Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1575 405

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

Luci19346
09.10.2023 5 z 5

Super čtivý příběh, nebyla jsem si jistá do poslední chvíle, jak to celé dopadne.

V knize jsou dvě linie vyšetřování dvou inspektorů. Oba příběhy jsou zajímavé a s ještě zajímavějším rozuzlením.

Knihou provází i začínající vztah mezi hlavními postavami, kterému fandím. Tudíž se těším na další díl. :)

Vevericka.eva
30.09.2023 5 z 5

Sympatický hlavní hrdina, jeho příběh mě bavil. Vyšetřování také napínavé, teším se na další díl.

adela2316
25.09.2023 5 z 5

Těšila jsem se na ten moment, kdy policie zjistí, že nalezené důkazy jsou pouze podstrčené a ženy nejsou po smrti. To byl opravdu zvrat a tím pádem si mohl člověk skoro oddechnout;-)
Kniha se četla pěkně, příběh byl napínavý.
Docela mě bavil příběh souběžně vyšetřovaný týkající se odložených dětí.
Celkově hodnotím knihu pozitivně, trochu mě teda vadilo, jak se choval k Lucovi seržant Lively, to mě popouzelo. A taky sám vyšetřovatel Calanach mi nebyl až tak sympatický, znám určitě příjemnější inspektory ;-).

hanzmb
14.09.2023 5 z 5

Dlouhou dobu jsem měl tuto knihu zařazenou v kolonce "Chystám se číst" a nějak jsem nechtěl otevírat další sérii s novými policejními hrdiny a z relativně známého anglického prostředí. A byla to velká chyba. I na tomto mnohokrát popisovaném hřišti dokáže autorka přijít s novými nápady a novým zajímavým vyšetřovatelem. Napínavé až do poslední stránky. Doufám, že ji tato úroveň vydrží i na další pokračování.

Michelleee
12.09.2023 5 z 5

Už nějakou dobu jsem po sérii koukala a konečně na ni přišla řada. Kniha mě velmi nadchla a určitě přečtu všechny díly. Inspektor Luc Callanach je mi sympatický a Ava Turnerová také. Krátké čtivé kapitoly, zápletka byla výborná a chemie mezi hlavními hrdiny se mi také líbila. Vrah byl vyšinutý cvok a chvílemi to bylo i celkem drsné. Napínavé, propracované, jsem opravud spokojená a doporučuji!

Andrea7272
02.09.2023 5 z 5

Tedy, to byla jízda, super čtení !!!
Vše , co ve správném, drsném thrilleru nemá chybět !!!
A honem do dalšího dílu !!!!!!

rimar
21.08.2023 5 z 5

Když jsem knihu bral těšil jsem se na popis skotské přírody. No to se pravda moc nekonalo ale vůbec to nevadí. Kniha je velmi dobře napsaná a i když nemusíme přemýšlet kdo je ten magor a proč dělá co dělá dokáže překvapit udržet v napětí a přinést neočekávané situace. Chemie mezi postavami funguje skvěle a příběh nemá hluchá místa ani vatu na výplň. Prostě paráda.

Lenoulinka
15.08.2023 5 z 5

Toto bylo na prvotinu pecka. Sympatický detektiv musí dopadnout zvráceného psychopata, který je opravdu lstivý a krutý. Psáno v krátkých kapitolách. Napínavé, že nechcete odložit. Krásná obálka a těším se na další porci napětí.

boxas
14.08.2023 5 z 5

Na jednu knihu nějak moc náhod, ale na druhou stranu Edinburgh není až tak extra veliké město a náhody se prostě dějí i v běžném životě. Navíc zápletka je neotřelá a Luc Callanach je nejen krasavec, ale i sympaťák. Takže vlastně proč ne?
Dokonalé stopy jsou dokonalé čtení na teplé letní večery.

Tesaknihy
09.08.2023 5 z 5

Značka dokonalé čtení. Nemohla jsem se odtrhnout od stránek. Všechno bylo uvěřitelné a dva detektivové byli skvělí a velmi reální. Mám ráda promyšlené příběhy a tento bez debat byl. I hlavní postava mi krásně sedla. Těším se na další knihy.

marek7167
06.08.2023 5 z 5

Když mě kniha chytne a nepustí už na první straně, obvykle to značí skvělé čtení. A nebylo tomu jinak ani v tomto případě. Psychicky labilní vrah, který se nebojí pro "svůj svět" udělat cokoliv, velmi sympatická dvojice detektivů a hlavně uvěřitelný průběh vyšetřování a vývoj postav v čase. Navíc kladně oceňuji postupné seznámení čtenáře s postavami, jejich minulostí, současností a nastínění budoucnosti. Ne vždy se totiž autorovi podaří, co se podařilo Helen, a to vybudovat vztah čtenář --- hlavní postava. Díky tomu chci číst další knihu a vědět, jak se postavám daří, jaký mají život aj.

santa1212
06.08.2023 5 z 5

Fantastická knížka: super sympatická dvojice detektivů, svěží styl, krátké a stravitelné kapitoly. Pro mě první knížka od autorky a líbila se moc: určitě jdu i na další díly série.

marekB78
03.08.2023 5 z 5

První díl a hned jsem si musel koupit i zbytek této série. Až tak mě tato kniha nadchla. Těším se, co bude dál...

Lenča727
22.07.2023 5 z 5

Tohle byla oooobrovská paráda. Avu, Luca a Natashu je těžko si nezamilovat, Lively umí lézt pěkně na nervy a R. King je mimořádný cvok. Vůbec nevadí, že vraha mám autorka dává hned poznat, naopak je ohromující sledovat jeho myšlenkové pochody, které se mu v jeho psychopatické mysli odehrávají. Fieldsová zkrátka píše přesně tak, jak mi to sedí a myslím, že je v tom sakra dobrá. Jsem ráda, že tahle knížka byla teprve druhou, kterou jsem od ní četla, takže se můžu těšit na další díly. A jdu si je hned objednat

Szigeti
14.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Super čítanie. Niekedy som mal pocit, že Helen Fieldsová je väčší magor ako Dr. King. Taký Carter v sukni. Teším sa ďalej.

Han-nah
02.07.2023 4 z 5

Shořelá chata a tělo a nastupuje další nová sympatická dvojice vyšetřovacího týmu Ava a Luc. Kniha má krásný obal, zajímavý děj s dokonalým psychologickým rozborem , ale je pro silnější povahy. Kapitoly jsou rozděleny na vyšetřování a další jsou psány pohledem a pocity děsivého psychopata. Popisuje své myšlenky, důvody, proč to vše dělá, týrání, jeho surovost s myšlenkami absolutní moci.
Určitě budu v sérii pokračovat.

Artepy
30.06.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Napínavé, čtivé, Luc sympatický a Ava ještě víc. Těším se na další díl.

Nika.
05.06.2023 5 z 5

Výborná knížka.
Musím pochválit prostředí, postavy, děj i zápletku.

Evaho73
25.05.2023 4 z 5

Stopy vraha tu boli naozaj precízne premyslené do najmenších detailov a pre vyšetrovateľa až priveľmi frustrujúce. Práve tento aspekt si dokázal udržať moju pozornosť od začiatku až do konca. Dvojica vyšetrovateľov mi bola sympatická hlavne v tom, ako sa dokázali dopĺňať a navzájom si pomáhať. Trochu rušivým elementom bola nie príliš vydarená zápletka týkajúca sa dôvodov prestupu Luca Callanacha z Interpolu.... ta ma vážne sklamala a vôbec sa mi do celkového konceptu nehodila. Inak super napínavé čítanie to bolo.

momo01
15.05.2023 4 z 5

Poslechla jsem v naprosto dokonalé interpretaci Jana Šťastného. Předvedl fantastický výkon a díky němu mě to určitě bavilo o kus víc, než kdybych četla. Vzhledem k tomu, že načetl i další díly, vím, že budu v sérii pokračovat a ještě spolu nějaký ten kilometr v autě strávíme.
Co ještě se mi na tomto thrilleru líbilo? Rozhodně prostředí Skotska a srovnávání kulturních rozdílů mezi Francouzi a Skoty. Taky postavy. Bavili mě Luke i Ava. A téma přátelství. Jen bez popisu brutálních detailů bych se určitě obešla. Ale jiní čtenáři si to asi žádají, co už. Vydržet se to dalo.

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields