Dokonalá kořist

Dokonalá kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387557/bmid_dokonala-korist-w85-387557.jpeg 5 1233 311

Druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Prey , 2017

Nikusha
24.02.2021 5 z 5

Jop, tak druhý díl mi vynahradil to co mi chybělo v prvním. Navíc se hezky rozjíždí příběhová linka mezi vyšetřovateli a to mě baví. Jen počkej, Ava toho spícího Luca rozhýbe :D

Jájinka
19.02.2021 4 z 5

Trvalo chvíli než jsem se začetla, ale pak už to bylo opět napínavé stejně jako první kniha série. Půjdu na třetí:-)

Pavlína2019
18.02.2021 2 z 5

Velmi odporné věci tady byly, fuj... Paní spisovatelka je rozhodně šikovná, má druhá kniha od ní. Tohle je jen můj názor - na mě byly některé pasáže příliš dlouhé, nabavily mě. Ale zápletka je rozhodně zajímavá. Hlavní hrdinové jsou moji oblíbení, sympatičtí...

Pája699
15.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle nemělo chybu! To co mi chybělo v prvním díle, jsem tady našla. Nervy drásající čtení, plné napětí. O dost brutálnější. Knížka prostě nešla odložit z ruky do poslední stránky. Jak už tady bylo zmíněno...Ava je Carter v sukni :-) S Lucasem se krásně doplňují...v tomhle díle si mě Lucu dostal na svojí stranu a začínáš být můj oblíbenec společně s Avou. Komisař Edgar by si zasloužil víc jak jednu pěstí..Celou knihu jsem ho proklínala...arogantní namyšlenec. Určitě doporučuji k přečtení.

Lenkafrankova
12.02.2021 5 z 5

Jsem nadšená. Dej mě vtahl hned na začátku a dokonce nepustil.

woodward
09.02.2021 3 z 5

Hm, paní spisovatelka umí vyprávět, ale nezná míru. Je to místy až moc užvaněné. Popisné odbočky do minulosti, rádoby psychologické rozklady některých podivných úvah a skutků jednotlivých postav; navíc často zapomíná, co už o svých hrdinech napsala, takže se někdy chovají poněkud "nekonzistentně". Neúměrně rozvláčné líčení hrůz a ukrutností ignoruje známou zásadu že nejúčinnější jsou hrůzy nespecifikované, poodhalené jen náznakem. Nezná míru ani v tom, jak svoji zemi, Spojené království prezentuje v nejtemnějších barvách - očividně po vzoru svých podobně postižených skandinávských kolegů. Vzpomínám si, že jsem kdysi kdesi četl popis člověka, který "potřeboval odborně ubrat na intenzitě" - byl příliš vysoký, přehnaně mladistvě oblečený atd. Podobnou redukci by snesly i příběhy paní Fieldsové. Tři hvězdy.

ciaram
08.02.2021 5 z 5

Započato jako audio, dočteno v papíru. Nic proti panu Šťastnému, ale audio je přeci jen pomalejší a já byla až moc zvědavá a napnutá :)))
Detektivní zápletka super, vztah Ava a Luc skvělé (nic není černobílé), proto mě mrzela prvoplánová idiocie Edgara a komisařky Overbeckové. V tom světle byl pro mě absolutně nepochopitelný vztah mezi Edgarem a Avou (kruci, je to přeci chytrá holka). To trochu zamrzelo. Jinak se mi díl líbil víc než první, parta i s kousavým Livelym je ohromně sympatická. Ben a Lance mají své kouzlo a doufám, že se na scéně neobjevili naposledy.

March
04.02.2021 5 z 5

Nejde to jinak, než plný počet. Kniha měla grady, zajímavé zápletky, skvěle propracované příběhy protagonistů, napětí až do konce. Takže žádná nuda, kniha Vás vtáhne, že nemuzetete jit spát, nez ji prostě nedočtete. Takže ráno jsem matoha, ale vím, jak to skončilo:) Jednoznačně doporučuji, ale asi i číst postupně.

E_Lan
30.01.2021 5 z 5

Prostě Dokonalá detektivka! Už dlouho jsem nečetl tak zábavné, napínavé a odpočinkové dílo. Trocha krutého násilí na hraně, ale jinak skvělé konverzace, postavy a vývoj děje. Není co dodat, doporučuji!

