Dokonalý zločin

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha? Pátý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Mrtvola nalezená pod útesem. Žena s podřezanými žílami ve vaně. Muž zabitý elektrickým proudem. Série podivných sebevražd přivede vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou k myšlence, že za činy se skrývá sériový vrah s mrazivou schopností zinscenovat místo neštěstí. Jak si vybírá své oběti a kdo další je na řadě? Zabiják s pokřivenou myslí získává s každým zmařeným životem víc sebevědomí a Luc ani Ava netuší, jak blízko kolem nich krouží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464125/big_dokonaly-zlocin-mfp-464125.jpg 4.4401

Inspektor Luc Callanach 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Crime, 2019

Kniha Dokonalý zločin

FoxFox

Pátý díl série o inspektoru Lucu Callanachovi mě oproti předchozímu bavil o dost víc. Vývoj vztahu mezi Lucem a Avou mě samozřejmě zajímá, asi jako všechny ostatní čtenáře. Jedinou výtkou tohoto dílu je, že jsem pachatele odhadla už ze začátku, ale stejně si v průběhu čtení říkáte a co kdyby to bylo vlastně jinak, takže napjatí jste pořád. Po dočtení poslední kapitoly mi bylo líto, že se s hrdiny musím rozloučit. Hned jsem si v knihovně vypůjčila další díl.

ZimníLidé

(+ SPOILER) Ach ta Ava byla tak dramatická, až jsem se divila, že Calanach nevzal radši čáru. No nejslabší díl upřímně. Pošahaná vrána a pak posedlý mstitel(ka), který vykoná pomstu, která se ho vůbec netýká. To bylo jako co? Ale jo no, lidi jsou občas vadný. Já bych tuhle etapu, ale vynechala. Tak ještě tmu, ta je prej dobrá ;).

Gracinka

Moje první knížka z téhle série. I když jsem vraha tušila už od začátku, neubralo to na kvalitě děje. Líbil se mi vztah mezi Avou a Lucem. Škoda že mu udělala takovou scénu kvůli maličkosti. Doufala jsem, že do konce knihy to mezi sebou vyřeší.

sassenkka

Pokud ještě přemýšlíte, zda do této série jít, tak za mne určitě jedno velké doporučení.
Nebudu se opakovat, že je to skvěle rozjetá detektivní série. Nebudu se opakovat, že se těším na další díl, na další vývoj vztahů mezi postavami, které jsem si oblíbila už od prvního dílu. A nebudu se ani opakovat, že pokud posloucháte, interpretace Jana Šťastného je naprosto dokonalá.
Takže tak.

VasnivaCtenarka

Helen se povedlo vymyslet další originální příběh, který vás nepustí. Stejně tak se ji povedlo ho napsat tak, aby byl skutečně čtivý a vtahující. Přestože se jedná o samostatný příběh, doporučuji před přečtením tohoto dílu začít hezky od začátku – tedy od knihy Dokonalé stopy, abyste si opravdu vytvořili vztah s hlavními hrdinům a abyste zkrátka pochopili jejich životy. Věřte mi, že nebudete litovat, protože celá série je skutečně povedená.

Ať přemýšlím, jak přemýšlím – žádná negativa na této knize nemůžu najít. Opravdu nic. Tato kniha je zkrátka dokonalost sama

Kekik

Po velmi dlouhé době jsem si přečetla další díl z oblíbené série. Zřejmě ta odmlka pomohla tomu, že mně tentokrát nevadilo natahování vztahu mezi Avou a Lucem. Přesto ale doufám, že se již dočkáme výraznějšího posunu. I když jak jsem si přečetla pár komentářů ke knize Dokonalá tma...
Příběh mě bavil. Sice jsem pachatele u sebevražd brzy odhalila, ovšem nic to nezměnilo na napínavosti. Druhá dějové linka byla také velmi zajímavá. Hlavně její vyústění mě potěšilo. Respektivě jsem ráda, že tohle téma je již uzavřené.
S tímto dílem jsem spokojená. A těším se na další.

Kubajzz

Opět poslechnuto jako audiokniha, zase super díl skvělé série. Rozhodně doporučuji a jdu na další díl :-)

em75

Další skvělý díl výborné série. Vysvětlení nebylo velké vau, ale i tak jsem spokojená. Lidská psychika je nevyzpytatelná, tak jako to tady bylo u obou případů. Ava s Lucem mi přirostli k srdci, tak jsem chvílemi ani nedýchala .. ale to by pak bylo moc jednoduché.