Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1574 405

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

NelaMaty
22.01.2023 5 z 5

Výborné čtení.

TetaLik
22.01.2023 5 z 5

Tahle kriminálka je super.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Dokonalost! Skvělý začátek série, kterou mám čerstvě sesbíranou. Postava Luca byla skvělá, stejně tak Avy, avšak nějak jsem v Lucovi nedokázala vidět tmavovlasého francouzského krasavce, nevím proč na mě působí jako blonďák! :D :D :D Celá zápletka hlavního případu Luca byla perfektní, stejně tak "vedlejší" případ Avy byl zajímavý. Další divností mojí hlavy s touto knihou bylo, že jsem vraha, profesora Kinga, viděla s obličejem Dwighta z The Office. Perfektně mi na něj sedl!

Páájinka
29.12.2022 5 z 5

Dokonalé stopy se moc dobře četly. Zase niva série, kterou budu číst.

Květ
22.12.2022 4 z 5

Dokonalé stopy jsem si bez většího očekávání koupila v Levných knihách a zanechaly ve mně pozitivní dojem. Knížka je čtivá, chytla mě od počátku. Vraha nám autorka představí už v začátku, ale ničemu to nevadí, paralelně s pachatelovou linkou běží vyšetřovací část. Inspektor Luc je sympaťák, ale co by to bylo za detektiva, kdyby nebyl tak trochu troskou s pohnutou minulostí :)) Jediné, co mě "mrzelo," bylo zjištění, že se jedná o první díl série, takže pátrání po vrahovi sice skončilo, ale osobní příběhy zůstaly otevřené a lákají ke koupi dalšího dílu :) Asi do toho půjdu ;)

SadUnicorn
08.12.2022 5 z 5

Pustila jsem se do nové detektivní série a jsem velmi příjemně překvapena. I když zde máme opět naprosté klišé v podobě vyšetřovatele - samotář s pohnutou minulostí, problémy v rodině a nekonvenčními vyšetřovacími metodami, který se řídí hlavně svými pravidly a je cool až na půdu. Tenhle je oproti jiným hezký a vlastně je za to potrestán pohrdáním od kolegů a vlastní osobní stalkerkou. Někdy si říkám, jestli může vyšetřovatele dělat normální člověk s normální minulostí nebo jestli je trauma podmínkou pro přijetí (v tomhle se mi líbí detektivky od Dominika Dána, kde jsou detektivové vesměs normální lidé). Ale tohle klišé jsem ochotná tolerovat, pokud to vyváží kvalitní zápletka a napínavý způsob vyprávění. A toho se mi dostalo. Padoucha sice celou dobu známe (proto bych to spíš považovala za thriller než detektivku) a jeho motivy jsou vyloženě zvrácené, jedná se totiž o naprosto ukázkového incela. Autorka nešetří krví ani popisy hnusných situací a protože mě tahle morbidnost baví, s chutí se pustím do další knihy série.

cedos
18.11.2022 5 z 5

Dokonalé stopy ... dokonalá kniha

Niu
05.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Další detektivní série a já nemohla odolat seznámení s pro mne novou autorkou a novým detektivním týmem. Ze začátku mi to připomnělo komisaře Sharka, asi tou Francií. Zde známe pachatele hned a vlastně pozorujeme jeho myšlenky a činy. Teda, musím říct, že nechutné to bylo hodně. V určitých částech mě bolely zuby, nehty a jazyk. Zvlášť při jedné pasáži jsem zatínala nehty do dlaně, aby nebyly tak snadno k mání. Přemýšlela jsem, co už je v těch detektivkách za hranicí. Možná ta syrovost s jakou je to popisováno? Neb jsou detektivky, kdy to ve mně nevzbudí takový pocit. Ale musím říct, že to, jak to pachatel udělal, je samo o sobě už děsivé. Když už jsou jednou mrtvé ... Trošku mi přišlo podivné, že vzhledem k podstrčeným dokonalým stopám, na to nepřišli dříve. Co se týká detektivního týmu i Luca, měla jsem dojem, že se neustále do příběhu nabalují další věci, které spíš přitížily - viz Astrid, skákání padákem, překupník aut, řádové sestry, .... Bylo toho najednou až moc. Do toho paličatá Ava s Natashou. Většinou platí, že v jednoduchosti je síla. Ale četlo se to celkem dobře, byť ty pasáže ze stran pachatele, no, řekněme, že jsem se bála, co si zase vymyslí.

snimcibdim
25.10.2022 3 z 5

Jako audio výborné a napínavé, bo Jan Šťastný umí. Kniha samotná je lepší průměr žánru, (přičemž je to rozhodně spíš thriller než detektivka), který má jeden vcelku zajímavý nápad se zfalšovanými oběťmi, ale jinak staví na komerčně osvědčené kombinaci nadprůměrné vizáže vyšetřovatele a explicitního sadismu. Jednu šanci autorce ještě dám, ale jestli se z ní nevyklube víc než "Chris Carter v sukních", tak já tou správnou cílovkou nebudu. Toužím víc po zajímavé zápletce než úchylných výjevech.

Aivlis
25.10.2022 5 z 5

Vďaka databáze kníh som objavila novú autorku výborných detektíviek. Druhá kniha, ktorú som prečítala a moc ma bavila. Vygradované napätie, malo to hlavu aj pätu. Doporučujem.

Fifth Element
21.10.2022 5 z 5

Úplně nerozumím, co komu vadí, že žena autorka popíše praktiky vraha a je zatracována, a když se jedná o mužského autora, je to v pořádku. Prostě máte v anotaci "odporný zločinec", tak se s tím smiřte nebo nečtěte.
Každopádně i přes odhaleného vraha skvělý thriller, výborně vykreslené myšlení a nedosažitelnost. Za mě super, navíc se četla velice dobře.

kvetinkabrno
20.09.2022 5 z 5

Souhlasím s "Hakate". Místy drsné. Ale je to super, prostě začnete, čtete, čtete a najednou je konec.....bomba.

Marika Vanova
16.09.2022

(SPOILER) Nějak se nemohu naladit na tento druh detektivky, kdy je v příběhu mučení a týrání žen apod. Zatím odkládám a třeba se k tomu ještě vrátím.

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Tuto sérii mám v hledáčku a v knihovně už dlouhou dobu a ještě delší dobu se chystám, že se do ní pustím. Jen vždy vyhrávala nějaká další kniha, či byl dopsán další díl nějaké z rozečtených sérii.
Konečně nastal ten čas, kdy jsem po sérii sáhla.
1. Díl a první setkání mé setkání s autorkou.
Skvělý začátek seriie. Příběh mě pohltil už od prvních vět.
Opravdu velmi velmi propracovaný systém vražd psychopata, neskutečný psychopat a skvělá zápletka celkově.
Detektiv Ava a Luc mi také sedli.
Skvělé, čtivé, akční, styl psaní je příjemný.
Velmi strhující.
Už po první knize přemýšlím, zda má autorka takovou fantazii, či je tak trochu psychopat. ;)
Skvělý čtenářský zážitek.

Minimálně 1.dil z této série mohu vřele doporučit.
Pevně doufám, že ostatní díly budou stejně výborné.

Upozornění!
Nedoporučuji slabším povahám, některé pasáže jsou brutální a je zbytečné pak snižovat hodnocení knihy, protože kniha byla až moc brutální.

GabrielaSim
29.08.2022 odpad!

Dokonalé stopy byly mou druhou knihou od Helen Fieldsové. Byla jsem ráda, že jsem po Dokonalém tichu objevila další autorku a další sérii, která se mi dobře čte. No, pokud bych Dokonalé stopy četla jako první, už po Helene Fieldsové nesáhnu, takto jí dám- možná- ještě jednu šanci. Nejspíš proto, že jsem ty dvě knihy četla bezprostředně po sobě, mě muselo okamžitě trknout, že tato autorka- aspoň u těchto dvou titulů- vykrádá samu sebe. V obou případech nám tu řádí šílený misogyn, sériový vrah. Jeho vyšinutost si ale - bohužel- užijeme od prvních stran, protože je hned na začátku odtajněn a velkou část knihy je tedy čtenář oblažován/otravován úvahami fanatického sadisty. No, a tak jsem si vcelku brzy a asi zdravě v polovině knihy řekla, že lze čas krátit i lépe, než ho zabíjet bláboly úchylného vraha. Ještě by mě zajímalo, co vedlo ženu-spisovatelku k napsání něčeho tak nepřátelského ženám...Očekávala bych to od Mastertona, kterého raději už nečtu, ale u spisovatelky je toto téma a ta maximální brutalita s podivem. Co se té druhé knihy týká, je opravdu hodně podobná, i tady máme co do činění s extrémní vyšinutostí, a zase- jako by autorka nevěděla co už... Ale kdo je vrah a co se mu hodí hlavou naštěstí do posledních stran nevíme, aspoň že tak.

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

V tejto knihe od začiatku viete kto je zločincom a napriek tomu to napätiu vôbec neubralo. Príbeh je vyrozprávaný dobre, striedajú sa v ňom kapitoly rozprávané z pohľadu detektívov, ale i zločinca, od prvej strany vtiahne do deja a úroveň napätia sa za pochodu zintenzívňuje. S Lucom a Avou veľmi rýchlo začnete sympatizovať. Ich sparing je náznakom ďalšieho vývoja postáv ako to v knižných sériách býva zvykom. Je tu ešte zopár vedľajších postáv, ktoré vytvárajú nejaké tie zápletky, vďaka ktorým nie je čitateľova pozornosť zúžená do jedného bodu. Ale nie je ich ani príliš, takže nebudete mať problém sa rýchlo medzi nimi zorientovať. Škoda len, že autorka vrhla tak málo svetla do vrahovej mysle, chýbala mi tu akási "motivácia" jeho správania...
Autorka Helen Fieldsová nie je žiadna slečna Marplová, ale taký britský Chris Carter v sukni, takže tým čitateľom, ktorí majú radi tento štýl by sa kniha páčiť mohla.

pablito
21.08.2022 5 z 5

Kdybych věděl, že to je podrobný profil psychopata (přičemž další psychopatka vystupuje ve vedlejší roli), tak jsem to nečetl, jelikožto mám dost reálných psychopatů, kteří ovlivňují dějiny lidstva. Byla by to ale velká škoda, protože se jedná o super detektivku, od které se nemůžeš odtrhnout.

ZuK1
19.08.2022 2 z 5

Přiznám se, že když bylo asi ve třetině knížky podrobně líčené trhání zubů vězněné prostitutce při plném vědomí jsem uvažovala, jestli knížku neodložím. Detektivky čtu ráda a nějaká "běžná" brutalita mi v nich nevadí, ale tady toho už na mě bylo příliš. Je pravda, že ani ženy vězněné psychopaty není moc téma, které vyhledávám a asi jsem podcenila v jaké míře zde bude tohle vše servírované. Zároveň mám ale ráda knížky, kde se souběžně odvíjejí i osobní příběhy vyšetřovatelů. Tady mě však vůbec nezaujaly a i celá minulost Callanacha okolo Astrid mi nesedla. Knížku jsem nakonec dočetla a i když na databázi má poměrně vysoké hodnocení, já se tentokrát ke skupině nadšených čtenářů připojit nemůžu.

Gracinka
07.08.2022 5 z 5

Super, přečteno jedním dechem.

Evkae36
03.08.2022 4 z 5

V podstatě od zacatku knihy znáte vraha, ale to vůbec, ale vůbec ničemu nevadí. Bylo to dobrý i s tím soukromým pozadím všech postav. Nepřišlo mi tam nic zbytečně našroubované, žádný rušivý element, ani to, že souběžně je řešen a vyřešen ještě jiný případ. 4,5*

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields