Dokonalá kořist

Dokonalá kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403944/bmid_dokonala-korist-Trx-403944.jpg 5 1234 311

Druhý kriminální případ bestsellerové série s detektivem Callanachem a inspektorkou Turnerovou Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

Perfect Prey , 2017

tereza8923
15.12.2020 5 z 5

Naprosto strhující příběh, který vás nenechá vydechnout. Za 4 dny přečtená a hned kupuji další díl. Po dlouhé době opravdu dobrá detektivka, která je napínavá již od první stránky.

Jenny46
15.12.2020 4 z 5

Další dobrá detektivní série, těším se na další díly

LadyLane
10.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Výborné pokračovanie, veľmi ma bavilo rozšírenie postáv, ktoré snáď ostanú trvalou súčasťou série.

Možný SPOILER!

Nie som si istá, či to bol autorkin zámer, aby si čitateľ pospájal veci skôr, ako to bolo explicitne vyjadrené (hlavne Benova linka), ale o to nervydrásajúcejšie bolo vyvrcholenie knihy- a to hneď na tretiu! Škoda však toho donebavolajúceho citového vydierania.
Ja viem. V 1 sa mi nepáči happyend, v 2 premrštenie.. všetky nádeje vkladám do 3.

Pavlína79
08.12.2020 4 z 5

dobrá krimi, nová přátelství, žádná láska

Arsi007
03.12.2020 5 z 5

Callanach je sympaťák se vším všudy. Baví a zajímá mě jak jeho profesní tak i osobní život. Celkově jsou postavy i jejich chování uvěřitelné, což je oproti podobným sériím příjemná změna. Hlavní dějová linka byla opět naprosto perfektně vymyšlená. Příběh má spád a spoustu odboček, které sice samotný děj prodlužují, ale o to víc se blíží realitě.

IG: @hanybooks

janina66
30.11.2020 5 z 5

(audiokniha) opět úžasně namluvená J.Šťastným. Výborné a strhující vyšetřování dosti brutálních vražd. Luc i Ava velmi sympatická ústřední dvojice vyšetřovatelů. Zde jim ovšem musela pomáhat i jiná dvojice. Ben a novinář. Už se těším na další díl.

pipa36
20.11.2020 5 z 5

Opět velmi dobré a napínavé.
V tomto dílu Edinburghská policie řeší případy velmi brutálních vražd, jejichž motiv je víc šokující, než si vůbec dokázali představit... Již podruhé velmi dobře namluvená audiokniha (J. Šťastný).

Mrňous1
13.11.2020 5 z 5

Tak to byla opět jízda! Zpočátku mi dost pila nervy Ava, snažila jsem se pochopit, že prožívá asi náročné období, ale přišla mi jako malý rozmazlený spratek a jako totálně odlišná osobnost od té z prvního dílu. A jakoby ji ani nefungoval její mozek jako policistky... Naštěstí si na konci dost vylepšila reputaci. Nevím, kde autorka chodí na ty popisy vražd, ale je to tedy silné kafe. Nejsem fanoušek drastických scén, ale autorka píše tak skvěle, že to zvládám a fakt mě tato série chytla. Hned vedle Kim Stoneové a Martina Servaze je Luc další skvělý společník. Knihu opět výtečně načetl jan Šťastný.

Ktecka
12.11.2020 5 z 5

Ještě než jsem měla knihu dotčenou, byla jsem nucena objednat další dva díly z této série. To myslím mluví za vše :-)

kykyna42
06.11.2020 4 z 5

Dobře napsaná detektivka,jednu hvězdičku odebírám za celkem drasticky popsané vraždy a utrpení obětí,bez kterého bych se ráda obešla.A ještě by mě zajímalo,jaká analgetika užíval po úraze zadní části těla hlavní detektiv,když mu tak dobře zabíraly:))) a nebyly to injekce.

ilčidlo
04.11.2020 5 z 5

Čtivá napínavá detektivka až do konce, už se těším na další díl

veronika9761
02.11.2020 3 z 5

Drží laťku prvního dílu, v zaveru jsem ani nestíhala číst.

VasnivaCtenarka
30.10.2020 5 z 5

Dokonalá kořist volně navazuje na první díl Dokonalé stopy knižní série Inspektor Luc Callanach. Pokud máte obavy, že bude klesat kvalita a úroveň příběhu a knihy jako takové, rychle se těchto obav zbavte, protože Helen Fieldsová jen potvrdila svůj um a talent. Kniha byla stejně tak čtivá jako první díl. A vraždy byly stejně tak šokující jako v prvním díle. Takže ano, milí milovníci detektivek, zde si přijdete rozhodně na své, stejně jako při čtení prvního dílu.

I v knize Dokonalá kořist musím vyzdvihnout naprosto dokonalou a snad až obdivuhodnou schopnost autorky promyslet děj do naprosté dokonalosti. Tohle je něco, za co knize prostě musím dát maximální ohodnocení.

A plné hodnocení kniha nedostane jen za skvělou promyšlenost, ale také za výborné tempo a styl, kterým je kniha napsána. Už po pár stránkách, možná snad i pár odstavcích, budete vtaženi do děje natolik, že pro vás přestane existovat svět. Budete chtít spolu s Lucem vyřešit záhady, budete nesnášet jeho kolegu z Londýna a budete chtít, aby se Luc s Avou zase přátelili jako dříve.

Stejně jako v prvním díle i zde najdeme příběh rozdělený do několika poměrně krátkých kapitol.

Helen Fieldsová je skvělá autorka a její um popsat hlavní hrdiny je fenomenální. Nemůžu si pomoci, ale ona se skutečně v tomto ohledu řadí mezi TOP autory. A jak krásně dokáže popsat místo činu a způsob vražd?! Úžasné!!! To si prostě musíte okusit sami! Jsem přesvědčená, že nebudete zklamaní.

Ať přemýšlím jak přemýšlím, nemůžu na knize najít ani jednu jedinou malilinkatou zápornou věc. Je to prostě dokonalé po všech směrech.

Dokonalou kořist můžu jen a jen doporučit. Opravdu. Absolutně neváhejte a běžte do ni. Já bych začala první dílem, protože by byla škoda ochudit se o takový knižní skvost. Ale i kdybyste se k prvnímu dílu nedostali – nevadí. Ve druhém díle se jemně a zlehka nakousne děj prvního dílu, takže se alespoň maličko dozvíte něco málo z předchozího děje. Přesto si myslím, že abyste si zamilovali hlavní hrdiny, bylo by dobré si první díl přečíst. Lépe poznáte Luca i Avu a porozumíte jejich přátelství.

Takže ano, tuhle knihu miluji a myslím, že si ji zamilujete i vy! Opravdu. Vřele a ještě vřeleji vám ji doporučuji.

Jiitush
13.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Podle zdejších hodnocení jsem čekala opravdovou pecku. Ze začátku mě to dost navnadilo, popis vraždy na festivalu byl syrový a geniální. Pak se stala druhý vražda a člověk čeká, že se bude vyšetřování nějak vyvíjet, postupovat. A ono se místo toho neděje skoro nic. Dlouhé natahované pasáže z osobních životů, chybějící napětí a možná až zbytečně brutální scény. Konec samozřejmě klasický, až nereálně dramatický, dva hlavní hrdinové v ohrožení života bojující s padouchem.

Pro mě to byla kniha, která ničím nevybočovala z davu, byla stejná jako spousta thrillerů, které jsem už přečetla. Mám pocit, že mi ani nic nedala a tím pádem se nepustím do dalších dílů.

A ještě jedna poznámka k překladu. Lidé ve Skotsku opravdu nemluví jako Pražáci nebo Čecháčci!!! Milí překladatelé, prosím už přestaňte překládat různé dialekty obecnou češtinou (př. rozlišení vobrazu; kolem vobličeje; ani voči; vo tom není pochyb - tohle jsou příklady z rozhovoru policistů (ne, opravdu to nejsou nevzdělaní kriminálníci, takhle podle překladatelky mluví policisté v Edinburghu)).
Takhle debilně se ve Skotsku opravdu nemluví, stejně tak ani na Moravě nebo ve Slezsku a čtenáře z těchto končin takovéto prznění jazyka dost pohoršuje, fyzicky je bolí vidět takovéto zvěrstvo černé na bílém a při čtení to akorát ruší a kazí dojem z příběhu.

Madlens
10.10.2020 5 z 5

Začala jsem číst hned po prvním dílu, začátek trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo tak, že jsem nemohla přestat číst. Za mě super knížka s napětím a nečekanými kličkami, tajemné prostředí darknetu...super čtení! Jdu na třetí díl!!!

JezinkaJ
03.10.2020 4 z 5

Jen tak dál.
Za mě lepší než první díl. Postavy a jejich vztahy se vyvíjejí a tohle mě na sériích vždycky baví.
K tomu dobrá promyšlená zápletka, která je dost komplikovaná na to, aby dokázala čtenáře, třeba mě, udržet v napětí. Bavilo mě si číst. A rovnou pokračuji na třetí díl.
PS. Moc se mi líbil Ben a zápletka kolem něj.

petunkav
27.09.2020 5 z 5

Moc povedená detektivka. Pěkně svižně psaná, čtenář dlouho netuší, kdo je lump a jak je všechno propletené.
Za mě super.

raty
24.09.2020 5 z 5

Skvělé, nervydrásající čtení. Napínavé od začátku do konce. Jdu na další díl.

PetK
23.09.2020 4 z 5

Jan Šťastný je velmi příjemným průvodcem těmito audiopříběhy. Kdybych je "jen" četla, možná by mě až tak nebavily. Nicméně takto se jedná o dobrou detektivku, i když s docela klasickým rámcem - detektiv s pošramocenou duší, sympatická kolegyně, případ a pachatel, "jaký tady ještě nebyl"... prostě jako spousta dalších. :-) Pokud máte tenhle žánr rádi, nesáhnete vedle.

Fixa08
19.09.2020 5 z 5

Já jsem z téhle série úplně nadšená, nikdy bych si nepomyslela, že ještě zažiju takovéto chvění jako při čtení mého nejmilovanějšího Milénia, ano bylo tam, ne v takové intenzitě, ale bylo! Takže jdu na třetí díl a doufám, že bude stejně tak skvělý jako první dva!