Mudry
30.01.2021 5 z 5

Ano, mám novou oblíbenou sérii. Mám nového oblíbeného autora.

Azmodan
29.01.2021 5 z 5

Zajímavá kniha. Vlastní vražedná zápletka, v okamžiku, kdy se psalo přímo o vrazích byla pro mě příliš přitažená za vlasy. To je ale jediné negativum. Kniha má opět schopnost silně vtáhnout do děje. Děj je zajímavý, propracovaný a celá kniha je velice čtivá. Jako bombónek na závěr dostanete střed povah několika vyšetřovatelů a celkem zajímavý závěr.
Moc pěkné čtení!

tereza8418
27.01.2021 5 z 5

Tahle serie me proste bavi,zatim obe knihy top. ???? Cte se to samo.

Arwen777
24.01.2021 5 z 5

Už první díl byl dobrý a tento je podle mého názoru skvělý.
Je to výborné pokračování série, ve kterém se opět setkáváme se stejnou dvojicí vyšetřovatelů, jejichž vztah se vyvíjí, ať už jakýmkoliv směrem. Oceňuji, že jsou to víceméně normální lidé s poměrně běžnými starostmi v pracovním i osobním životě. Více se také dozvídáme i o jejich spolupracovnících a i sledování jejich života je zajímavé. Objevují se nové postavy na straně zákona a i jiní lidé, kteří jsou ochotní pomoci při vyšetřování. Spojení s novinářem a počítačovým géniem detektivku skvěle ozvláštnilo a dodalo jí jiný švih.
A pak jsou tu pachatelé. Vraždy jsou na mě až moc brutální, ale chytře vymyšlený propletenec zločinců a motivů mi to vynahradil. Helen Fieldsová píše nesmírně poutavě, umí zachytit pocity i dobře vystihnout vztahy a pohnutky. A je mistryně zápletky.
Co dodat? Jen že audioknihu perfektně namluvil Jan Šťastný a já se těším, až se dostanu k pokračování.

petra9164
15.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dech, napínavé, úžasné! Moc se mi líbila.

mirka71
09.01.2021 5 z 5

Tleskám. Všechny čtyři ,,Dokonalé" (stopy,ticho,kořist, smrt) ,co doposud vyšly jsou dokonalé. Brilantně napsané detektivky s dvojicí detektivů, kteří se zpočátku nemohou ani cítit, ale je vcelku jasné, jak jejich nenávist skončí. Náměty jsou netuctové, knížky mají spád, doufám, paní Fieldsová, že ,,dokonalých " ještě přibude...

LuciLu
03.01.2021 5 z 5

Tato kniha by si zasloužila určitě více jak 5 hvězdiček. Dychtivě jsem otáčela stránku po stránce. Autorka rozhodně umí udržet čtenáře v napětí (to konec konců dokázala již v předešlém díle). Callanach s Turnerovou řeší sérii vražd, kdy nesvádí boj pouze s pachateli, ale také s vedením a v neposlední řadě s arogancí “kolegů” ze Scotland Yardu (kdy obzvlášť jedna scéna se mi zdála již hodně za hranou). Chris Carter začíná mít konkurenci :-) (zajímalo by mě, jaká by byla kniha, kdyby se tito dva autoři spojili ;-) ). Rozhodně sahám po dalším dílu.

KatyM.
26.12.2020 5 z 5

Skvělé pokračování 1.dílu, kniha se četla sama.

AlbionFoxyFox
26.12.2020 5 z 5

Přečteno za 2 dny. Výborně stupňované napětí, sympatické postavy, jen mi v tomto díle vadil vztah Luca a Avy, který byl oproti prvnímu dílu horší. Jsem zvědavá, co bude dál.

mataj
21.12.2020 5 z 5

(audiokniha)
Kniha je napínavá od první stránky. Vraždy (nutno dodat velice brutální) se kopí rychlosti blesku. A tak Ava a Luc mají co dělat, jelikož kromě nedostatku stop se potýkají i s arogancí "kolegu" ze Scotland Yardu, který souběžně s nimi vyšetřuje kybernetický útok. Nicméně na scénu přichází pomoc od velice sympatické dvojice - novináře a internetového experta. Doufám, že se objeví i v dalších dílech. Takže co dodat, druhý díl byl opět dokonalý.

jankaander
16.12.2020 5 z 5

Výborná kniha, doporučuji, zajímavé až do konce....

vraždy Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields