Dokonalý zločin

Dokonalý zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464125/bmid_dokonaly-zlocin-mfp-464125.jpg 4 724 169

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha? Pátý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Mrtvola nalezená pod útesem. Žena s podřezanými žílami ve vaně. Muž zabitý elektrickým proudem. Série podivných sebevražd přivede vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou k myšlence, že za činy se skrývá sériový vrah s mrazivou schopností zinscenovat místo neštěstí. Jak si vybírá své oběti a kdo další je na řadě? Zabiják s pokřivenou myslí získává s každým zmařeným životem víc sebevědomí a Luc ani Ava netuší, jak blízko kolem nich krouží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Crime , 2019

Evule *
07.02.2022 5 z 5

Další napínavý příběh od mé oblíbené autorky, moc se těším na další díl. Ohledně vraha mě autorka zmátla stejně jako detektivy z policejního oddělení. Vztah Avy a Luca se vyvíjí pomalu ale jistě..

klokan.1905
05.02.2022 4 z 5

Dokonalý zločin...
V pořadí již páté pokračování ze série Inspektor Luc Callanach... Kdybyste uvažovali o čtení této série, začněte ji již od prvního dílu, tedy v pořadí Dokonalé stopy, Dokonalá kořist, Dokonalá smrt, Dokonalé ticho a až poté Dokonalý zločin... Samotné detektivní zápletky jsou různé, ale vyvíjí se pracovní i mimo pracovní vztahy mezi hlavními postavami...
Ke knize...
Mrtvola muže nalezená pod útesem... Mrtvola ženy s podřezanými žilami ve vaně... Mrtvola muže zabitého elektrickým proudem... Sebevraždy, nebo dílo sériového vraha? Další z případů pro vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou...
Opět jsem se velmi dobře bavil, kniha se mi četla dobře... Jenže... Mně u toho chybělo konečné překvapení... Prostě mám rád, když si z pachatele ke konci knihy doslova sednu na zadek... Málokdy se mi stává, že bych pachatele odhalil... Tady byly moje tipy správné a to už někde od poloviny knihy... Chvilku jsem doufal, že to tak nebude... Jenže... Bylo... :-)
Z tohoto důvodu si poprvé dovolím, u této dokonalé série, dát nižší hodnocení... Dal bych 85 procent, takže Helen Fields to má u mě za krásné čtyři hvězdičky... Moc se těším na další pokračování...

The_Kim
31.01.2022 4 z 5

Helen Fields detektivky prostě umí a moc se těším na další 2 díly, které si asi z nedočkavosti budu muset přečíst v angličtině, než vyjdou u nás :) Nicméně za co strhávám jednu hvězdu není ani tak detektivní zápletka samotná (ačkoliv vrah mi byl jasný zhruba od půlky knihy), jako ten popis vleklého natahovaného vztahu mezi Lucem a Avou. Avino chování se mi víc a víc zošklivuje a pevně doufám že se v dalších dílech trochu "umoudří".

vekkr
30.01.2022 5 z 5

Audiokniha.Napínavé a příjemné čtení,ale zapomenu na ní,jako na ostatní knihy v této sérii,které si vůbec nepamatuji.

NannyOgg24
29.01.2022 5 z 5

Perfektní nový příběh a vývoj vztahu dvou hlavních protagonistů. Kniha má spád a udržuje tempo až do konce.

m_martina
27.01.2022 5 z 5

Tak a mám přečtené všechny knihy, které zatím vyšly. Luc a Ava mě baví, proto se těším na pokračování.

janina66
14.01.2022 5 z 5

Opět velmi narušený pachatel a opět brutální vraždy. Ale stejně se mi kniha líbila. Co se mi ale nelíbilo, bylo chování Avy, opravdu mě někdy štvala. Výborně bavil Lively, docela se z něj stává sympaťák. Vztah Avy a Luca znovu otevřený, nezbývá nám, než čekat na pokračování. Poslouchala jsem audioknihu.

kiraa
13.01.2022 3 z 5

Tak asi takhle. Já mám tuhle sérii fakt ráda, ale začínám mít pocit, že už vaříme trochu z vody. Určitě vymyslet novej příběh, neopakovat se nebo nekopírovat, je šichta. Ale toto. Chápu, že na klasickou domácí zabijačku, kdy frajer flákne svojí starou pánvičkou z Tescomy, se asi davy nelákají. Ale uškvařit toho chudáka ušatýho, japonskýho tak, že mu někdo nacpe penis do toustovače? Jsem zděšena. Víc než Mirka :) Maličko mě nebaví ani to vztahový martyrium mezi inspektorem a šéfinspektorkou, páč tuším, že to sbližování má jedinej důvod. Jít do další knížky a čekat, že jednou si to “lavjů” řeknou. No nic, chtěla jsem dělat k večeři tousty, ale asi pomáznem chleba se sádlem a cibulí, protože i na ten párek mě přešla chuť :)

edith79
11.01.2022 4 z 5

Pro mě asi nejméně napínavý a zajímavý díl, navíc s prvky milostného románu. Tím ale nemyslím, že by knížka nebyla dobrá. Opět přináší silně narušeného pachatele, který své oběti zabíjí rafinovaně a brutálně. Zároveň tu běží druhá linka, která se týká Callanachovi minulosti a ta mě bavila také. Rozhodně se těším na pokračování osudů hlavních představitelů, i když Ava mě díky tomuto dílu začala docela štvát, takhle by se profesionál chovat neměl. Lepší čtyři hvězdy.

Mrňous1
03.01.2022 5 z 5

Tak tentokrát taky řeším, zda čtyři nebo pět hvězd...Nápad opravdu velmi zajímavý, postavy se vyvíjejí, což je skvělé, baví mě všechny, i když Ava byla nejmilejší v prvním díle:-) Nesouhlasím, že to byla červená knihovna, naopak, mě nebaví, když postavy v sériích často ustrnou a jejich pocity a problémy se pořád opakují dokola, jen v jiném kabátě. Tady to má přirozený vývoj a posun u všech postav. Tentokrát jsem ovšem odhalila pachatele příliš brzy, a to u obou linií vyšetřování, tak mi to asi nějak zhoršilo dojem ze čtení. Ale i tak byl závěr velmi čtivý a napínavý, takže zůstávám u pěti hvězdiček a těším se na další díl:-)))

ivoiro
25.12.2021 5 z 5

Knihu hodnotím jako skvělou. Zajímalo by mě, zda bude další díl. Psaní jde autorce skvěle, tak by byla škoda v sérii nepokračovat.

ReginaS.
22.12.2021 3 z 5

Tento díl série byl zklamaní. Opravdu se víc řešily vztahy než případy. Pořádný krimi děj se udál až na posledních sto stranách.

kokosek
13.12.2021 4 z 5

Zatím tedy poslední díl téhle série, co k němu říct. Ne nebojte nebudu psát spoilery, snad jen jednu výtku k autorce. To jako fakt granát a první patro. Granát bez následků je minimálně třetí patro.
Nebojte víc toho neprozradím. Jen řeknu, že se mi to líbilo a nenechte se odradit komentáři ve stylu "hloupá červená knihovna", nic takového tato kniha není. To je jen normální vývoj mezilidských vztahů.

Avila
22.11.2021 5 z 5

Další dokonalá......kniha z dokonalé..... série.....
Příběh se opět čte jedním dechem, má spád se skvěle vymyšlenou zápletkou. Nejdříve jsem myslela že jsem vraha odhalila, pak si zase říkala že ne no a nakonec jsem měla pravdu.... Chvílemi jsem se obávala jak to dopadne s Lucem a úmrtností kolem něj....
A jedna malá výtka k autorce....už by si mohla rozmyslet jestli dá Avu a Luca konečně dohromady....

karaliene
18.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Ve vícero ohledech přitažené za vlasy. Knihy, ve kterých muž alogicky a bezhlavě touží po dokonalé a nedostupné ženě (anebo žena po muži), mi vždy připadají jako projekce přání autorek (autorů). Ani tato kniha není výjimka. Bohužel.

Nyangumi
04.11.2021 2 z 5

(SPOILER) Důkaz jak se z dobré detektivky postupně může stát nedobrá vztahovka. Někdo to tady přirovnal k Dallasu. Ano, Dallas, dalas, nedala. Opravdu se mě nechce čekat, až Ava vyléčí Luca svou láskou, aspoň tak je to tam prezentováno. Pokud chcete romantiku, zkuste to jinde, tady je to frustrace. A ty případy byly hnus. Finito, s touhle sérií definitivně končím.

Jiparis
28.10.2021 5 z 5

Kombinace záhadných smrtí sebevrahů a podivná úmrtí kolem Luca jsou znepokojující a vyžadují rychlé vyřešení. Šéf inspektorka Ava je dobrá ve své práci, méně v osobním životě. A právě peripetie kolem vztahu s Lucem mi přišly nejslabší. Jinak skvělé a napínavé.

Sixao
24.10.2021 4 z 5

Nee, takhle to nemělo skončit! A nemyslím teď práci policistů ale dějovou linku Avy a Luca. Tento díl jsem si vychutnala nejvíc, určitě i proto, že je prozatím poslední. Odpustím autorce pár nelogických bot, do kterých uvrhá hlavně Avu, a těším se na pokračování.

jaroiva
23.10.2021 4 z 5

Opět mě to hodně bavilo od začátku do konce. Akorát ten konec mi připadal už přehnaný. Asi to čtenáři tak očekávají, je potřeba to nějak akčně zakončit. Ale to jediné mi nesedělo.

Refadora
17.10.2021 5 z 5

Super knížka! Pro Avu i Luca mám fakt slabost a moc se mi líbila i zápletka, i když jsem knihu na podobné téma už četla a tak pro mne viník nebyl překvapením. Těším se na další knížky autorky.