Dokonalá kořist

Dokonalá kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387557/bmid_dokonala-korist-w85-387557.jpeg 5 1241 1241

Druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Prey , 2017

MOmoMO
16.03.2019 5 z 5

Opět tleskám! Helen mě prostě baví. Ještě lepší, než předchozí díl. Vzah Avi a Luca mi hodně připomíná Maldra a Sculy..:)
Těším se na další díl!

Refadora
16.03.2019 5 z 5

Skvělá knížka, autorka nezklamala a už vím, že nenechám bez povšimnutí ani její další knihy! Moc se mi líbí vykreslení charakteru hlavních postav včetně záporáků, děj pěkně "odsýpá" a od knihy jsem se stejně jako u Dokonalých stop nemohla odtrhnout. Příběh byl vylíčen tak, že jsem ho před sebou viděla jako film- a dovedu si představit i film natočený podle knihy, určitě by byl úspěšný. Malý prostor pro zlepšení vidím v popisu nejnapínavejších částí děje- vše se dělo tak rychle, že jsem se v situaci občas trochu ztrácela. Ale přesto je to na plný počet a těším se snad brzy na další knihy autorky.

harena
03.03.2019 4 z 5

Druhé pokračování krimi série, kde proti zvlášť rafinovaným vrahům stojí opět dvojice vyšetřovatelů : inspektor Callanachen, který je mimochodem moc pěkný chlap a sympatická Ava Turnerová. Stejně jako u prvního dílu tu neschází akce, napětí a tentokrát hlavní téma je temný web, tzv. darknet, na který můžou získat přístup psychopati, pedofilové, teroristé atd. podle toho, jestli jim webmaster po prověření umožní přístup. A aby vraždy, které jsou zřejmě takto řízeny, kriminalisté vyřešili, k tomu potřebují sakra dobrého hackera. Další díl do série se už chystá a určitě si ho také přečtu.

radus
01.03.2019 5 z 5

První díl jsem nečetla, ale tato kniha mě moc překvapila, nečekala jsem, že by mohla být tak dobrá. Autorku jsem doposud neznala, ale nyní bude patřit mezi mé oblíbené. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, příběh drsný, zajímavý, čtivý. Už se těším na dalšího Callanacha.

alnahu
28.02.2019 5 z 5

Tak tohle byl dokonalý-zamotaný příběh,také se mi tato kniha líbila víc než Dokonalé stopy,četla jsem ji jedním dechem-je napínavá od začátku až do konce.Kniha je rozdělena na dvě části a až druhá část nám přiblíží vraha- inspektoři Lucce Callanach a Ava Turnerová ,kteří po něm pátrají jsou mi velmi sympatičtí .Pěkná velmi čtivá detektivka.

Zdenas5
27.02.2019 5 z 5

Patřím k těm, kterým se kniha líbila ještě víc než první díl. Luc i Ava jsou mi sympatičtí, fandila jsem i Benovi, líto mi bylo Salterové. O takovémto zneužívání internetu jsem neměla vůbec ponětí, mrazí mě z toho. Těším se na další vývoj vztahů mezi Avou a Lucem.

JitkaHambi
23.02.2019 2 z 5

Tak já nevím, asi jsem divná, ale nemohu sdílet takové nadšení z této knihy jako ostatní tady.Do knihy jsem se nemohla začíst, přišlo mi to ze začátku takové rychlé a pak nuda, nuda a zas nuda, prostě bez napětí.Moc mě nezaujala ani Ava, ani Callanach, jejich "vztah nevztah", je mi úplně jedno jak to bude s nimi pokračovat, nepřirostli mi k srdci.Možná jsem rozmazlená Chrisem Carterem, možná mi kniha nesedla, každopádně jsem se do četby hodně nutila a to se mi dlouho nestalo, takže nemohu dát víc jak 2 *.

Hella
21.02.2019 5 z 5

Ještě o 50% lepší než první 100% díl. A že i ten teda byl výtečný!

ciculka
16.02.2019 5 z 5

Ještě lepší než předchozí díl. Nemůžu se dočkat dalšího.

Hustoles380
13.02.2019 5 z 5

Absolutní pecka, ještě lepší než první díl, vřele doporučuji všem milovníkům moderní detektivky.Helen Fields doufám neřekla poslední slovo.

crazyjuan
13.02.2019 5 z 5

Nemám slov. Naprosto dokonalá kniha. Neotřelá zápletka, napětí až do konce. Kdyby bylo sedm hvězd, klidně je dám. Tohle je na poli moderní, řekněme severské, detektivky to nejlepší, co jsem za poslední dobu četl. Už aby byl další díl, vypěstoval jsem si závislost :-)

Didi15
09.02.2019 5 z 5

Tak za mně naprosto super. Určitě si ještě přečtu první díl. Autorka píše čtivě, velice zajímavý příběh a další knihy si pohlídám :)

Hannik
04.02.2019 5 z 5

Skvělá knížka, která se čte jedním dechem. Zatím se autorce daří držet tempo a obě knížky detektiva Callanacha jsou výborné. Takže palec nahoru a těším se na další díl. :-)

1v8na
31.01.2019 4 z 5

Příběh je akční od první do poslední stránky. Kniha je čtivá, dobrodružná, napínavá a graduje.
Čtivost podporují krátké kapitoly.
Zaujaly mě i části z Lucova osobního života.
Líbí se mi i zpracování tématu nebezpečí na internetu.
Kniha je rozdělení do dvou částí - až v té druhé jsou psány kapitoly ze strany pachatelů - začínáme trochu chápat i motivy.
Kniha má však i menší nedostatky.
Patří mezi ně malé písmena v knize.
Nesnáším postavu Edgara - nemohla jsem vystát, jde o namachrovaného týpka ze Scottland Yardu.
Chvílemi mi přišlo, ,že v některých částech je Luc vykreslen až moc energeticky a geniálně - vzhledem k tmu, co se mu vše po zdravotní stránce přihodilo, pořád pracuje s plným nasazením.
Místy mi kniha přišla až moc brutální.
Vzhledem k tomu, že jsem tento díl, který je druhý v sérii, četla jako první, rozhodně si nenechám ujít první díl ze série.
A jsem ohromně zvědavá na pokračování.

zazvorka
30.01.2019 3 z 5

Knížka není špatná, ale už mne unavuje ta spousta samoúčelné brutality v řadě současných detektivek. Tady také - autorka má asi hodně temnoty v duši. Navíc mi vadí, že cítí potřebu pokazit i závěrečné "vyhráli naši". Jak jinak působí, když se po dlouhém plahočení a některých krutých ztrátách podaří zachránit aspoň jednu chudinku - sice pozdě, ale přece - a ta pak stejně přemýšlí o sebevraždě? Beru detektivky jako oddech, jako takové pohádky pro dospělé. Tak potřebuji trochu více pocitu, že dobro zvítězilo - aspoň v knížce. Asi se na čas omezím jen na Roberta van Gulika, Agathu Christie, Deborah Crombie, Ann Grangerovou, Ellis Petersovou a podobné poklidnější krimi.

kerstyn
28.01.2019 3 z 5

Příběh není špatný, ale... Ale už jsem evidentně přethrillerovaná. Příběh mě vůbec netáhl, nebyly tam žádné wow momenty a bohužel začínám mít odhady na postavy, kdo hraje leváka a jak to asi tak dopadne... Těšim se, až objevím thriller, ze kterého si sednu na zadek jako třeba z Larssona.

kytarka
24.01.2019 5 z 5

Opět tady přichází na řadu další případ, který řeší Callanach společně s Avou. Na festivalu se najednou z ničeho nic uprostřed davu zhroutí muž, který je mrtvý. Nikdo si ničeho nevšiml. Co se mu stalo? Kdo to udělal? Bude poslední obětí? To vše se dočteme na následujících stránkách, kdy Ava s Callanachem tento případ vyšetřují. Tentokrát je kniha rozdělená na dvě části, kdy v první části absolutně netušíme nic o vrahovi ani jeho myšlence. V druhé části se nám toto trochu otevře. Daleko propracovanější a ještě lepší než první případ. Těším se na další díl.

katka.oo
20.01.2019 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, lepší než první díl, napínavé, drsné, přečteno jedním dechem, jak mi byl Luc na začátku nesympatický tak teď už není :-) jsem zvědavá jak to bude mezi ním a Avou dál. Už čekám na pokračování...

Pauline23
19.01.2019 5 z 5

Dokonalá kořist byla dokonalá. Jen tak dál, těším se na další díl....Salterove mě bylo líto...to si nezasloužila. Druhý díl snad ještě lepší... držela jsem pěsti Lucovi,Benovi a Lancovi. Nesrovnavat s Carterem...Helen Fields je originální s nápady na děj. Doporučuji

astra3
16.01.2019 5 z 5

Tak to se mi líbilo. Fandila jsem Lucovi, Benovi i Lancemu. Šéfka a Edgar mě štvali. Dobré počteníčko. Kdy vyjde další? Dobrá rada na závěr: Nikdy neraňděte s Polly!

vraždy Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields