Dokonalá kořist

Dokonalá kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387557/bmid_dokonala-korist-w85-387557.jpeg 5 1241 1241

Druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Prey , 2017

Jaruš7
08.08.2019 5 z 5

Dokonalá kořist je dokonalá v záludnosti, ve využívání grandiózního zdroje a čtenář je sycen informacemi, které berou dech. (To těm nevědomým v tomto oboru, jako jsem byla já.)
Citace:"Žádné příspěvky nebylo možné vysledovat až k původní IP adrese. Jako by všichni byli uprostřed noci na moři, pokřikovali na sebe z jednoho neosvíceného člunu na druhý , sami ve společnosti jiných, kteří se také vydali na houpající a burácející vlny, na něž se ostatní neodvážili."
Skvělé, ale brutus by stačil jen naznačit.
Gold s informačním ziskem děsivého charakteru.
Pro fandy doporučuji.

Ihivanka
06.08.2019 5 z 5

Za mě super detektivka. Vřele doporučuji. Napínavá, až do konce. Moc dobře se mi četla. Dokonalou smrt si určitě nenechám ujít.

AltaMari
05.08.2019 5 z 5

Ještě o chlup lepší než první díl série. Autorka se do toho pustila s vervou, dvě brutální vraždy hned na prvních stránkách a to není zdaleka vše. Do hry vstupují novináři, hackeři, Scotland Yard, zvláštní chování Avy, prudící šéfová... se divím, jak to inspektor Luc dokázal ustát, a to i fyzicky, po pořádné nakládačce. A i jiné momenty byly trochu na štíru se zdravým rozumem - ale pokud se čtenář oprostí od šťourání a hnidopišství, knížku si bezpochyby užije.

konicekbily
04.08.2019 5 z 5

Vydařený kousek od pro mne prozatím neznámé autorky! (Přečetl jsem druhý díl řady - musím se vrátit k prvnímu dílu). Zpočátku tajemné - možná sériové - vraždy, nějaké motanice okolo kyberzločinu, životní trable hlavních postav, zákulisní machinace mezi policisty a k tomu dotěrní novináři (papíroví i weboví). Měl jsem z toho "zamotanou šišku". Ale od poloviny děj začínal "mít smysl" a thrillerovský závěr objasnil vše podstatné. Nepodstatné toleruji!

Birlibán
31.07.2019 4 z 5

Napínavé, čtivé, drsné ...

Lindulinek
15.07.2019 5 z 5

Druhý díl nezklamal, skvěle propracovaný příběh obohacený o zvraty. Těším se na další příběh.

Drahuš
06.07.2019 5 z 5

Skvělý druhý díl, můžu jen doporučit.

TeaPeter
30.06.2019 4 z 5

Proti prvnímu dílu to bylo něco úplně jiného. Místy mi až byla zima. Postavy byly nyní už mnohem uveřitelnější, jako by si autorka už ujasnila, jaké vlastně mají být. Jestli to tahle půjde dál, tak další díl bude prostě bomba.

BariEli
17.06.2019 4 z 5

Taky dobré. Ne tak dobré, jako první díl (podle mého), ale i tak to bylo parádní. Těším se na třetí - Dokonalá smrt;-)

ddkk
17.06.2019 5 z 5

Výborné pokračování případů Francouze Luca Callanacha a Skotky Avy Turnerové v Edinburghu. Ani chvíli jsem se nenudila ani nepochybovala, stejně jako u předchozích Dokonalých stop jsem se prostě bavila. Brutální vraždy, k nimž tentokrát dochází pod taktovkou neznámého uživatele darknetu, nejsou popisovány zas tak detailně jako v jiných thrillerech, tudíž noční můru jsem z nich opravdu neměla. Naopak, zajímalo mě celé vyšetřování, včetně vměšování sociopatického kariéristy ze Scotland Yardu, neskutečných schopností jednoho geniálního amerického počítačového experta i soukromých problémů Luca a Avy (kterých zas tak moc nebylo...). Tak sto stránek před koncem jsem už také leccos tušila, ale vůbec mě to neodradilo, naopak, s chutí jsem dočetla do konce.

Pro mne opět za pět a doporučuji.

A jen pro zajímavost - je dobré si přečíst i závěrečná poděkování autorky jejím spolupracovníkům a konzultantům. Je jich tolik, že vás musí napadnout, jak nelehké je napsat opravdu slušnou detektivku na úrovni...

Agatha84
04.06.2019 5 z 5

Prostě pecka! Obzvláště ten závěr byl dechberoucí, když se rozmotávaly všechny dějové linky. Jasně,že tam bylo pár podivností ohledně vývoje hlavních postav, ale jsem ochotná je odpustit s podmínkou co nejrychleji dodaného pokračování :-)

sissque
01.06.2019 4 z 5

Pokud bych měla tuto knihu srovnat s předchozím dílem, tak neřeknu, který byl horší a který lepší.

V prvním díle se mi více líbil popis vraha, motiv k jeho činům, bylo to lépe vymyšlené.
V tomhle zase byl výborný celý průběh, ale zase taková sláva při odhalení na konci se u mě nekonala.
Jsem tedy hodně zvědavá na třetí díl.

Mimochodem už po prvním díle jsem si říkala, že má paní autorka "koule".
Ta fantazie pro brutalitu je na ženu opravdu nevídaná.

Modesty
31.05.2019 odpad!

To byla ale kravina! Předchozí Dokonalé stopy se ještě daly, ale Dokonalá kořist za přečtení nestojí. Hlavně vymyslet co nejbrutálnější mord, logika jde stranou.

Awča
27.05.2019 4 z 5

Předchozí díl jsem nečetla, možná proto mě kniha úplně nevtáhla. Ale byla čtivá, to ano. Neotřelá zápletka, možná až příliš brutální vraždy. Napětí mezi policisty. Sympatičtí vedlejší hrdinové. Pěkný mix, přečtu si i první díl :-)

edith79
20.05.2019 5 z 5

No byla to tedy řežba. Autorka se toho nebojí a její fantazie je rozhodně pozoruhodná. Temný svět internetu je zvrácené místo a bylo zajímavé do něj nahlédnout. Osobní život hlavních postav se také začíná více odhalovat a do budoucna to vypadá nadějně. V komentářích se hodně objevuje, zda se víc líbil tento nebo první díl série. Mě osobně víc nadchly Dokonalé stopy, ale i tady je to za pět.

delfinn
14.05.2019 4 z 5

Z mého pohledu určitě o dost lepší než Dokonalé stopy. Čtivé, má to spád. Jo, tohle se mi líbilo.

Ticiana
30.04.2019 5 z 5

Druhy dil jsem taky zhltla. Luc a Ava jsou proste bozi. Neokoukaný téma, hustě provedeny vraždy. Osobní příběhy hrdinu taky skvěle. Nemam co vytknout. Uz jen čekat na další dil. Muzu jen doporučit.

Greenfingers
10.04.2019 4 z 5

Další zdařilý thriller v podání Helen Fields. Zajímavý námět poukazující na temnou stránku internetu. Dvojice detektivů si získala mé sympatie již v prvním dílu této série. V tom dalším se jejich vztah poněkud zkomplikoval, ale nakonec se vše na dobré obrátilo.

jarka2222
02.04.2019 5 z 5

Kdybych tuhle knížku četla jako první ze série H. Fieldsové, byla bych hodně spokojená. Ale četla jsem jí jako druhou a jak už je úděl všeho druhého, posuzovala jsem jí podle prvních Dokonalých stop, které nasadily pro mne vysokou laťku, ke které se Dokonalá kořist nepřiblížila. Ale to jen srovnávám a nekritizuji. Je to skvělá detektivka, která stojí za přečtení, jen doufám, že další knížka mě zase mile překvapí.

SimonaP
19.03.2019 3 z 5

Asi jsem od knížky čekala víc, ale číst se dala. Dokonalé stopy mě bavily víc.

vraždy Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields