výborné! Měla jsem strach, že ke Kiim Stoneové už neseženu žádného parťáka, ale je to v pořádku, už je mám:-) Severské detektivky mě moc neberou, ale tohle je skvělé. Poslouchala jsem knihu jako audio, měla jsem z toho trochu strach, nemám s tím velké zkušenosti, ale pan Šťastná opět nezklamal, kniha se poslouchala skvěle. Záporák byl super, postavy detektivů sympatické, zápletka výborná, zajímavé a lákavé prostředí Skotska, co víc si přát. Už se těším na další díly, snad je brzy seženu:-)

sloninka
14.10.2020 5 z 5

Skvěle napsáno. Děj mě strhl od první do poslední strany. Nemám co vytknout.

Arwen777
11.10.2020 4 z 5

Myslím, že jako prvotina je to výborné. Sympatičtí vyšetřovatelé, kteří mají barevnou minulost, detektivní tým, který funguje, i když ne všichni šlapou, jak mají, věrohodně a barvitě popsané myšlení záporáka, docela zajímavá zápletka, i když opravdu spíše pro otrlejší (na druhou stranu znám spoustu horších knih co se brutality a zvrácenosti týče). Pro mě atraktivní je prostředí Skotska. Dále se mi líbilo začlenění samolibého profilovače a i problém náboženského fanatismu a úzkoprsosti.
Za mě slibný začátek série, s chutí si přečtu další díl.

Byla to moje první audiokniha, zkusila jsem audio ze zdravotních důvodů, a s hanbou musím přiznat, že to asi nebude pro mě. U poslechu často usínám a musím se stále vracet...

Madlens
05.10.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, přečtená snad jedním dechem. Někde až moc drastické, ale o to více vtáhne do děje. Skvělé sledovat případ, jak z pohledu detektiva, tak z pohledu psychopata. Výborná zápletka a strhující děj. Můžu jen doporučit.

VasnivaCtenarka
24.09.2020 5 z 5

Helen Fields dokázala napsat naprosto skvělou detektivku, která se čte jedna radost a která vás doslova pohltí!

Pokud víte, že máte nějaké povinnosti, nepouštějte se do této knihy. Protože pokud se do ni pustíte, veškeré povinnosti půjdou stranou. Nebudete chtít přestat číst. Budete žasnout nad promyšleností příběhu. Děj vás vtáhne natolik, že pro vás přestane existovat svět! Jakmile knihu otevřete, nebudete mít v životě místo pro nic jiného, než pro čtení.

Promyšlenost děje byla naprosto brilantní. Vzhledem k tomu, že autorka zvolila vyprávění jak z pohledu vraha, tak i policie, krásně jste vše chápali. Dostat se do mozku psychopata a vnímat jeho myšlenkové pochody – to bylo naprosto skvělé. A taky bylo moc příjemné být na straně policie a Luca a podívat se na psychopata zase z pohledu vyšetřovatelů a důkazů. Vše se nádherně doplňovalo a vy jste si tak mohli opravdu vychutnat dokonalý děj.

Kniha měla také moc příjemné tempo. Vše se krásně stupňovalo a konec – konec byl perfektní!

Budu-li hodnotit propracování popisu osob a míst, tak ani tam není nic, co bych mohla kritizovat. Luca, Avu a koneckonců doktora Kinga jste poznali skvěle. Luca i Avu musíte milovat. Ti jsou skvělí. A King? Tohoto psychopata milovat nebudete, ale stejně mu budete perfektně rozumět. U všech hlavních hrdinů poznáte jak jejich dobré, tak i temné stránky. Postavy jsou naprosto uvěřitelné a při čtení máte pocit, že jsou tito lidé opravdu skuteční.

V této knize jsem nenašla nic, co bych mohla jakkoliv kritizovat. Je to skvělá kniha a já se nemůžu dočkat dalších dílů.

Jelikož jsem část knihy poslouchala jako audioknihu, tak musím pochválit také pana Šťastného, který knihu načetl. Jeho intonace, změny hlasu a vůbec tón jeho hlasu - to bylo naprosto dech beroucí! Obvykle mám problém se u audioknih soustředit, ale hlas pana Šťastného mě naprosto pohltil. Opravdu skvělá práce!

Knihu můžu doporučit všem milovníkům detektivního žánru. A to i těm náročnějším, kteří už mají ledacos načteno a nespokojí se jen tak s něčím. Budete nadšeni! Jsem si tím jistá!

Tahle kniha se přidává na seznam mých nejoblíbenějších knih!

JezinkaJ
24.09.2020 4 z 5

Ano ano, tohle by celkem šlo (na rozdíl od Smrtící bílé).
On (inspektor Callanach) je krasavec se zraněnou duší, nemluví s ním ani vlastní maminka. :-)
Ona (Ava) je fatální žena, která mu jediná rozumí. Tedy v prvním díle. Karty rozdány a já jen doufám, že to nesklouzne do klišé. (a bojím se že jo)
Zločiny jsou mimořádně hnusné, míra násilí a krutosti je pro mě úplně na hraně a lehce za mou představivostí. Kniha je přesto čtivá, děj má spád a hlavní padouch je silný nepřítel. Na čtení pro zábavu, karanténu a relax ji asi mohu doporučit.
Vždycky mě baví číst sledovat vývoj postav, a to i v detektivce. Musím říct, že má oblíbená dvojice Hjorth a Rosenfeldt si úroveň vztahů drží. U ostatních to většinou sklouzne do příliš jednoduchých vzorců, které mě nudí. Asi by autoři detektivek neměli příliš vstupovat do vod milostných příběhů.
Postava Luca Callanacha je docela zajímavá i sympatická. Nabízí se tak víc možných osobních dějových linek a na ty se docela těším. Přečtu si i další díly a uvidí se, jak to nakonec bude. Jestli Cormoran Strike nebude mít následovníka. :-)
Mix Francouze a Skota mi přijde zábavný a jeho vztah ke zdraví a životnímu stylu příkladný. Pozoruhodné, jak se téma životního stylu dostává i do krimi příběhů. Kdo se přejídá, tloustne a nesportuje, je zde po zásluze potrestán. I když vtipkuju, ve skutečnosti to docela oceňuju.
Hvězdičky oscilují mezi třemi a čtyřmi. Za Francouze, který dbá na své zdraví - čtyři. :-)

Mudry
13.09.2020 5 z 5

Vypadá to, že mám nového oblíbeného autora.

Fixa08
08.09.2020 5 z 5

Po dlouhé době krimi které mě opravdu bavilo, kniha nemá žádné hluché místo, děj krásně utíká a nutí vás to číst pořád dál. Hlavní inspektoři jsou velmi sympatičtí, jsem nadšená a jdu na druhý díl.

kofola33
07.09.2020 5 z 5

Myslim, ze jsem nasla dalsiho oblibeneho autora, diky databazi knih. Prozirave jsem si koupila vsechny 4 dily a dobre jsem udelala. Luc a Ava jsou dokonaly par i kdyz to jeste nevi a ja jim moc fandim.

mattonka
01.09.2020 5 z 5

Na autorku Helen Fields jsem narazila náhodou při hledání knih do Čtenářské výzvy a rozhodně se tato náhoda vyplatila. Kniha byla brilantní, čtivá, napínavá, brutální, za mě pětihvězdičková. Hned jsem si do své čtečky stáhla i druhý díl a už čtu :)

moudivlacek
31.08.2020 5 z 5

Zajímavé, násilné, brutální, zároveň také precizně vypracované stopy vraha pro policii. Kdyby svůj mozek použil k něčemu dobrému, musela bych ho obdivovat. Takto se mi jen zvedal žaludek, jak se někdo snažil zalíbit mermomocí někomu. Inspektor Luc si hned zpočátku nadělá na novém místě spíš nepřátele, ale jedna kolegyně inspektorka Ava to s ním umí. Dokonce vytáhne z Luca minulost, která ho děsí ještě dnes. Luc dostává zabrat ze všech stran. Zároveň je to ale paličák, který rozhodně nemíní nic vzdát, hlavně když tuší, že vrah je stále na svobodě.
Skvělá kniha a milovníkům napětí doporučuji.

šipek
26.08.2020 5 z 5

Tak tohle byla super kniha. Brutalita vražd zde dávala smysl. Tak to bude další výborná série na kterou jsem narazil díky čtenářům zde na databázi knih. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields