Dokonalé stopy

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4.3832

Inspektor Luc Callanach 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Plus

Perfect Remains, 2017

Kniha Dokonalé stopy

Lka

Knihu už jsem četla, ale protože jsem si ji už moc nepamatovala tak jsem si ji vyslechla jako Audioknihu. Chci pokračovat ve čtení dalších vydaných knih, které jsem nečetla. Tím si připomenu, co se odehrávalo v předešlých knihách.
Knihy autorky se mi líbí, i když je to někdy drsné.

mi-380

Po dlouhé době jsem otevřel relativně novou detektivní sérii. Začátek mě vystrašil – myšlenky a jednání šíleného a brutálního vraha. Kdyby to zabralo souvisle víc než první kapitolu, asi bych četbu vzdal. Jenže pak jsem se seznámil se skotskými policisty a jejich novým svérázným inspektorem, a popisy charakterů a vztahů i poutavě postupující děj mě u případu přidržely. Do šílencovy zvrácené mysli se ale vracíme poměrně často, což nejsou moc příjemné vstupy. Byla doba, kdy jsem si myslel, že jsem cynik, ale mám dojem, že to už je pryč, sledování detailních postupů mučení mě nebaví, ale naopak odpuzuje. Trochu mi nesedí inspektorovo trauma – to je víc ženské než mužské, podobně nechápu pokračování v dávno vybojované bitvě kdysi utlačovaných LGBT. To vše a miliónkrát omleté téma sériového vraha, podobně jako střídání kapitol vrah/policie, vrah/policie, přiměřeně vyvažuje dovedně vykoumaná zápletka a (tak trochu severská) kvalita vyprávění.
75 % (aktuálně 821 hodnotících s průměrem 86 %).

sandy.cole

Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky. S tím moc nesouhlasil, Nicméně zápletka velmi zajímavá. Napětí se střídalo.

BohyněKuchyně

Autorku jsem objevila nedávno a první díl série mě chytil až ke konci. Ze začátku jsem se do knihy pořád nemohla začíst. Asi v polovině mě příběh načal bavil a nakonec mě úplně pohltil. A vzhledem k tomu, že mám za sebou už další díl, tak můžu říct, že doporučuji všem milovníkům napínavých thrillerů, u kterých až mrazí.

m_martina

Celkem dobrý začátek série, určitě v ní budu pokračovat. Ale této knize dávám o jednu hvězdu méně.

malkina11

Slušná jízda...sympatičtí hrdinové, napětí stále ve střehu. Velice povedená a řemeslně zpracovaná detektivka.

polednice1705

Skvělá detektivka, vyšinutý psychopat a detektiv na novém místě ve Skotsku, kde začíná novou kariéru.... našla jsem novou oblíbenou autorku.

evonra

Hamižně jsem si zakoupila hned celou "Dokonalou" sérii a rozhodně nelituji. První díl skvělý , přesně dle mého gusta, co se detektivek týče, i když některé pasáže jsou opravdu až hnusné. Ale těším se, jak si přečtu všechny díly hned po sobě, tenhle luxus si u detektivních sérií zpravidla nedopřávám, neb nevydržím čekat :).
Děkuji svým oblíbeným i ostatním za doporučení !